Pasja informatyki

W Patronite od 01.07.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 388

Liczba Patronów: 216

Zostań Patronem
Kup na prezent
91 patronów
1 288 miesięcznie
99 238 łącznie
Mirosław Zelent i Damian Stelmach - zmieniamy naukę informatyki na bardziej przystępną. Wierzymy w nauczanie, które rozpala pasję, a nie takie, które wynika z przymusu. Tworzymy dopracowane tutoriale video, artykuły tekstowe, podcasty, testy i zadania do rozwiązania dostępne dla wszystkich za darmo.

O Autorze

Mirosław Zelent i Damian Stelmach - zmieniamy naukę informatyki na bardziej przystępną. Wierzymy w nauczanie, które rozpala pasję, a nie takie, które wynika z przymusu. Tworzymy dopracowane tutoriale video, artykuły tekstowe, podcasty, testy i zadania do rozwiązania dostępne dla wszystkich za darmo. Naszym celem jest osiągać wielokrotnie zadziwiający stopień przyswajalności materiału - taki, który pozwoli każdemu, kto tylko zechce popracować, stawać się o mały krok lepszym w tym co robi. Temat po temacie, film po filmie, wykład po wykładzie. 

Lista aktualnych patronów: pasja-informatyki.pl/patroni
lub anonimowy donate: egzamin-informatyk.pl/wsparcie-pracyZnajdziesz nas w tych miejscach w sieci: 

Poznaj serie realizowane przez nas na kanale YouTubeSieci komputerowe. Technik informatyk. Egzamin E.13 / EE.08

Seria tutoriali skierowana szczególne do uczniów techników informatycznych oraz teleinformatycznych, zdających egzaminy E.13, E.15, E.16, EE.08, przysłuży się także widzom, którzy interesują się tematyką sieci komputerowych oraz stawiającym swoje pierwsze kroki w tej gałęzi informatyki. 

Programowanie webowe. Technik informatyk. Egzamin EE.09 / E.14

Kurs dedykowany głównie dla uczniów chcących zdać egzamin teoretyczny i praktyczny z kwalifikacji EE.09 / E.14 w technikum informatycznym, jak również wszystkim osobom chcącym tworzyć strony www. 

Windows Server. Sieciowy system operacyjny

Seria o konfiguracji sieciowych systemów operacyjnych Windows Server. W odcinkach omówione zostały takie kwestie jak: instalacja systemu, wstępna konfiguracja, ustawienia IP, tworzenie użytkowników, konfiguracja zdalnego pulpitu, kopia zapasowa i przywracanie systemu po awarii, Active Directory, zasady grupy, DHCP, NAT, DNS, IIS.

Programowanie w C++. Kurs od postaw, dla każdego

Programowanie od podstaw, dla każdego - to najlepsza seria na start, na rozpoczęcie nauki tworzenia kodów źródłowych w ogóle. Poznasz podstawowe konstrukcje językowe, rozwiniesz analityczne myślenie, nauczysz się programowania na starannie dobranych, życiowych przykładach. Poznanie C++ to wymarzony start w programowanie, który otwiera wiele możliwych dróg poprowadzenia swojej dalszej nauki zawodu programisty.

Programowanie w C++. Podejście obiektowe

Kurs dla osób znających już podstawy języka C++. Dobre zrozumienie zasad podejścia obiektowego w programowaniu jest niezwykle ważne, gdyż odnajdziemy je wielokrotnie w większości współczesnych języków programowania. Wyjaśnienie abstrakcyjnych zasad rządzących tzw. klasami i obiektami nie należy do zadań łatwych, lecz sposób w jaki przedstawiono temat (starannie dobrane przykłady) zapewni stosunkowo komfortowe przebrnięcie przez problem zrozumienia paradygmatu obiektowego.

Konfiguracja urządzeń sieciowych

Serial, którego głównymi bohaterami będą urządzania sieciowe. W pierwszych odcinkach wystąpiły przełączniki wywodzące się ze stajni Cisco. Omawiamy następujące zagadnienia: Port Security i hasła dostępowe, DHCP Snooping, Virtual Local Area Network, szyfrowanie haseł, AAA, SSH, Port Monitor, EtherChannel. 

Kurs HTML. Zawartość stron internetowych

Tutaj rozpocznij swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych! HTML to język opisowy, w którym przy pomocy znaczników (tagów) określamy co zawiera dana podstrona - mogą to być hiperłącza, obrazy, pola edycyjne, przyciski, tabele, listy numerowane, pojemniki na zawartość, akapity tekstu, nagłówki itd. Oprócz zawartości strony, w HTML określamy także istotne parametry witryny i mamy realny wpływ na jakość zaindeksowania jej zawartości przez robota Google.

Kurs CSS. Kaskadowe arkusze stylów

CSS to tak zwane kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets). Style służą do opisania wyglądu elementów witryny, zdefiniowanych uprzednio w HTML (np. jakie mają kolory, rozmiary, marginesy, a nawet jak są względem siebie rozmieszczone). A dlaczego są to kaskadowe arkusze stylów? Kaskada to rodzaj wodospadu, mającego budowę schodkową - jest to wyraźna aluzja do potężnego mechanizmu dziedziczenia właściwości w CSS, który niejednokrotnie zaoszczędzi nam wiele pracy (i który zrozumiemy w kursie).

Kurs JavaScript. Programowanie frontendowe

JavaScript to pełnoprawny, skryptowy język programowania, w którym możemy zastosować cały repertuar klasycznych konstrukcji językowych (instrukcje warunkowe, pętle, zmienne, tablice, instrukcje wyboru, własne funkcje, klasy itd.). To potężny front-endowy kombajn, za pomocą którego możemy tworzyć wyjątkowe od strony designu i interfejsu witryny. Na samym początku swojej przygody z webdeveloperką, JS używamy najczęściej do ulepszenia interfejsu strony, wzbogacając ją o dodatkowe funkcjonalności. Z czasem jednak przekonamy się, że to był jedynie wstęp do prawdziwej potęgi tego języka (w pewnych zastosowaniach JS spełnia obecnie także rolę back-endową).

Kurs PHP. Programowanie backendowe

Języki back-endowe (takie jak PHP) zajmują się mechaniką działania serwisów internetowych i to właśnie dlatego skrypty te stanowią zawsze tajemnicę twórców witryn (nie są jawnie przesyłane do przeglądarki). PHP obsłuży na serwerze np. zachowanie algorytmu logowania, koszyk w sklepie internetowym, rejestrację użytkownika w grze przeglądarkowej etc. 

Kurs MySQL. Bazy danych, język zapytań SQL

Bazy danych MySQL stanowią ważny element wielu witryn www, przechowując niezbędne do jej działania dane (np. konta użytkowników, w tym loginy i hasła). MySQL to tzw. system zarządzania bazą danych DBMS (ang. Database Management System). Natomiast SQL (ang. Structured Query Language) to język, który służy do pisania zapytań do tej bazy (zapytania najczęściej umieszczamy wewnątrz skryptów PHP).

Kurs Bootstrap. Responsywne witryny

Celem kursu jest zrozumieć takie projektowanie struktury witryny, które zapewnia automatyczne dostosowywanie sposobu wyświetlania treści na różnych szerokościach ekranu (ang. RWD = Responsive web design). Bootstrap to oczywiście tylko jeden z ustandaryzowanych sposobów implementacji responsywności. Jest to obecnie najpopularniejszy front-endowy framework (na licencji RWD), a jego twórcami są programiści Twittera - Mark Otto i Jacob Thornton.

Rozwój zawodowy, metody nauki

Filmy z dziedziny rozwoju zawodowo - prywatnego, skutecznych metod nauki, kroczenia ścieżką własnego mistrzostwa. Nie jestem mówcą motywacyjnym, nie uprawiam coachingu - dzielę się po prostu własnymi doświadczeniami, jak i analizą prac ulubionych autorów. Słowo filozofia oznacza dosłownie (z języka greckiego): umiłowanie mądrości. To właśnie tej mądrości szukam w pracach filozofów, we współczesnej literaturze, jak i w starożytnych tekstach (najczęściej w Biblii). 

Matematyka, zagadki logiczne

Filmy z różnych obszarów matematyki, teorii liczb oraz na temat logicznego myślenia, heurystyk i metod skutecznej nauki. Podyskutujemy o wielkich zagadkach współczesnej matematyki, między innymi o liczbach pierwszych, złotym podziale, a także zajrzymy do prac genialnych naukowców, którzy na zawsze zmienili bieg historii.

Wojownik - Poeta

Seria mająca filozoficzny posmak. Celem tych podcastów jest sprawić, aby każdy kto poświęci czas na wysłuchanie tych kompilacji tekstów filozoficznych zatrzymał się na chwilę głębszej refleksji i zadał sobie kilka pytań na temat własnej pasji, drogi zawodowo-prywatnej oraz wyborów życiowych.

Wyprawa do wnętrza ego

Seria podcastów z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego. Przedstawimy różne typologie osobowościowe, przyjrzymy się mechanizmom ego, przeanalizujemy prace między innymi: Carla Gustava Junga, Zygmunta Freuda, Joseph Campbella, Karen Horney. Podcasty pomogą zajrzeć wgłąb siebie, dostrzec schematy, utarte ścieżki postępowania. Z takiej wyprawy do głębi ego wracamy silniejsi, bardziej cierpliwi dla siebie, mądrzejsi, mniej neurotyczni.

Filozofia Mr. Robot

Podcasty z rozważaniami na temat serialu pod tytułem Mr. Robot - odskocznia od zwyczajowych tutoriali informatycznych. Zajrzymy głębiej w umysły bohaterów - oczywiście głównie Elliotta Aldersona, choć nie tylko. Z perspektywy fana serialu przeanalizujemy psychologię i filozofię, w którą zanurzył nas reżyser widowiska. W każdym odcinku tej serii przyjrzymy się jednej konkretnej, ikonicznej scenie z serialu. A zatem jest to ukłon w stronę tych osób, które widziały już Mr. Robot i teraz będą miały okazję powrócić myślami do pamiętnych scen i na nowo zastanowić się nad znaczeniami przedstawionych tam wydarzeń.

Informatyka, komputery

Filmy z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Pomogą lepiej zrozumieć świat komputerów: sprzętówka, urządzenia, systemy operacyjne, aplikacje użytkowe, sieci komputerowe, internet, bezpieczeństwo danych, egzaminy zawodowe, programowanie spoza pozostałych kursów.

Shorty - Krótkie tutoriale informatyczne

W każdym odcinku pokażemy Wam z Damianem dokładnie jedną ciekawą rzecz, o której po prostu warto wiedzieć. Tematyka tych produkcji będzie bardzo różnorodna - potraktujcie każdy film jako niespodziankę :) Pojawią się przeróżne języki programowania, konkretne funkcjonalności do wykonania w programie czy w witrynie, czasem pokażemy coś z systemów operacyjnych, sieci, sprzętu, a nawet opowiemy o jakimś ciekawym programie bądź usłudze. 

Technikalia

Seria, w której przekazujemy Wam dużo konkretnej wiedzy o tym, w jaki sposób powstają nasze materiały na YouTube - pokażemy Wam zaplecze sprzętowe i programowe naszej pracy. Ta seria to ukłon dla Was, odpowiedź na liczne zapytania o pokazanie kulisów naszej pracy. Zdobędziecie na skróty taką wiedzę, jaką w czasie codziennej pracy youtuber zdobywa w ciągu kilku lat tworzenia filmów.

Q&A. Pytania Widzów

Podcastowe gadki informatyków po godzinach - seria luźniejsza, mocno casualowa. Rozmowy i dyskusje, które pomagają nam zainspirować się i nie wypalić. Zapraszamy do udziału i dziękujemy za wszystkie zadane pytania! Wszystkie zasady Q&A przedstawiliśmy w odcinku zerowym tej playlisty.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Skowronek
Adam Skowronek
Próg: 8 zł
Szymon Kubiak
Szymon Kubiak
Próg: 4 zł
masohaso
masohaso
Próg: 16 zł
Wojciech Magoń
Wojciech Magoń
Próg: 32 zł
Filip Szkarłat
Filip Szkarłat
Próg: 8 zł
Paweł Bielenda
Paweł Bielenda
Próg: 32 zł