Tadeusz Woźniak

W Patronite od 05.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 282

Liczba Patronów: 829

Zostań Patronem
14 patronów
1 520 miesięcznie
3 580 łącznie
Tadeusz Woźniak (ur. 6 marca 1947 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor i wokalista. Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do kilkuset piosenek, 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów.

O Autorze

 

TADEUSZ WOŹNIAK "ON"

Tadeusz Woźniak (ur. 6 marca 1947 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor i wokalista.

Występował m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale.

Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do kilkuset piosenek, blisko 100 inscenizacji teatralnych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów dokumentalnych i animowanych.

Najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła – nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy odcinek popularnego serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu. Skomponował także muzykę do „Pana Tadeusza” – filmu Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku, wydaną przez Filmotekę Narodową w 2014 r.

PROGRAM

W autorskim programie transmitowanym w Internecie pt. "Tadeusz Woźniak ON" chcemy zaprosić Państwa na rozmowy z rodziną i przyjaciółmi - artystami. Będzie muzyka na żywo, teledyski, live stream, muzyczne inspirujące spotkania i dobra zabawa. Będzie czasami z humorem a czasem lirycznie. Prosimy o pomoc w realizacji tego celu.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Michał Mroziński
Michał Mroziński
Próg: 100 zł
Rene Koelblen
Rene Koelblen
Próg: 20 zł
Ela Ferlejko
Ela Ferlejko
Próg: 30 zł
Magdalena Żylińska
Magdalena Żylińska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Próg: 10 zł