Ten autor nie zbiera obecnie pieniędzy.
Avatar użytkownika

Buddyzm tybetański

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Zajmujemy się przekazywaniem informacji o buddyźmie i spuściźnie kulturowej Tybetu. Udostępniamy klasyczne teksty buddyjskie, nauki współczesnych mistrzów, ale też informacje o związanych z Tybetem miejscach w różnych państwach, o muzyce i kuchni tybetańskiej i podstawach języka tybetańskiego

Buddyzm tybetański w Polsce

Buddyzm tybetański w PolsceWitajcie,

Buddyzmem tybetańskim zacząłem interesować się w 1992 roku, kiedy dostałem od kolegi książkę na ten temat i różne odbijane na ksero materiały. Od tamtej pory kupuję wszystko co jest związane z Tybetem pod warunkiem, że mnie na to stać :) Mam sporo tanek, przedmiotów rytualnych, materiałów z podróży po Azji i biblioteczkę liczącą kilkaset pozycji. Dwa lata temu wpadłem na pomysł, żeby podzielić się moją wiedzą i materiałami, które posiadam z innymi na facebooku. Po uzyskaniu pierwszego 1000 polubień zacząłem też tworzyć stronę internetową. 

Buddyzm tybetański to moja pasja i sens życia. Dużo czytam i medytuję. Mam plany rozwoju tego co robię, ale każdy dzień jest za krótki, bo poza tym, że muszę jeść i spać muszę też zarabiać na życie i rozwój swojej pasji. Nawet symboliczna pomoc z Waszej strony bardzo ułatwi mi życie.

Napiszę krótko o moich planach, tych realnych, stosunkowo prostych do zrealizowania i planach wymagających dużych nakładów sił i środków finansowych:

- strona się rozrasta i będę potrzebował większego i szybszego serwera, dysk google też już jest prawie zapchany, a chciałbym mieć wszystkie materiały w jednym miejscu bez ryzyka ich utraty.

- pracuję nad przewodnikiem po buddyjskich miejscach w różnych zakątkach świata. W niektórych byłem i zebrałem materiały, na odwiedzenie innych zbieram fundusze. Odwiedzenie stupy pod Rzeszowem wydaje się być osiągalne, podobnie jak Dacanu Gunzeczonej w Petersburgu, ale podróż do Bhutanu to już ogromny koszt. W przyszłości chciałby zebrane materiały wydać w formie książki.

- zacząłem opracowywać słownik polsko-tybetański, ale to praca na wiele lat.

- jest kilka książek, które chciałbym wydać po polsku.

- na kanale na youtubie chciałbym zacząć umieszczać autorskie materiały, a nie tylko tłumaczenia, m.in. przepisy kuchni tybetańskiej.

- na koniec moje największe marzenie: stworzenie muzeum tybetańskiego.

Poza buddyzmem sensem mojego życia i wielką miłością są psy - mastify tybetańskie.

Dziękuję za zainteresowanie tym co robię. <3