Ten autor nie zbiera obecnie pieniędzy.
Avatar użytkownika

IoT

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Nowe technologie to moja pasja! Dlatego stworzyłem kanał IoT na YT. Omawiałem inteligentne domy DIY, Arduino, Raspberry Pi oraz open source i moje autorskie skrypty. Następnie poszerzyłem tematykę o tematy pokrewne czyli sieci LAN, druk 3D i elektrykę. Staram się zarazić swoją pasją moich widzów.

Nazywam się Radosław Schmalz, jestem propagatorem nowych technologii. Staram się pokazywać rzeczy ciekawe często oparte na moich autorskich pomysłach. Nie należę do osób, które lubią wynajdować koło na nowo, więc skupiam się na rozwiązaniach praktycznych i moim zdaniem użytecznych.

Niektóre z moich filmów w sposób widowiskowy pokazują postęp technologiczny, gdzie nawet na "końcu świata" pozwalają na zestawienie radiowego połączenia z Internetem o prędkości nie gorszej niż łącza światłowodowe popularnych operatorów.

 

Inne odnoszą się do tematów bardziej praktycznych i edukacyjnych. Czyli jak poprawnie poprowadzić przewody sieci LAN w domu, żeby ethernet działał sprawnie, sieć była zoptymalizowana kosztowo a jednak przygotowana na zmiany technologiczne w przyszłości oraz zgodna z obowiązującymi normami.

 

Udostępniam społeczności autorskie skrypty (Arduino C++, Blockly, Lua) czy wykonane przeze mnie projekty do druku 3D. Na przykład parametryczny model uchwytu na szynę din, który bez znajomości projektowania 3D można w łatwy sposób dostosować do swoich potrzeb i rozmiarów praktycznie dowolnej płytki drukowanej czy innego elementu. 

 

Recenzuję sprzęt związany z tematyką IoT. Oraz informuję o problemach z nim związanych jak chociażby ten odnośnie problemów z dostępnością Raspberry Pi w 2022 roku, robiąc na ten temat obszerny reaserch.

 

Wiele osób jest żywo zainteresowana powyższą tematyką oraz sami wykonują projekty poszczególnych urządzeń czy całych instalacji inteligentnych domów (często bardziej zaawansowane) dla których moje filmy były inspiracją. Widać to po niesłabnącej aktywności w dedykowanej kanałowi, Inteligentnej Grupie na Facebooku, gdzie dyskutują tysiące aktywnych użytkowników. Bardzo mnie to cieszy i napędza do działania.

Do tej pory kanał był moim zajęciem pobocznym. Chciałem jednak poświęcić mu więcej czasu, poprawić warsztat, wykonywać więcej niezależnych testów (zakup urządzeń), a finalnie zapewnić należyte funkcjonowanie portalu IoT.pl. Na to wszystko jednak potrzebne są pieniądze. Dlatego właśnie zdecydowałem się otworzyć profil na Patronite i zwrócić do Was o wsparcie. Gwarantuję, że ani jedna wpłacona złotówka, nie zostanie zmarnowana!