Ten autor nie zbiera obecnie pieniędzy.
Avatar użytkownika

Teatr Oratorium

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Teatr Oratorium przy Bazylice NSJ w Warszawie jest najlepszym miejscem na ewangelizację poprzez sztukę i aktywne działania społeczne. Jesteśmy grupą łączącą swoją pasję teatralną z wiarą w Boga. Organizujemy rozgrywki sportowe SALOS i tworzymy niezastąpioną świetlicę - miejsce zabawy i nauki.

Nasza grupa składa się zarówno z dzieci i młodzieży szkolnej, jak i młodzieży postakademickiej. Łączymy swoją pasję teatralna z wiarą w Boga. Jako Teatr Oratorium na teatralnej mapie stolicy jesteśmy nowym miejscem, a już zyskujemy popularność oraz grono stałych widzów. Rozpoczęliśmy działalność w październiku 2015 roku za sprawą Jarosława Witaszczyka (dyrektora artystycznego Teatru) oraz ks. Sławomira Szczodrowskiego (kierownika Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ w Warszawie).

Naszym celem jest służenie dzieciom, jeśli nie bezpośrednio, to poprzez działalność sceny i wspieranie działalności Stowarzyszenia Oratorium. Inspirujemy, motywujemy, poszerzamy horyzonty oraz rozwijamy zainteresowania wszystkich pokoleń. Integrujemy różne środowiska (nie tylko z dzielnicy Praga Północ), budujemy więzi między starym a nowym, tradycją i nowoczesnością poprzez aktywność na wielu płaszczyznach kultury i sztuki.

Dotychczas zorganizowaliśmy takie spektakle grupy postakademickiej jak:

  • "Betlejem jest blisko" 
  • "Przyjdź, dotknij tej rany" na podstawie "Golgoty Jasnogórskiej" E. Brylla 

Spektakle dla dzieci:

  • "Bingo Boy"
  • "Bajka o Smoku Obiboku"
  • "Akademia dobrego wychowania Ambrożego Kleksa"

Zorganizowaliśmy również takie wydarzenia jak:

  • Koncert "Gloria Victis - chwała zwyciężonym" z okazji rocznicy Rzezi Pragi
  • Koncert "1050" upamiętniający 1050 lecie Chrztu Polski
  • Koncert "Dobroczyńca Roku"
  • Spektakl "Madonny Polskie" poświęcony ofiarom stanu wojennego

Przy naszym teatrze działa Akademia Cyrku dla najmłodszych oraz Teatrzyk Oratorium dla dzieci. W zajęciach uczestniczą dzieci od 6 roku życia.

Głównym celem zajęć teatralnych jest zapoznanie uczestników ze światem teatru oraz integracja dzieci z różnych społeczeństw.  Każde dziecko, które przychodzi na zajęcia rozwija w sobie:

  • świadomość emocjonalną świadomość własnych zalet i wad oraz możliwości wiara w siebie
  • sumienność - trzymanie się zasad, odpowiedzialność w wykonywaniu obowiązków, odpowiedzialność za swoje działanie;
  • i wiele innych, m. in. rozwój kompetencji społecznych: otwartość w kontaktach, opanowanie, uważne słuchanie zdolność do inspirowania innych, wzbudzania entuzjazmu dla pomysłów i projektów, wspólnej wizji i celów działania tworzenie i podtrzymywanie więzi porozumienia z innymi, planowanie i organizacja;

Poza wymienionymi celami, staramy się wystawić co najmniej dwa przedstawienia rocznie. Dzieci otrzymują wszystkie materiały potrzebne do pracy, oraz pomoc ze strony pani prowadzącej.

Wszystko, co wydarzyło się przez pierwszy rok działalności Teatru, jest dziełem wytężonej pracy kilkunastu osób, pracujących społecznie w ramach wolontariatu. Nasze działania wpływające na dynamiczny rozwój Teatru wiążą się z wyzwaniami i potrzebami. Niestety nie wszystkim możemy samodzielnie sprostać. Brakuje nam funduszy na modernizację, remont sceny, widowni, garderób, promocji wydarzeń, scenografię, kostiumy, jak i środków na bieżącą działalność. Całym sercem czujemy jak wyjątkowe jest to miejsce, w którym każdy czuje się jak w domu. Panuje tu wspaniała atmosfera, która sprzyja rozwojowi naszej pasji. Michał i Maria Radziwiłowie wybudowali Bazylikę Najświętszego Serca Jezusowego. Może zechcesz zostać kolejnym fundatorem, który pomoże przetrwać i rozwinąć skrzydła Teatrowi Oratorium?