Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pro Futuro Theologiae w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyO nas
Fundacja Pro Futuro Theologiae została ustanowiona w listopadzie 2014 roku. Działając przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, fundacja postawiła sobie za cel wspieranie i organizowanie działań promocyjnych Wydziału. Głównym celem działalności PFT jest budowanie pozycji naukowej Wydziału Teologicznego, zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Aby osiągnąć te zamierzenia, Fundacja pomaga inicjować badania naukowe z zakresu teologii, filozofii, historii Kościoła oraz dziedzin pokrewnych, stąd też angażuje się w inicjatywy badawcze, organizuje konferencje naukowe, a także wspiera publikacje naukowe na wyżej wymienione tematy.
Niektóre z celów fundacji:
W najbliższym czasie planujemy poszerzyć naszą działalność o poniższe obszary:
W związku z tym serdecznie prosimy o pomoc. Państwa wpłaty pomogą nam szybciej podjąć działania w wyżej opisanych kierunkach.
Poniżej prezentujemy informacje o naszych dotychczasowych projektach:
1. Laboratorium Wolności Religijnej
Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania oraz wszelkiej dyskryminacji na tle przynależności wyznaniowej poprzez dedykowane do odpowiednich grup działania prewencyjne i profilaktyczne oraz kształtowanie postaw społecznej nieakceptowalności prześladowań za przekonania religijne.
(Projekt finansowany ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości)
Laboratorium Wolności Religijnej jest obecnie największym projektem realizowanym przez naszą Fundację.
Co jest naszym celem?
Naszym głównym celem jest działalność na rzecz ochrony wolności sumienia i religii. W centrum swoich zainteresowań stawiamy edukację i formowanie dobrych postaw w zakresie ochrony wolności sumienia i religii.
Jak chcemy to osiągnąć?
Poprzez kształtowanie postawy społecznej niezgody wobec przejawów uprzedzeń, dyskryminacji, prześladowań za przekonania religijne i wiarę dążymy do zapobiegania wszelkim szkodliwym działaniom wymierzonym w osoby wierzące. Jednocześnie podejmujemy przedsięwzięcia służące obronie prawa do swobodnego wyrażania swoich przekonań oraz do życia w zgodzie z wyznawanymi wartościami.
Nasze przedsięwzięcia?
- informacyjno-konsultacyjny, który umożliwia dotarcie do ofiar przemocy i dyskryminacji na tle wyznaniowym
- „Akademia Wolności”- opracowania eksperckie w postaci artykułów, podcastów czy nagrań wideo
- blogosfera wolnościowa,
- internetowa aktywna mapa naruszeń wolności religijnej
- interdyscyplinarny internetowy „Słownik wolności religijnej”
- „Wolność religijna w edukacji” - cykl debat internetowych
- organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Upamiętniającego Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie (22 sierpnia)
- Konferencja naukowa – „Wyzwania wobec tożsamości religijnej w życiu publicznym - między sztuką a medycyną”
- Szkoła Letnia
2. Opera omnia św. Tomasza z Akwinu i jej wartość dla współczesnej humanistyki
Projekt polega na przetłumaczeniu i opracowaniu naukowym dzieł wszystkich (Opera omnia) św. Tomasza z Akwinu, średniowiecznego filozofa i teologa, którego myśl od wieków ma ogromny wpływ na rozwój humanistyki, a do tej pory nie była dostępna dla szerokiego grona społecznego w Polsce.
(Projekt finansowany ze środków MEiN w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa”)
Więcej informacji: https://akwinata.net/pl
Wszystkie informacje na temat wspieranych i organizowanych przez nas działań i wydarzeń są dostępne na naszym facebookowym fanpagu:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100080571791102
Zachęcamy do wsparcia naszej Fundacji!
Wesprzyj działalność Autora Pro Futuro Theologiae już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.