Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Piotr Kowalski w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponySiemanko!
Cieszę się, że trafiłeś/aś na mój profil. Będę mógł opowiedzieć Ci o sobie.
Zacznę od tego, że czuję się w dobrze w towarzystwie, co pozwala mi znosić wszelkie bariery pierwszego kontaktu z innymi. Lubię uczyć ludzi, a przy tym sprawia mi to ogromną satysfakcję.
Kilka lat temu razem z moją partnerką i przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł, aby założyć społeczność programistów JavaScript w stolicy. Organizację nazwaliśmy WarsawJS. I tak co miesiąc od ponad 4 lat spotykamy się i rozmawiamy o interesujących nas rzeczach w towarzystwie osób, które dla mnie są ... drugą rodziną. Każdy może przyjść i za darmo uczyć się nowych rzeczy!
Prelegent
Staram się często wychodzić na scenę i opowiadać o swoich doświadczeniach z kilku powodów. Pierwszym z nich jest chęć edukacji innych. Kiedy uczyłem się programować, nie było wiele źródeł na ten temat. Moje początki z programowaniem sięgają 2006 roku, kiedy to dokonałem pierwszego zakupu książeczki (była rozmiarów połowy zeszytu szkolnego). Od tamtej pory ciągle się uczę od innych i wiem, że na starcie potrzebny jest mentor — osoba z wieloletnim doświadczeniem, która może służyć dobrą radą.
Trener
W związku z tym, co napisałem wcześniej, organizujemy systematyczne warsztaty dla osób rozwijających się poza pracą. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda praca trenera.
Bloguję (potrzebuję redaktora do mich tekstów)
Aczkolwiek WarsawJS to nie wszystko co robię w branży IT. Od wielu lat posiadam swojego bloga, na którym nieregularnie są publikowane artykuły ze świata IT. Jeśli rozwiążę jakiś problem, który uznam, że mógłby występować także u innych, dzielę się tą wiedzą z innymi poprzez obszerny (mniej lub bardziej) artykuł.
Webinary
Kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, że chciałbym nagrywać cotygodniowe webinary. Po kilku edycjach zawiesiłem to z powodu braku sprzętu, jaki jest wymagany przy transmisjach live. Zobaczcie jak wygląda webinar prowadzony przeze mnie. Świat nie jest idealny i zdarzają mi się problemy techniczne, ale walczę z nimi. Czasami jest to nierówna walka.
Fanpage
Pewnego dnia stwierdziłem, że brakuje mi miejsca, gdzie mógłbym dzielić się swoimi przemyśleniami w prosty i szybki sposób. Dlatego też stworzyłem stronę na Facebooku, na którą wrzucam wszystko to, co wykonuję na co dzień. A jest tego trochę!
Chciałbym stworzyć społeczność ludzi, którzy mogliby rozmawiać ze mną o kodzie. Nie ważne jest, ile potrafisz. Ważne, że chcesz się rozwijać!
Filmy o programowaniu
Nie wszyscy lubią czytać tutoriale. Dlatego też nagrywam filmy o programowaniu. Przedstawiam podstawowe a czasami zaawansowane techniki w tworzeniu kodu. Skupiam się na tym, aby przedstawić rozwiązanie w jak najprostszej formie.
Organizator
Zorganizowałem hackathon: Edukaton oraz konferencję: ConFrontJS 2018. Były to największe wydarzenia, w które byłem zaangażowany jako jeden z organizatorów.
Edukaton był dwudniowym wydarzeniem, które zrzeszało osoby tworzące aplikacje do nauki rozpoznawania czy coś jest fake newsem. Świetny społeczny temat, nie sądzisz?
Zorganizowanie konferencji to spełnienie jednego z moich marzeń. Od kiedy organizujemy systematyczne meetupy, to myśleliśmy nad czymś większym. I tak trzy miesiące przygotowań i ogrom pracy przyniosło efekt, jakim było to świetne wydarzenie!
Vloguję
Jestem otwarty na ludzi i na siebie, dlatego też, kiedy mam chwilę, aby nagrać oraz zmontować (co jest o wiele dłuższym zajęciem), to nagrywam filmy, na których opowiadam o swoich przeżyciach.
Hackathony — maratony programistyczne
Z uwagi na mój zapał do pracy i do mierzenia się z największym oponentem, jakim jest czas, raz do roku biorę udział w hackathonie, po to, aby sprawdzić się, jak to jest w 48h stworzyć pełnoprawną aplikację / grę.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.