Piotr Kowalski

W Patronite od 24.05.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
3 560 łącznie
Lubię uczyć. Nie boję się kamery. Pasjonuję się programowaniem. Tworzę publiczne projekty. Bloguję o życiu w IT od ponad 7 lat.

O Autorze

Siemanko!

Cieszę się, że trafiłeś/aś na mój profil. Będę mógł opowiedzieć Ci o sobie.

Zacznę od tego, że czuję się w dobrze w towarzystwie, co pozwala mi znosić wszelkie bariery pierwszego kontaktu z innymi. Lubię uczyć ludzi, a przy tym sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Kilka lat temu razem z moją partnerką i przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł, aby założyć społeczność programistów JavaScript w stolicy. Organizację nazwaliśmy WarsawJS. I tak co miesiąc od ponad 4 lat spotykamy się i rozmawiamy o interesujących nas rzeczach w towarzystwie osób, które dla mnie są ... drugą rodziną. Każdy może przyjść i za darmo uczyć się nowych rzeczy!

Prelegent

Rozpoczynam meetup z okazji 3-ich urodzin WarsawJS

Staram się często wychodzić na scenę i opowiadać o swoich doświadczeniach z kilku powodów. Pierwszym z nich jest chęć edukacji innych. Kiedy uczyłem się programować, nie było wiele źródeł na ten temat. Moje początki z programowaniem sięgają 2006 roku, kiedy to dokonałem pierwszego zakupu książeczki (była rozmiarów połowy zeszytu szkolnego). Od tamtej pory ciągle się uczę od innych i wiem, że na starcie potrzebny jest mentor — osoba z wieloletnim doświadczeniem, która może służyć dobrą radą.

Trener

W związku z tym, co napisałem wcześniej, organizujemy systematyczne warsztaty dla osób rozwijających się poza pracą. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda praca trenera.


Bloguję (potrzebuję redaktora do mich tekstów)

Aczkolwiek WarsawJS to nie wszystko co robię w branży IT. Od wielu lat posiadam swojego bloga, na którym nieregularnie są publikowane artykuły ze świata IT. Jeśli rozwiążę jakiś problem, który uznam, że mógłby występować także u innych, dzielę się tą wiedzą z innymi poprzez obszerny (mniej lub bardziej) artykuł.

Webinary

Kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, że chciałbym nagrywać cotygodniowe webinary. Po kilku edycjach zawiesiłem to z powodu braku sprzętu, jaki jest wymagany przy transmisjach live. Zobaczcie jak wygląda webinar prowadzony przeze mnie. Świat nie jest idealny i zdarzają mi się problemy techniczne, ale walczę z nimi. Czasami jest to nierówna walka.


Fanpage

Pewnego dnia stwierdziłem, że brakuje mi miejsca, gdzie mógłbym dzielić się swoimi przemyśleniami w prosty i szybki sposób. Dlatego też stworzyłem stronę na Facebooku, na którą wrzucam wszystko to, co wykonuję na co dzień. A jest tego trochę!

Chciałbym stworzyć społeczność ludzi, którzy mogliby rozmawiać ze mną o kodzie. Nie ważne jest, ile potrafisz. Ważne, że chcesz się rozwijać!

Filmy o programowaniu

Nie wszyscy lubią czytać tutoriale. Dlatego też nagrywam filmy o programowaniu. Przedstawiam podstawowe a czasami zaawansowane techniki w tworzeniu kodu. Skupiam się na tym, aby przedstawić rozwiązanie w jak najprostszej formie.

Organizator

Zorganizowałem hackathon: Edukaton oraz konferencję: ConFrontJS 2018. Były to największe wydarzenia, w które byłem zaangażowany jako jeden z organizatorów.

Edukaton był dwudniowym wydarzeniem, które zrzeszało osoby tworzące aplikacje do nauki rozpoznawania czy coś jest fake newsem. Świetny społeczny temat, nie sądzisz?

Zorganizowanie konferencji to spełnienie jednego z moich marzeń. Od kiedy organizujemy systematyczne meetupy, to myśleliśmy nad czymś większym. I tak trzy miesiące przygotowań i ogrom pracy przyniosło efekt, jakim było to świetne wydarzenie!

Vloguję

Jestem otwarty na ludzi i na siebie, dlatego też, kiedy mam chwilę, aby nagrać oraz zmontować (co jest o wiele dłuższym zajęciem), to nagrywam filmy, na których opowiadam o swoich przeżyciach.

Hackathony — maratony programistyczne

Z uwagi na mój zapał do pracy i do mierzenia się z największym oponentem, jakim jest czas, raz do roku biorę udział w hackathonie, po to, aby sprawdzić się, jak to jest w 48h stworzyć pełnoprawną aplikację / grę.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Łukasz Basaj
Łukasz Basaj
Próg: 100 zł
Damian Drozdowicz
Damian Drozdowicz
Próg: 100 zł
Mirosław Stasiak
Mirosław Stasiak
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Paweł Chyła
Paweł Chyła
Próg: 100 zł
Maciej Sobol
Maciej Sobol
Próg: 100 zł