Piotr Żyłka

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 71

Liczba Patronów: 56

Zostań Patronem
Kup na prezent
332 patronów
6 660 miesięcznie
118 580 łącznie

Wrażliwe filmy krótkometrażowe

7 600 zł

miesięcznie

87%

osiągnięto

940 zł

brakuje

Wszyscy wiemy, jak ważne w docieraniu do odbiorcy w dzisiejszych czasach są formy wideo. Są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić samym słowem. Przy takim miesięcznym wsparciu będę mógł co jakiś czas zaprosić do współpracy zdolnych filmowców i razem z nimi tworzyć krótkometrażowe filmy.

Pierwszym filmem, który udało nam się zrealizować razem z Jakubem Słabkiem, dzięki Waszemu wsparciu, jest dokument "SIOSTRY Z BRONISZEWIC" (dostępny na moim kanale na YouTube).

Filmy to mocno czaso i kosztochłonne projekty, angażujące pracę całej grupy osób, dlatego będą one powstawać raz lub dwa razy w roku, kiedy uda się uzbierać kwotę potrzebną do realizacji danego filmu (w przypadku pierwszego filmu całkowity koszt produkcji wyniósł 13 500 zł), zgromadzić ludzi i wykonać wszystkie prace.

#LudzieSąDobrzy na całym świecie - obrazki reporterskie i rozmowy

9 600 zł

miesięcznie

69%

osiągnięto

2 940 zł

brakuje

Pamiętacie, jak w 2019 roku pojechałem do Watykanu i przez kilka dni z bliska pokazywałem Wam działania jałmużnika papieskiego i Franciszka? Albo już w roku 2021 relacjonowałem, jak działają bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé?

Takim miesięcznym wsparciem umożliwilibyście mi więcej tego typu reportażowych relacji w mediach społecznościowych i nagrywanie rozmów z ludźmi żyjącymi w różnych zakątkach świata.

Mógłbym pokazywać, że #LudzieSąDobrzy nie ograniczając się tylko do Polski i łowić piękne historie na całym świecie.

Na świecie jest tylu wspaniałych i tak różnych ludzi. Odkrywanie różnorodności otwiera oczy i poszerza horyzonty. Widzę po sobie, jak wiele zmieniły w mojej wrażliwości spotkania z ludźmi z kościołów chrześcijańskich z różnych zakątków świata, z wyznawcami innych religii i w ogóle z dobrymi ludźmi, którzy starają się robić coś dla innych.

Wasze wsparcie umożliwiłoby mi raz na jakiś czas zorganizowanie projektu wykraczającego poza granice naszego kraju.

Spokojna kontynuacja działań

4 100 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki takiemu wsparciu "wykupicie" mój czas z rynku pracy i sfinansujecie podstawowe narzędzia konieczne do dalszych działań (opłacenie domeny i hostingu do prowadzenia bloga oraz kilku podstawowych programów edytorskich i graficznych).

Będę mógł spokojnie skoncentrować się na pracy dziennikarskiej i autorskiej (zarówno w internecie, jak i na pisaniu książek) oraz elastycznie dzielić swój czas między wymienione zaangażowania i działania w Zupie na Plantach i Fundacji ZUPA.

Jeśli chodzi o działania autorskie, w chwili obecnej - poza regularnym prowadzeniem bloga - pracuję nad nowym książkowym wywiadem-rzeką. Na razie nie mogę zdradzić, z kim, ale - jeśli wszystko dobrze pójdzie - książka pojawi się na rynku wydawniczym w 2022 roku.

Wiele zależy od tego, ile czasu będę mógł poświęcić na spokojną pracę nad nią. Czyli mówiąc inaczej - wiele zależy od Waszego wsparcia.

Podcasty "Słuchać, żeby usłyszeć" i "Wiara wątpiących"

5 600 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Takie miesięczne wsparcie umożliwia mi regularne robienie dwóch serii podcastów.

W serii "Słuchać, żeby usłyszeć oddaję w nim głos ludziom, którym z różnych powodów coraz trudniej odnaleźć się w Kościele. Szukam odpowiedzi na ważne pytania o naszą wspólnotę i społeczeństwo. Wypatruję wrażliwości i światła. Zapraszam do przejścia kawałka drogi razem ze mną i z moimi rozmówcami. Z wiarą, że w jej trakcie wydarzy się w nas coś dobrego i ważnego.

Podcast ukazuje się od lutego 2021 roku. Wszystkie odcinki są dostępne na Spotify i na moim kanale na YouTube (oraz na kilku innych platformach).

W 2022 roku ruszam z nową serią "Wiara wątpiących". To przestrzeń wspólnych poszukiwań duchowych, ważnych pytań o naszą wiarę i Kościół.

Kwota pokrywa koszty konieczne do realizacji podcastów (czas pracy na przygotowania, podróże, noclegi, zdjęcia, koszty tworzenia, montażu, dystrybucji i promocji itd.).


Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Renata Iwan
Renata Iwan
Próg: 20 zł
mARTa
mARTa
Próg: 5 zł
Zofia Chmaj
Zofia Chmaj
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Małgorzata Franco
Małgorzata Franco
Próg: 20 zł
Przemyslaw Romanski
Przemyslaw Romanski
Próg: 30 zł