Piotr Żyłka

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 92

Liczba Patronów: 75

Zostań Patronem
Kup na prezent
294 patronów
6 410 miesięcznie
197 050 łącznie

Podcasty "Słuchać, żeby usłyszeć" i "Wiara wątpiących"

6 500 zł

miesięcznie

98%

osiągnięto

90 zł

brakuje

Takie miesięczne wsparcie umożliwia mi regularne robienie podcastów.

W serii "Słuchać, żeby usłyszeć" oddaję głos ludziom, którzy małymi krokami chcą budować trochę bardziej wrażliwy świat. Szukam odpowiedzi na ważne pytania o naszą wspólnotę i społeczeństwo. Wypatruję wrażliwości i światła. Zapraszam do przejścia kawałka drogi razem ze mną i z moimi rozmówcami. Z wiarą, że w jej trakcie wydarzy się w nas coś dobrego i ważnego.

Podcast ukazuje się od lutego 2021 roku. Wszystkie odcinki są dostępne na Spotify i na moim kanale na YouTube (oraz na kilku innych platformach).

W 2022 roku ruszyłem z nową serią "Wiara wątpiących". To przestrzeń wspólnych poszukiwań duchowych, ważnych pytań o naszą wiarę i Kościół.

Kwota pokrywa koszty konieczne do realizacji podcastów (czas pracy na przygotowania, podróże, noclegi, koszty tworzenia, montażu, dystrybucji i promocji).

Wrażliwe filmy krótkometrażowe

8 000 zł

miesięcznie

80%

osiągnięto

1 590 zł

brakuje

Wszyscy wiemy, jak ważne w docieraniu do odbiorcy w dzisiejszych czasach są formy wideo. Są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić samym słowem. Przy takim miesięcznym wsparciu będę mógł co jakiś czas zaprosić do współpracy zdolnych filmowców i razem z nimi tworzyć krótkometrażowe filmy.

Pierwszym filmem, który udało nam się zrealizować razem z Jakubem Słabkiem, dzięki Waszemu wsparciu, jest dokument "SIOSTRY Z BRONISZEWIC" (dostępny na moim kanale na YouTube).

Filmy to mocno czaso i kosztochłonne projekty, angażujące pracę całej grupy osób, dlatego będą one powstawać, kiedy uda się uzbierać fundusze potrzebne do realizacji danego filmu (w przypadku pierwszego filmu całkowity koszt produkcji wyniósł 13 500 zł), zgromadzić ludzi i wykonać wszystkie prace.

#LudzieSąDobrzy na całym świecie - obrazki reporterskie i rozmowy

10 000 zł

miesięcznie

64%

osiągnięto

3 590 zł

brakuje

Pamiętacie, jak w 2019 roku pojechałem do Watykanu i przez kilka dni z bliska pokazywałem Wam działania jałmużnika papieskiego i Franciszka? Albo już w roku 2021 relacjonowałem, jak działają bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé?

Takim miesięcznym wsparciem umożliwilibyście mi więcej tego typu reportażowych relacji w mediach społecznościowych i nagrywanie rozmów z ludźmi żyjącymi w różnych zakątkach świata.

Mógłbym szukać światła nie ograniczając się tylko do Polski i łowić piękne historie na całym świecie.

Na świecie jest tylu wspaniałych i tak różnych ludzi. Odkrywanie różnorodności otwiera oczy i poszerza horyzonty. Widzę po sobie, jak wiele zmieniły w mojej wrażliwości spotkania z ludźmi z kościołów chrześcijańskich z różnych zakątków świata, z wyznawcami innych religii i w ogóle z dobrymi ludźmi, którzy starają się robić coś dla innych.

Wasze wsparcie umożliwiłoby mi raz na jakiś czas zorganizowanie projektu wykraczającego poza granice naszego kraju.

Spokojna kontynuacja działań

5 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Od ponad 2 lat moja praca autorska, w wolności, bez żadnych cenzorskich ograniczeń, tak jak podpowiada mi serce, jest możliwa dzięki Dobrym Ludziom, którzy wspierają moje działania.

Dzięki takiemu wsparciu "wykupicie" mój czas z rynku pracy i sfinansujecie podstawowe narzędzia konieczne do dalszych działań (opłacenie domeny i hostingu do prowadzenia bloga oraz kilku podstawowych programów edytorskich i graficznych).

Będę mógł spokojnie skoncentrować się na pracy dziennikarskiej i autorskiej (zarówno w internecie, jak i na pisaniu książek, i współtworzeniu filmów) oraz elastycznie dzielić swój czas między wymienione zaangażowania i działania w Zupie na Plantach i Fundacji ZUPA.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof Sobociński
Krzysztof Sobociński
Próg: 30 zł
Anna Plater-Zyberk
Anna Plater-Zyberk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Sylwia Truszczyńska
Sylwia Truszczyńska
Próg: 10 zł
Anna Kwiek
Anna Kwiek
Próg: 10 zł