Piotr Żyłka

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 59

Liczba Patronów: 55

Zostań Patronem
350 patronów
7 025 miesięcznie
77 540 łącznie

#LudzieSąDobrzy - na całym świecie

9 000 zł

miesięcznie

78%

osiągnięto

1 975 zł

brakuje

Pamiętacie, jak w 2019 roku pojechałem do Rzymu / Watykanu i przez kilka dni z bliska pokazywałem Wam działania jałmużnika papieskiego i samego Franciszka? Albo już w roku 2021 relacjonowałem, jak działają bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé? Takim miesięcznym wsparciem umożliwilibyście mi więcej tego typu akcji i relacji.

Mógłbym pokazywać, że #LudzieSąDobrzy nie ograniczając się tylko do granic Polski i łowić piękne historie na całym świecie.

Na świecie jest tylu wspaniałych i tak różnych ludzi. Odkrywanie różnorodności otwiera oczy i poszerza horyzonty. Widzę po sobie, jak wiele zmieniły w mojej wrażliwości spotkania z ludźmi z kościołów chrześcijańskich z różnych zakątków świata, z wyznawcami innych religii i w ogóle z dobrymi ludźmi, którzy starają się robić coś dla innych.

Wasze wsparcie umożliwiłoby mi raz na jakiś czas zorganizowanie projektu wykraczającego poza granice naszego kraju.

Spokojna kontynuacja działań

3 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki takiemu wsparciu "wykupicie" mój czas z rynku pracy i sfinansujecie podstawowe narzędzia konieczne do dalszych działań (opłacenie domeny i hostingu do prowadzenia bloga oraz kilku podstawowych programów edytorskich i graficznych).

Będę mógł spokojnie skoncentrować się na pracy dziennikarskiej i autorskiej (zarówno w internecie, jak i na pisaniu książek) oraz elastycznie dzielić swój czas między wymienione zaangażowania i działania w Zupie na Plantach i Fundacji ZUPA.

Jeśli chodzi o działania autorskie, w chwili obecnej - poza regularnym prowadzeniem bloga - pracuję nad nowym książkowym wywiadem-rzeką. Na razie nie mogę zdradzić, z kim, ale - jeśli wszystko dobrze pójdzie - książka pojawi się na rynku wydawniczym w pierwszej połowie 2022 roku.

Wiele zależy od tego, ile czasu będę mógł poświęcić na spokojną pracę nad nią. Czyli mówiąc inaczej - wiele zależy od Waszego wsparcia.

Podcast "Słuchać, żeby usłyszeć"

5 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Takie miesięczne wsparcie umożliwia mi regularne robienie serii podcastów (w formie długich wywiadów) zatytułowany "Słuchać, żeby usłyszeć".

Oddaję w nim głos ludziom, którym z różnych powodów coraz trudniej odnaleźć się w Kościele. Szukam odpowiedzi na ważne pytania o naszą wspólnotę. Wypatruję wrażliwości i światła. Zapraszam do przejścia kawałka drogi razem ze mną i z moimi rozmówcami. Z wiarą, że w jej trakcie wydarzy się w nas coś dobrego i ważnego.

Podcast ukazuje się raz w miesiącu od lutego 2021 roku. Wszystkie odcinki są dostępne na Spotify i na moim kanale na YouTube (oraz na kilku innych platformach)

Kwota pokrywa koszty konieczne do realizacji podcastów (podróże, noclegi, zdjęcia, koszty tworzenia, montażu, dystrybucji i promocji itd.).


Wideo - krótkometrażowe filmy, etiudy i wywiady

7 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Wszyscy wiemy, jak ważne w docieraniu do odbiorcy w dzisiejszych czasach są formy wideo. Są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić samym słowem. Przy takim miesięcznym wsparciu będę mógł co jakiś czas zaprosić do współpracy zdolnych filmowców i razem z nimi tworzyć krótkometrażowe filmy, etiudy i wywiady.

Pierwszym filmem, który udało nam się zrealizować razem z Jakubem Słabkiem, dzięki Waszemu wsparciu, jest dokument "SIOSTRY Z BRONISZEWIC" (dostępny na moim kanale na YouTube).

Filmy to mocno czaso i kosztochłonne projekty, angażujące pracę całej grupy osób, dlatego będą one powstawać co kilka miesięcy, kiedy uzbieramy kwotę potrzebną do realizacji danego filmu (w przypadku pierwszego filmu całkowity koszt produkcji wyniósł 13 500 zł).
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anna Plater-Zyberk
Anna Plater-Zyberk
Próg: 20 zł
mARTa
mARTa
Próg: 5 zł
marja piotrowska
marja piotrowska
Próg: 5 zł
Joanna Polcyn
Joanna Polcyn
Próg: 10 zł
Magdalena Podsiadło
Magdalena Podsiadło
Próg: 20 zł
Maria Pucka
Maria Pucka
Próg: 5 zł