Piotr Żyłka

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 85

Liczba Patronów: 76

Zostań Patronem
Kup na prezent
284 patronów
6 595 miesięcznie
172 190 łącznie

Wrażliwe filmy krótkometrażowe

8 000 zł

miesięcznie

82%

osiągnięto

1 405 zł

brakuje

Wszyscy wiemy, jak ważne w docieraniu do odbiorcy w dzisiejszych czasach są formy wideo. Są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić samym słowem. Przy takim miesięcznym wsparciu będę mógł co jakiś czas zaprosić do współpracy zdolnych filmowców i razem z nimi tworzyć krótkometrażowe filmy.

Pierwszym filmem, który udało nam się zrealizować razem z Jakubem Słabkiem, dzięki Waszemu wsparciu, jest dokument "SIOSTRY Z BRONISZEWIC" (dostępny na moim kanale na YouTube).

Filmy to mocno czaso i kosztochłonne projekty, angażujące pracę całej grupy osób, dlatego będą one powstawać, kiedy uda się uzbierać fundusze potrzebne do realizacji danego filmu (w przypadku pierwszego filmu całkowity koszt produkcji wyniósł 13 500 zł), zgromadzić ludzi i wykonać wszystkie prace.

#LudzieSąDobrzy na całym świecie - obrazki reporterskie i rozmowy

10 000 zł

miesięcznie

65%

osiągnięto

3 405 zł

brakuje

Pamiętacie, jak w 2019 roku pojechałem do Watykanu i przez kilka dni z bliska pokazywałem Wam działania jałmużnika papieskiego i Franciszka? Albo już w roku 2021 relacjonowałem, jak działają bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé?

Takim miesięcznym wsparciem umożliwilibyście mi więcej tego typu reportażowych relacji w mediach społecznościowych i nagrywanie rozmów z ludźmi żyjącymi w różnych zakątkach świata.

Mógłbym szukać światła nie ograniczając się tylko do Polski i łowić piękne historie na całym świecie.

Na świecie jest tylu wspaniałych i tak różnych ludzi. Odkrywanie różnorodności otwiera oczy i poszerza horyzonty. Widzę po sobie, jak wiele zmieniły w mojej wrażliwości spotkania z ludźmi z kościołów chrześcijańskich z różnych zakątków świata, z wyznawcami innych religii i w ogóle z dobrymi ludźmi, którzy starają się robić coś dla innych.

Wasze wsparcie umożliwiłoby mi raz na jakiś czas zorganizowanie projektu wykraczającego poza granice naszego kraju.

Spokojna kontynuacja działań

4 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Od 2 lat moja praca autorska, w wolności, bez żadnych cenzorskich ograniczeń, tak jak podpowiada mi serce, jest możliwa dzięki Dobrym Ludziom, którzy wspierają moje działania.

Dzięki takiemu wsparciu "wykupicie" mój czas z rynku pracy i sfinansujecie podstawowe narzędzia konieczne do dalszych działań (opłacenie domeny i hostingu do prowadzenia bloga oraz kilku podstawowych programów edytorskich i graficznych).

Będę mógł spokojnie skoncentrować się na pracy dziennikarskiej i autorskiej (zarówno w internecie, jak i na pisaniu książek, i współtworzeniu filmów) oraz elastycznie dzielić swój czas między wymienione zaangażowania i działania w Zupie na Plantach i Fundacji ZUPA.

Podcasty "Słuchać, żeby usłyszeć" i "Wiara wątpiących"

6 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Takie miesięczne wsparcie umożliwia mi regularne robienie dwóch serii podcastów.

W serii "Słuchać, żeby usłyszeć" oddaję głos ludziom, którzy małymi krokami chcą budować trochę bardziej wrażliwy świat. Szukam odpowiedzi na ważne pytania o naszą wspólnotę i społeczeństwo. Wypatruję wrażliwości i światła. Zapraszam do przejścia kawałka drogi razem ze mną i z moimi rozmówcami. Z wiarą, że w jej trakcie wydarzy się w nas coś dobrego i ważnego.

Podcast ukazuje się od lutego 2021 roku. Wszystkie odcinki są dostępne na Spotify i na moim kanale na YouTube (oraz na kilku innych platformach).

W 2022 roku ruszyłem z nową serią "Wiara wątpiących". To przestrzeń wspólnych poszukiwań duchowych, ważnych pytań o naszą wiarę i Kościół.

Kwota pokrywa koszty konieczne do realizacji podcastów (czas pracy na przygotowania, podróże, noclegi, koszty tworzenia, montażu, dystrybucji i promocji).
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Edyta Miller
Edyta Miller
Próg: 20 zł
Magdalena Stużyńska
Magdalena Stużyńska
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł