Strefa Patrona:

4

patronów

67 zł

miesięcznie

1275 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
398
miesięczne wsparcie
376
liczba patronów

  Witajcie! Planetarianie to gra fabularna science fiction. Zbieramy na grafiki do podręcznika.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
83 %
100%
osiągnięto 83%
cel: 80 zł miesięcznie
brakuje 13 zł
Postać, urządzenie, zwierzę...
Jest to kwota za którą grafik narysuje wizerunek NPCa, grywalnego bohatera czy broni lub urządzenia.
0%
41 %
100%
osiągnięto 41%
cel: 160 zł miesięcznie
brakuje 93 zł
Dwie grafiki
Kwota potrzebna na dwie grafiki.
0%
33 %
100%
osiągnięto 33%
cel: 200 zł miesięcznie
brakuje 133 zł
Pełna ilustracja
Cena pełnej ilustracji przedstawiającej np. scenę lub lokację.
0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 400 zł miesięcznie
brakuje 333 zł
Dwie ilustracje...
Dwie ilustracje miesięcznie ufundowane przez fanów? To się nie uda...

O Autorze

 

 

Ekipa i historia

Jesteśmy grupą przyjaciół z Poznania. Pomysł na grę pojawił się w okolicach roku 2002. Świat i mechanika spisane zostały na 10 stronach A4, rozegraliśmy też kilkanaście sesji. W końcu jednak Planetarianie odeszli gdzieś w pustkę kosmosu a wolny czas spędzaliśmy w uniwersach Warhammera, Earthdawna, Fading Suns czy Cthulhu. Po wielu latach zadecydowaliśmy, że czas aby nasz projekt opuścił szufladę .

Koncepcja czyli 'Podróżuj, odkrywaj, twórz, niszcz'


Planetarianie są settingiem SF łączącym elementy space opery, cyberpunka oraz hard SF. Głównym założeniem jest możliwość podejmowania różnych działań w skolonizowanym kosmosie oraz przestrzeni czekającej na odkrycie.  Uniwersum zawiera w sobie trochę brudu, sterylności, oldschoolu oraz parę nowości.  Choć nie brakuje w nim mistyków, nie znajdziecie w Planetarianach czarów. Chcemy aby gra zapewniła możliwość przeżywania przygód w stylu filmów na których się wychowaliśmy. Tych z dyrektywami federacyjnymi, czcicielami wielkich rosówek, zbuntowanymi androidami w deszczowym mieście, jak i w kosmosie gdzie nikt nie usłyszy twojego krzyku 

 

 

 

Status i plany

Planetarianie liczą obecnie 160 stron. Podręcznik nie powinien przekroczyć 250. Wszystko zależy od edycji oraz ilości ilustracji, których już mamy sporo. Premiera zaplanowana jest na  rok 2018. Priorytetem jest dla nas dopracowanie gry. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji na naszą grę, jest też zbyt wcześnie aby wspominać o dodatkach. Naszym celem  jest jednak wydanie dobrej gry a dodatkowo podręcznik również ilustracjami ma wprowadzać w atmosferę uniwersum. Docelowo chcemy stworzyć duże, interesujące uniwersum, które może doczeka się wielu podręczników i  swojej adaptacji komputerowej, książkowej czy komiksowej. Na razie to tylko marzenia jednak nie od razu SW czy W40k zbudowano :) Pierwszym krokiem będzie przekład, jeśli oczywiście gra zostanie pozytywnie przyjęta w Polsce.

 

 

Dlaczego Patronite?

 

Środki zebrane na Patronite planujemy przeznaczyć na stronę wizualną naszego projektu oraz korektę.  Naszym zdaniem jest to ciekawszy pomysł od organizowania jednorazowej zbiórki na bardzo wysoka kwotę. Czy gra trafi na inny crowd? Możliwe jednak nie jest to pewne. Jeśli kwoty zebrane na Patronite wystarczą na grafiki, loga i skład, może okazać się, że wydrukowanie gry ufundujemy sami lub zbiórka będzie musiała pokryć jedynie drukarnię.  

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 100
Zawsze coś:)

1 osobę spośród tej grupy czeka niespodzianka. Oczywiście po wydaniu gry.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 100
7NP (Nowe Pierścienie - waluta Ligi Planetarnej) - to cena dużego piwa w portach kosmicznych poza stolicą. Kaca nie będzie ale humor lekko się poprawi a twoje dane pojawią się w podręczniku.

1 osobę spośród tej grupy czeka niespodzianka. Oczywiście po wydaniu gry :)


Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 50
Nadal za mało aby zapomnieć o wybuchu w ładowni jednak za tę kwotę już coś zjesz. Jeszcze tylko 60 zł i mamy postać. Dzięki!

Podziękowania w podręczniku + 2 osoby spośród tej grupy czeka niespodzianka. Oczywiście po wydaniu gry :)
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Zazwyczaj to połowa ceny wizerunku postaci i 1/5 pełnej ilustracji. Oprócz podziękowań otrzymasz też możliwość dodania elementu do ufundowanych przez ciebie prac. Oczywiście nie może to być hobgoblin czy wampir, element musi pasować do SF.

Niby niewiele więcej ale 10 takich jak wy i mamy na nowy fotel na pokładzie frachtowca!
Zostań patronem
80 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
To już coś!

Otrzymasz wszystko to co w poprzednim prograch + możesz wymyslić:

- nazwę miasta, planety lub księżyca
- urządzenie
- broń
- NPCa
- na jednej z ilustracji jakaś postać może mieć twoją twarz
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Za tyle to nawet zatankujesz śmigacz!

Zyskujesz to co w poprzednich progach + możesz też wysłać nam szkic lub pomysł na przygodę, który jeżeli zostanie zaakceptowany pojawi się w podręczniku.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK