Planetarianie RPG

Witajcie! Planetarianie to gra fabularna science fiction. Zbieramy na grafiki do podręcznika.

O Autorze

 

 

Ekipa i historia

Jesteśmy grupą przyjaciół z Poznania. Pomysł na grę pojawił się w okolicach roku 2002. Świat i mechanika spisane zostały na 10 stronach A4, rozegraliśmy też kilkanaście sesji. W końcu jednak Planetarianie odeszli gdzieś w pustkę kosmosu a wolny czas spędzaliśmy w uniwersach Warhammera, Earthdawna, Fading Suns czy Cthulhu. Po wielu latach zadecydowaliśmy, że czas aby nasz projekt opuścił szufladę .

Koncepcja czyli 'Podróżuj, odkrywaj, twórz, niszcz'


Planetarianie są settingiem SF łączącym elementy space opery, cyberpunka oraz hard SF. Głównym założeniem jest możliwość podejmowania różnych działań w skolonizowanym kosmosie oraz przestrzeni czekającej na odkrycie.  Uniwersum zawiera w sobie trochę brudu, sterylności, oldschoolu oraz parę nowości.  Choć nie brakuje w nim mistyków, nie znajdziecie w Planetarianach czarów. Chcemy aby gra zapewniła możliwość przeżywania przygód w stylu filmów na których się wychowaliśmy. Tych z dyrektywami federacyjnymi, czcicielami wielkich rosówek, zbuntowanymi androidami w deszczowym mieście, jak i w kosmosie gdzie nikt nie usłyszy twojego krzyku 

 

 

 

Status i plany

Planetarianie liczą obecnie 160 stron. Podręcznik nie powinien przekroczyć 250. Wszystko zależy od edycji oraz ilości ilustracji, których już mamy sporo. Premiera zaplanowana jest na  rok 2018. Priorytetem jest dla nas dopracowanie gry. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji na naszą grę, jest też zbyt wcześnie aby wspominać o dodatkach. Naszym celem  jest jednak wydanie dobrej gry a dodatkowo podręcznik również ilustracjami ma wprowadzać w atmosferę uniwersum. Docelowo chcemy stworzyć duże, interesujące uniwersum, które może doczeka się wielu podręczników i  swojej adaptacji komputerowej, książkowej czy komiksowej. Na razie to tylko marzenia jednak nie od razu SW czy W40k zbudowano :) Pierwszym krokiem będzie przekład, jeśli oczywiście gra zostanie pozytywnie przyjęta w Polsce.

 

 

Dlaczego Patronite?

 

Środki zebrane na Patronite planujemy przeznaczyć na stronę wizualną naszego projektu oraz korektę.  Naszym zdaniem jest to ciekawszy pomysł od organizowania jednorazowej zbiórki na bardzo wysoka kwotę. Czy gra trafi na inny crowd? Możliwe jednak nie jest to pewne. Jeśli kwoty zebrane na Patronite wystarczą na grafiki, loga i skład, może okazać się, że wydrukowanie gry ufundujemy sami lub zbiórka będzie musiała pokryć jedynie drukarnię.  

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)