Plan Janusza

W Patronite od 29.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1333

Liczba Patronów: 1106

Zostań Patronem
8 patronów
150 miesięcznie
436 łącznie
Plan Janusza to miejsce gdzie znajdziesz ręcznie rysowane plany miast pochodzące z popularnych światów fantasy.

O Autorze

Jestem Janusz. Od dziecka interesuje mnie wszystko co związane z fantasy. Jednak to w rysowaniu znalazłem swoje miejsce. Od 2019r planuję i rysuję miasta z popularnych systemów rpg. Staram się, by nie tylko wyglądały ładnie i wiarygodnie, ale również były doskonałym dodatkiem podczas długich sesji.

Każde moje miasto planowane jest na podstawie dostępnych oficjalnych materiałów, ale również tych, które tworzą sami fani danego uniwersum. Nie zamykam się na nowe i ciekawe rzeczy. Każdy może zaproponować swój pomysł, a ja chętnie wdrożę go w życie na kartce.

Rysuję przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Używam ołówków, kredek, a do kreślenia, cienkopisów. Staram się ciągle doskonalić technikę wykorzystania kolorów, odpowiedniego ich dobierania i nadawanie dzięki nim właściwego dla danego miejsca klimatu. Chcę, by moje miasta już na pierwszy rzut oka opowiadały swoją historię.

Miasto wykańczam w postprodukcji. Oryginał skanuje, a następnie przy użyciu popularnego GIMPA dodaję kafelki, legendę, ramkę i wszystko czego nie jestem w stanie zrobić w sposób tradycyjny. Na koniec gotowe miasto ląduje na DevianArt, gdzie zupełnie za darmo pobrać je można w wysokiej, gotowej do druku jakości.

Moim celem jest rozwój. Pod względem technicznym, by tworzyć dokładniejsze i ładniejsze rysunki, ale również merytorycznym, by móc budować składające się w jedną logiczną całość miasta. Bo w każdym fantasy jest garść prawdy.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Człowiek z Makaronem
Człowiek z Makaronem
Próg: 14 zł
Joanna Gołowczyńska
Joanna Gołowczyńska
Próg: 40 zł
Tadeusz Niziałek
Tadeusz Niziałek
Próg: 40 zł
Łukasz Klima
Łukasz Klima
Próg: 7 zł
Marek Kembrowski
Marek Kembrowski
Próg: 14 zł
Krzysztof Kopiński
Krzysztof Kopiński
Próg: 14 zł