Płomienny Dziad

W Patronite od 10.05.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3461

Liczba Patronów: 3212

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
10 łącznie
Twórca krótkich filmów dokumentalnych o Straży Pożarnej, łączących się w internetową kronikę pożarnictwa. Przy okazji instruktor pierwszej pomocy, marzący o darmowym przekazywaniu wiedzy ludziom w każdym wieku.

O Autorze

Najciężej zawsze napisać coś o samym sobie i przedstawić się w odpowiednim świetle. No ale chyba trzeba w jakiś sposób spróbować.

Robić zdjęcia lubiłem już od dawna. Stara dobra Alfa 230 służyła dzielnie ucząc mnie nie tyle samej techniki, co wyczucia odpowiedniej chwili. A to czasami jest trudne… masz tylko jedną szansę. Filmowanie jest zdecydowanie prostsze. Ale czy aby na pewno?

Zaczynało się od archaicznego sprzętu. Wiekowe GoPro, telefon, najprostsze mikrofony. Dawało radę? No oczywiście! Wszystko było bardzo ograniczone, ale jakoś się wszystko kręciło. Tworzenie samych materiałów w najprostszych programów do edycji było toporne. Treści tworzone głównie o rzeczach, miejscach i społeczności lokalnej. Jednak dzięki temu oraz tworzeniu imprez udało się zyskać tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Po pewnym czasie do drużyny dołączył dron, aparat a później prawdziwa kamera wraz mikrofonami. Można było przejść do tego co się chce tworzyć.

Dzięki temu wszystkiemu powstał Płomienny Dziad… Nazwa czysto przypadkowa, ale taka żeby zapadała w pamięć. Udało się?

 

Zaczęło się od nagrywania imprez strażackich. Imprezy w mundurach galowych okraszone długimi przemowami. Wiele się działo i sporo materiału można było zebrać, ale czegoś tu brakowało. To wszystko przecież jest robione na pokaz…

Lepiej było przy powitaniach nowych wozów wjeżdżających po raz pierwszy do remizy. Efekty świetlne, dźwiękowe, zapach świec dymnych i rzeczywiste emocje, które towarzyszyły całej sytuacji robiły swoje. Ale tutaj był na tapecie zawsze tylko sprzęt, pozostawiając gdzieś z tyłu druhny i druhów którzy brali udział w jego pozyskaniu. Więc dalej czegoś tutaj brakowało.

No i w pewnym momencie udało się przełamać i znaleźć jednostkę, która zapoczątkowała cykl krótkich filmów dokumentalnych przedstawiających Ochotnicze Straże Pożarne.

 

 

5 Minut w Remizie zaczęło się w zasypanym śniegiem Zagórniku. Tak w śniegu po kolana kręciliśmy pierwszy odcinek cyklu nie tylko o sprzęcie, ale przede wszystkim o ludziach i historii. Taka swoista próba stworzenia filmowej kroniki OSP ukazująca to co jest teraz.

Od tamtej pory na swojej drodze spotkałem wielu pozytywnych ludzi, zobaczyłem wiele sprzętu, na którym pracują.

Dodatkowo, przygodą są wszystkie ćwiczenia i manewry, w których miałem okazję wziąć udział. Szczególnie tam widoczne są starania, emocje i walka z przeciwnościami.

 

 

Kolejnym elementem projektu jest chęć tworzenia darmowych warsztatów z zakresu Pierwszej Pomocy (BLS). Wszystkie zebrane fundusze będą szły właśnie na ten cel. Część sprzętu już jest, jednak wiele rzeczy jeszcze brakuje, żeby stanąć na wysokości zadania.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika