Avatar użytkownika

Płomienny Dziad

1
patron
10 
miesięcznie
355 
łącznie
1
patron
10 zł 355 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki że dałeś dziadowi piątkę! Nawet najmniejszy grosz to nieoceniona pomoc w projekcie.
Za to w filmach zostaniesz uwieczniony jako Patron :)
10 zł miesięcznie
Dzięki że dałeś dziadowi dyszkę! Taki pieniądz to już miły wkład w projekt. Dzięki temu łatwiej będzie tworzyć i prowadzić kursy.
Za to w filmach zostaniesz uwieczniony jako Patron :)
25 zł miesięcznie
Dzięki że dałeś dziadowi ćwiartkę! Dzięki Tobie wraca wiara w magię internetu.
Za to w filmach zostaniesz uwieczniony jako Patron :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
5 dostępnych miejsc
Stówa?! No to jest coś szalonego! Teraz to już wszystko ruszy z kopyta!
Mam dla Ciebie coś za tą pomoc.
- Poleci do Ciebie naszywka!
- Na stronie internetowej znajdzie się Twoje logo lub nazwisko. No i filmach również.
- Razem z naszywką w paczce znajdziesz również czapkę z daszkiem.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Płomienny Dziad w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Twórca krótkich filmów dokumentalnych o Straży Pożarnej, łączących się w internetową kronikę pożarnictwa. Przy okazji instruktor pierwszej pomocy, marzący o darmowym przekazywaniu wiedzy ludziom w każdym wieku.

Rozpoczęło się od zdjęć, ale tu trzeba mieć talent... tak przynajmniej słyszałem. Skończyłem więc na dokumencie, gdzie ruchome obrazki mówią same, a ode mnie zależy tylko ich ostateczna forma i treść, która mnie charakteryzuje.

Cykl "5 Minut w Remizie" stał się spełnieniem marzeń i możliwością spotkania z największymi pasjonatami pożarniczego świata. Ale czy świat opiera się na bieganiu z kamerą i mikrofonem?

Misja! Tego brakuje. Czy film jest w stanie zmienić świat? Pewnie, że tak! No ale akurat to nie dotyczy dokumentów pożarniczych. To kronika czasów zamierzchłych i obecnych, mająca na celu zatrzymać w kadrze ludzi i sprzęt.

Wykorzystując możliwości, jakiś czas temu udało się zdobyć pierwszy sprzęt do nauki pierwszej pomocy. Pierwsze szkolenia odbywały się dla dorosłych. Kto zgadnie jak to się skończyło? Zainteresowanie wśród nas jest znikome! A jak jest darmowo, to nikt nie bierze tego na poważnie.

W tym roku pojawiła się jednak okazja do tego żeby rozpocząć swoją przygodę z warsztatami dla dzieci. I wiecie co? Strzał w dziesiątkę. Rozpoczęło się wszystko na miejskich eventach dla najmłodszych, a mając w głowie szkolenia dla dorosłych, nie spodziewałem się zbyt dużo. Przerosło to jednak moje oczekiwania! Dzieciaki cały czas lgnęły, żeby pooglądać sprzęt i zostawały żeby się nim pobawić.

 

Taką taktykę trzeba było przyjąć. Niech najmłodsi przyjdą i niech się pobawią. Coś w głowie zostanie, a przy okazji zaszczepi im się potrzebę braku obojętności. A przy kolejnych zajęciach będą wiedzieć więcej i już można będzie uczyć poważniejszych rzeczy.

Dzięki temu trzeba było dostosować sprzęt do małych rączek oraz zwiększyć jego ilość, żeby jak największa ilość dzieci mogła ćwiczyć w jednym momencie. Wiadomo przecież że dziecko, które się nie bawi to się straszliwie nudzi i nic z tego nie wyniesie.

W tym roku dało to możliwość zabawy dla około 400 dzieci, a sam sprzęt był użytkowany podczas zawodów ratowniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wypożyczany był jednostką OSP które prowadziły akcje profilaktyczne.

To jednak nie koniec! Tym razem lecimy w stronę zestawu, który pomoże w pracy z młodzieżą. A trochę kosztuje. Każdy Patron jest przez to na wagę złota :) Z góry Wam dziękuję.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Płomienny Dziad już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Sebastian Sęk
Sebastian Sęk
10 zł
Joanna Szarek
Joanna Szarek
25 zł
Stowarzyszenie Akcja Reakcja Jaworzno Stowarzyszenie AKCJA REAKCJA Jaworzno
Stowarzyszenie Akcja Reakcja Jaworzno Stowarzyszenie AKCJA REAKCJA Jaworzno
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.