Legendy Polskiego Jeździectwa

W Patronite od 09.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1354

Liczba Patronów: 1364

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
250 miesięcznie
570 łącznie
Celem projektu Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl), jest przypominanie i podkreślanie roli koni i ludzi, polskich patriotów, którzy razem walczyli w obronie naszej niepodległości oraz przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce.

O Autorze

www.plpj.pl

LEGENDY POLSKIEGO JEŹDZIECTWA 
Ludzie. Konie. Wydarzenia. Kawaleria.

Artur Bober. Zawodnik w konkurencji WKKW – klasa mistrzowska, trener I kl. jeździectwa. Medalista Mistrzostw Polski WKKW: Stara Miłosna 1979 – Chorwat xo; Jaroszówka 1984 - ogier Bemol xx; Jaroszówka 1986 – Czubczyk xx.

Uczestnik: Mistrzostw Świata WKKW Luhmühlen 1982 – Czubczyk xx, Mistrzostw Polski w skokach Moszna 1985 - Czubczyk xx, konkursu skoków na wysokość Gniezno 1985 -  Czubczyk xx - 200 cm, reprezentant Polski – Igrzyska Jeździeckie Sztokholm 1990 – Rosario xx. Powołany do kadry olimpijskiej Los Angeles 1984. Odznaczony brązową odznaką FEI.

W 2016 roku odznaczony Polską Honorową Złotą Odznaką Jeździecką.

Pierwszy trener i współtwórca konkurencji WKKW w Stragona Strzegom. Pierwszy zdobywca medali dla tego klubu w Mistrzostwach Polski: srebrny medal – 1984 r. ogier Bemol xx, brązowy medal – 1986 r. - Czubczyk xx.

Trener zawodników (reprezentantów Polski): Artur Społowicz, Mariusz Kleniuk, Jan Cieślar, Jan Mleczko, Mirosław Loska. W latach 1982-1984 – trener kadry narodowej Polski WKKW juniorów; w latach 1987-2000 – trener kadry narodowej Polski WKKW seniorów. W 2000 r. trener koordynator konkurencji WKKW.

Kaskader, szybownik, skoczek spadochronowy (49 skoków). Wraz z rodziną, współzałożyciel medialnej spółki BoberTeam zajmującej się edukacją i promocją historii polskiego jeździectwa, która jest obecnie w trakcie uzyskiwania statusu organizacji pożytku publicznego. 

Dlaczego Legendy Polskiego Jeździectwa?

Celem realizowanego od 2019 roku projektu Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl), jest przypominanie i podkreślanie roli ludzi, polskich patriotów, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce. Opisujemy również konie, które swoimi wynikami na hipodromach świata zapisały się w polskiej historii hodowli koni, sportu jeździeckiego i wyścigów konnych.

Wspominamy wielu polskich artystów, którzy uwieczniali na swoich obrazach, fotografiach i rzeźbach te piękne zwierzęta. Projek podkreśla także rolę wydarzeń historycznych i jeździeckich, które w szczególny sposób przyczyniały się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

Pragniemy zainspirować historią Polski Niepodległej i polskiego jeździectwa jak największą grupę odbiorców, szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia. Dlatego do naszych wpisów ma dostęp każdy bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Na naszych stronach nie wyświetlamy reklam ani nie zbieramy o naszych użytkownikach żadnych informacji.

Do momentu uruchomienia profilu na portalu Patronite, projekt był utrzymywany wyłącznie dzięki wkładowi własnemu realizatorów oraz z darowizn mecenasów wpisów w projekcie Legend Polskiego Jeździectwa (www.pcbj.pl).

Współistniejąca do Legend Polskiego Jeździectwa strona Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl) to portal skierowany do wszystkich pasjonatów jeździectwa, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli, hippiki, sportu, kawalerii oraz historii Polski związanej z końmi.

Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka

Naszym marzeniem jest zbudowanie platformy internetowej, na której zbierzemy wszystkie dostępne zdigitalizowane zbiory, publikacje i linki o tematyce hipologicznej, związane z Legendami Polskiego Jeździectwa. Do dnia dzisiejszego udało nam się już zamieścić w Polskiej Cyfrowej Bibliotece Jeździeckiej (www.pcbj.pl), ponad 1000 artykułów, książek, publikacji, albumów zdjęciowych i materiałów filmowych.

Wspierając Projekt Legendy Polskiego Jeździectwa pomagasz również w rozwoju Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej (www.pcbj.pl).

Nasze projekty obserwuje już ponad 45 000 osób oraz odnotowaliśmy prawie 250 000 odwiedzin. Dzięki Wam rośniemy w siłę.

Współpracujemy między innym z: Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Poznańską Fundacją Bibliotek Naukowych, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oddz. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, Centralną Biblioteką Wojskową, Biblioteką Śląską w Katowicach, czy Wielkopolską Biblioteką Cyfrową.

Nasze projekty polecają między innymi:

 

 


Reportaże o naszych projektach w TVP3 Katowice:

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciej Majerczyk
Maciej Majerczyk
Próg: 30 zł
Mala Marysia
Mala Marysia
Próg: 30 zł
Karolina Rómmel
Karolina Rómmel
Próg: 30 zł
Tomasz Wiczanowski
Tomasz Wiczanowski
Próg: 30 zł
Marzena Matusiewicz
Marzena Matusiewicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł