Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Legendy Polskiego Jeździectwa w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyArtur Bober. Zawodnik w konkurencji WKKW – klasa mistrzowska, trener I kl. jeździectwa. Medalista Mistrzostw Polski WKKW: Stara Miłosna 1979 – Chorwat xo; Jaroszówka 1984 - ogier Bemol xx; Jaroszówka 1986 – Czubczyk xx.
Uczestnik: Mistrzostw Świata WKKW Luhmühlen 1982 – Czubczyk xx, Mistrzostw Polski w skokach Moszna 1985 - Czubczyk xx, konkursu skoków na wysokość Gniezno 1985 - Czubczyk xx - 200 cm, reprezentant Polski – Igrzyska Jeździeckie Sztokholm 1990 – Rosario xx. Powołany do kadry olimpijskiej Los Angeles 1984. Odznaczony brązową odznaką FEI.
W 2016 roku odznaczony Polską Honorową Złotą Odznaką Jeździecką.
Pierwszy trener i współtwórca konkurencji WKKW w Stragona Strzegom. Pierwszy zdobywca medali dla tego klubu w Mistrzostwach Polski: srebrny medal – 1984 r. ogier Bemol xx, brązowy medal – 1986 r. - Czubczyk xx.
Trener zawodników (reprezentantów Polski): Artur Społowicz, Mariusz Kleniuk, Jan Cieślar, Jan Mleczko, Mirosław Loska. W latach 1982-1984 – trener kadry narodowej Polski WKKW juniorów; w latach 1987-2000 – trener kadry narodowej Polski WKKW seniorów. W 2000 r. trener koordynator konkurencji WKKW.
Kaskader, szybownik, skoczek spadochronowy (49 skoków). Wraz z rodziną, współzałożyciel medialnej spółki BoberTeam zajmującej się edukacją i promocją historii polskiego jeździectwa, która jest obecnie w trakcie uzyskiwania statusu organizacji pożytku publicznego.
Celem realizowanego od 2019 roku projektu Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl), jest przypominanie i podkreślanie roli ludzi, polskich patriotów, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce. Opisujemy również konie, które swoimi wynikami na hipodromach świata zapisały się w polskiej historii hodowli koni, sportu jeździeckiego i wyścigów konnych.
Wspominamy wielu polskich artystów, którzy uwieczniali na swoich obrazach, fotografiach i rzeźbach te piękne zwierzęta. Projek podkreśla także rolę wydarzeń historycznych i jeździeckich, które w szczególny sposób przyczyniały się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.
Pragniemy zainspirować historią Polski Niepodległej i polskiego jeździectwa jak największą grupę odbiorców, szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia. Dlatego do naszych wpisów ma dostęp każdy bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Na naszych stronach nie wyświetlamy reklam ani nie zbieramy o naszych użytkownikach żadnych informacji.
Do momentu uruchomienia profilu na portalu Patronite, projekt był utrzymywany wyłącznie dzięki wkładowi własnemu realizatorów oraz z darowizn mecenasów wpisów w projekcie Legend Polskiego Jeździectwa (www.pcbj.pl).
Współistniejąca do Legend Polskiego Jeździectwa strona Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl) to portal skierowany do wszystkich pasjonatów jeździectwa, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli, hippiki, sportu, kawalerii oraz historii Polski związanej z końmi.
Naszym marzeniem jest zbudowanie platformy internetowej, na której zbierzemy wszystkie dostępne zdigitalizowane zbiory, publikacje i linki o tematyce hipologicznej, związane z Legendami Polskiego Jeździectwa. Do dnia dzisiejszego udało nam się już zamieścić w Polskiej Cyfrowej Bibliotece Jeździeckiej (www.pcbj.pl), ponad 1000 artykułów, książek, publikacji, albumów zdjęciowych i materiałów filmowych.
Wspierając Projekt Legendy Polskiego Jeździectwa pomagasz również w rozwoju Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej (www.pcbj.pl).
Nasze projekty obserwuje już ponad 45 000 osób oraz odnotowaliśmy prawie 250 000 odwiedzin. Dzięki Wam rośniemy w siłę.
Współpracujemy między innym z: Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Poznańską Fundacją Bibliotek Naukowych, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oddz. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, Centralną Biblioteką Wojskową, Biblioteką Śląską w Katowicach, czy Wielkopolską Biblioteką Cyfrową.
Wesprzyj działalność Autora Legendy Polskiego Jeździectwa już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.