Legendy Polskiego Jeździectwa

W Patronite od 09.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1350

Liczba Patronów: 1401

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
250 miesięcznie
570 łącznie

Podstawowe cele i bezpieczństwo

6 500 zł

8%

osiągnięto

5 930 zł

brakuje

To minimalna kwota, która umożliwia nam przetrwanie i realizację podstawowych założeń projektów Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka: opłaty za pomoc techniczną, wsparcie IT, rachunki za energię i wynajem pomieszczeń, serwery, opłaty domen, abonament programów graficznych, digitalizacja i edycja dokumentów.

Nowe treści i rozwój projektów

11 000 zł

5%

osiągnięto

10 430 zł

brakuje

Pozwoli na rozwój i rozbudowę projektów aby te ściśle współdziałające ze sobą inicjatywy, były jak najbardziej rozbudowane, ciekawe, poprawne pod względem merytorycznym, aby docierały do jak najszerszego grona odbiorców oraz o to aby były łatwe w obsłudze.

Wsparcie to pomoże nam rozwinąć skalę projektów i poczynić przygotowania do systematycznego realizowania ich w latach następnych.

Moglibyśmy również zapłacić za pracę naszym autorom, którzy dotychczas zachwyceni ideą naszego projektu pracują pro publico bono.

Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka

25 000 zł

2%

osiągnięto

24 430 zł

brakuje

W zbiorach Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej posiadamy unikatowe zdjęcia Legend Polskiego Jeździectwa (np. Zofia Raczkowska czy Marian Gadzalski) jak również książki przekazane nam do dygitalizacji od uznanych polskich autorów hipologicznych Witold Pruski cz Jan Grabowski. Z Waszym wsparciem chcielibyśmy wydać albumy z tymi nieznanymi pracami. Dzięki Waszemu wsparciu moglibyśmy pokazać nieznane zdjęcia, ciekawe artykuły i książki opowiadające o osobach, koniach, miejscach i wydarzeniach, które stały się Legendami Polskiego Jeździectwa. Wydanie takiej książki wymaga starannych przygotowań, opłat licencyjnych, fachowego opracowania oraz druku w ciekawym designie.

Profesjonalna Biblioteka Cyfrowa

50 000 zł

1%

osiągnięto

49 430 zł

brakuje

Obecnie Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka działa na darmowym systemie WordPress stworzonym z myślą o blogach. Od dawna marzymy o tym aby nasza praca była dostępna dla wszystkich współpracujących z FBC bibliotekach cyfrowych (m.in. polskie instytucje nauki i kultury). FBC przekazuje zgromadzone dane innym serwisom internetowym takim jak Europejska Biblioteka Cyfrowa Europeana, przyczyniając się do szerokiej promocji polskiego dziedzictwa na świecie.

W grę wchodzi zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania oraz szkolenia dla naszej kadry.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciej Majerczyk
Maciej Majerczyk
Próg: 30 zł
Mala Marysia
Mala Marysia
Próg: 30 zł
Karolina Rómmel
Karolina Rómmel
Próg: 30 zł
Tomasz Wiczanowski
Tomasz Wiczanowski
Próg: 30 zł
Marzena Matusiewicz
Marzena Matusiewicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł