Avatar użytkownika

Legendy Polskiego Jeździectwa

3
patronów
90 
miesięcznie
2 700 
łącznie
3
patronów
90 zł 2 700 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
WSPÓLNOTA JEŹDZIECKA*

Dziękujemy.

W Twoim sercu galopują konie 💖!

Jesteś jednym z filarów projektów Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka.

W ramach podziękowania:

- Imienne wyszczególnienie na stronie www.plpj.pl/patronite;

- Dodatkowo, za każde 2 miesięcy patronatu, 2. widokówki ze zdjęciami koni autorstwa Zofii Raczkowskiej*.


Dostępne 34 wzory do wyboru:

*Więcej informacji o upominkach można znaleźć w naszym poście na portalu patronite lub na stronie www.boberteam.pl/upominki-patronite.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
PARTNERSTWO DWÓCH SERC

Koń i jeździec to dwa serca bijące w jednym rytmie.

Dziękujemy za zaangażowanie! Stajesz się ważnym filarem projektu Legendy Polskiego Jeździectwa.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, za pomoc
w przypominaniu o kawalerzystach, jeźdźcach i hodowcach, którzy nie tylko zdobywali medale na dużych imprezach jeździeckich ale również wraz ze swoimi końmi bronili niepodległości Polski. Pokazujemy ludzi i konie współtworzących historię sportu, hodowli i kultury.

Próg ten zawiera nagrody z poziomu 10 zł. Dodatkowo w ramach podziękowania:

- Dostęp do specjalnych wpisów na portalu Patronite, dotyczących mało znanych informacji i zdjęć związanych z końmi oraz historią polskiej kawalerii, sportu jeździeckiego i hodowli koni;

- Za każde 3 miesięce patronatu -
3 pamiątkowe magnesy na lodówkę związane z kawalerią i sportem jeździeckim*.

Poniżej przykłada upominków po połączeniu z nagrodą z progu 10 zł:


*Więcej informacji o upominkach można znaleźć w naszym poście na portalu patronite lub na stronie www.boberteam.pl/upominki-patronite.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
OPIEKUN PLPJ i PCBJ

Jesteśmy bardzo wdzięczni za przeznaczenie takiej kwoty na wsparcie projektu Legendy Polskiego Jeździectwa.

Wsparcie stanowi ważny, trzeci filar rozwoju naszych społecznych projektów edukacyjnych.

Próg ten zawiera nagrody z poziomu 10
i 30 zł. Dodatkowo w ramach podziękowania:

- Dostęp online do aktualnej wersji kompendium Legend Polskiego Jeździectwa.

- Po 3. miesiacach patronatu, zestaw upominków poszerzymy o katalogi naszych projektów, oraz zakładki do książek tematycznie związanych z naszymi projektami.

Poniżej przykłada upominków po połączeniu z nagrodami z progów
10 i 30 zł:


*Więcej informacji o upominkach można znaleźć w naszym poście na portalu patronite lub na stronie www.boberteam.pl/upominki-patronite.
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
PARTNER PLPJ i PCBJ

Dziękujemy, za wsparcie naszych działań, które pozwolą nam na wypromowanie następnej osoby, wydarzenia, miejsca lub konia w projekcie Legendy Polskiego Jeździectwa oraz rozwijaniu Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej.

Każdy darczyńca, który wesprze nasz projekt może otrzymać możliwość dostępu do materiałów źródłowych używanych w naszych projektach edukacyjnych (skany, zdjęcia, opracowania) w dogodnej dla siebie wersji.
Z powodu tego, że wybrane materiały często będziemy musieli specjalnie opracować, dostęp do nich może być uzależniony od długości trwania partnerstwa.

Partner PLPJ i PCBJ, który zadeklaruje wsparcie naszego projektu przez minimum 10 miesięcy, może zostać uhonorowany Mecenatem wybranej przez siebie Legendy Polskiego Jeździectwa.

* Każdy patron, kiedy Jego wsparcie przekroczy kwotę 3000PLN (przykład: 10 miesięcy x 300 PLN), zostanie wpisany jako mecenas jednej z Legend w naszym projekcie (www.plpj.pl). W kwestii preferowanej legendy prosimy o kontakt.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Legendy Polskiego Jeździectwa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Celem projektu Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl), jest przypominanie i podkreślanie roli koni i ludzi, polskich patriotów, którzy razem walczyli w obronie naszej niepodległości oraz przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce.

www.plpj.pl

LEGENDY POLSKIEGO JEŹDZIECTWA 
Ludzie. Konie. Wydarzenia. Kawaleria.

Artur Bober. Zawodnik w konkurencji WKKW – klasa mistrzowska, trener I kl. jeździectwa. Medalista Mistrzostw Polski WKKW: Stara Miłosna 1979 – Chorwat xo; Jaroszówka 1984 - ogier Bemol xx; Jaroszówka 1986 – Czubczyk xx.

Uczestnik: Mistrzostw Świata WKKW Luhmühlen 1982 – Czubczyk xx, Mistrzostw Polski w skokach Moszna 1985 - Czubczyk xx, konkursu skoków na wysokość Gniezno 1985 -  Czubczyk xx - 200 cm, reprezentant Polski – Igrzyska Jeździeckie Sztokholm 1990 – Rosario xx. Powołany do kadry olimpijskiej Los Angeles 1984. Odznaczony brązową odznaką FEI.

W 2016 roku odznaczony Polską Honorową Złotą Odznaką Jeździecką.

Pierwszy trener i współtwórca konkurencji WKKW w Stragona Strzegom. Pierwszy zdobywca medali dla tego klubu w Mistrzostwach Polski: srebrny medal – 1984 r. ogier Bemol xx, brązowy medal – 1986 r. - Czubczyk xx.

Trener zawodników (reprezentantów Polski): Artur Społowicz, Mariusz Kleniuk, Jan Cieślar, Jan Mleczko, Mirosław Loska. W latach 1982-1984 – trener kadry narodowej Polski WKKW juniorów; w latach 1987-2000 – trener kadry narodowej Polski WKKW seniorów. W 2000 r. trener koordynator konkurencji WKKW.

Kaskader, szybownik, skoczek spadochronowy (49 skoków). Wraz z rodziną, współzałożyciel medialnej spółki BoberTeam zajmującej się edukacją i promocją historii polskiego jeździectwa, która jest obecnie w trakcie uzyskiwania statusu organizacji pożytku publicznego. 

Dlaczego Legendy Polskiego Jeździectwa?

Celem realizowanego od 2019 roku projektu Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl), jest przypominanie i podkreślanie roli ludzi, polskich patriotów, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce. Opisujemy również konie, które swoimi wynikami na hipodromach świata zapisały się w polskiej historii hodowli koni, sportu jeździeckiego i wyścigów konnych.

Wspominamy wielu polskich artystów, którzy uwieczniali na swoich obrazach, fotografiach i rzeźbach te piękne zwierzęta. Projek podkreśla także rolę wydarzeń historycznych i jeździeckich, które w szczególny sposób przyczyniały się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

Pragniemy zainspirować historią Polski Niepodległej i polskiego jeździectwa jak największą grupę odbiorców, szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia. Dlatego do naszych wpisów ma dostęp każdy bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Na naszych stronach nie wyświetlamy reklam ani nie zbieramy o naszych użytkownikach żadnych informacji.

Do momentu uruchomienia profilu na portalu Patronite, projekt był utrzymywany wyłącznie dzięki wkładowi własnemu realizatorów oraz z darowizn mecenasów wpisów w projekcie Legend Polskiego Jeździectwa (www.pcbj.pl).

Współistniejąca do Legend Polskiego Jeździectwa strona Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl) to portal skierowany do wszystkich pasjonatów jeździectwa, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli, hippiki, sportu, kawalerii oraz historii Polski związanej z końmi.

Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka

Naszym marzeniem jest zbudowanie platformy internetowej, na której zbierzemy wszystkie dostępne zdigitalizowane zbiory, publikacje i linki o tematyce hipologicznej, związane z Legendami Polskiego Jeździectwa. Do dnia dzisiejszego udało nam się już zamieścić w Polskiej Cyfrowej Bibliotece Jeździeckiej (www.pcbj.pl), ponad 1000 artykułów, książek, publikacji, albumów zdjęciowych i materiałów filmowych.

Wspierając Projekt Legendy Polskiego Jeździectwa pomagasz również w rozwoju Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej (www.pcbj.pl).

Nasze projekty obserwuje już ponad 45 000 osób oraz odnotowaliśmy prawie 250 000 odwiedzin. Dzięki Wam rośniemy w siłę.

Współpracujemy między innym z: Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Poznańską Fundacją Bibliotek Naukowych, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oddz. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, Centralną Biblioteką Wojskową, Biblioteką Śląską w Katowicach, czy Wielkopolską Biblioteką Cyfrową.

Nasze projekty polecają między innymi:

 

 


Reportaże o naszych projektach w TVP3 Katowice:

 

 

 

Cele Autora

Podstawowe cele i bezpieczństwo
  • 6 500 zł
  • 3 800 zł brakuje
41%
To minimalna kwota, która umożliwia nam przetrwanie i realizację podstawowych założeń projektów Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka: opłaty za pomoc techniczną, wsparcie IT, rachunki za energię i wynajem pomieszczeń, serwery, opłaty domen, abonament programów graficznych, digitalizacja i edycja dokumentów.
Nowe treści i rozwój projektów
  • 11 000 zł
  • 8 300 zł brakuje
24%
Pozwoli na rozwój i rozbudowę projektów aby te ściśle współdziałające ze sobą inicjatywy, były jak najbardziej rozbudowane, ciekawe, poprawne pod względem merytorycznym, aby docierały do jak najszerszego grona odbiorców oraz o to aby były łatwe w obsłudze.

Wsparcie to pomoże nam rozwinąć skalę projektów i poczynić przygotowania do systematycznego realizowania ich w latach następnych.

Moglibyśmy również zapłacić za pracę naszym autorom, którzy dotychczas zachwyceni ideą naszego projektu pracują pro publico bono.
Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka
  • 25 000 zł
  • 22 300 zł brakuje
10%
W zbiorach Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej posiadamy unikatowe zdjęcia Legend Polskiego Jeździectwa (np. Zofia Raczkowska czy Marian Gadzalski) jak również książki przekazane nam do dygitalizacji od uznanych polskich autorów hipologicznych Witold Pruski cz Jan Grabowski. Z Waszym wsparciem chcielibyśmy wydać albumy z tymi nieznanymi pracami. Dzięki Waszemu wsparciu moglibyśmy pokazać nieznane zdjęcia, ciekawe artykuły i książki opowiadające o osobach, koniach, miejscach i wydarzeniach, które stały się Legendami Polskiego Jeździectwa. Wydanie takiej książki wymaga starannych przygotowań, opłat licencyjnych, fachowego opracowania oraz druku w ciekawym designie.
Profesjonalna Biblioteka Cyfrowa
  • 50 000 zł
  • 47 300 zł brakuje
5%
Obecnie Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka działa na darmowym systemie WordPress stworzonym z myślą o blogach. Od dawna marzymy o tym aby nasza praca była dostępna dla wszystkich współpracujących z FBC bibliotekach cyfrowych (m.in. polskie instytucje nauki i kultury). FBC przekazuje zgromadzone dane innym serwisom internetowym takim jak Europejska Biblioteka Cyfrowa Europeana, przyczyniając się do szerokiej promocji polskiego dziedzictwa na świecie.

W grę wchodzi zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania oraz szkolenia dla naszej kadry.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Legendy Polskiego Jeździectwa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Karolina Rómmel
Karolina Rómmel
30 zł
Mala Marysia
Mala Marysia
30 zł
Maciej Majerczyk
Maciej Majerczyk
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.