Podcastex

W Patronite od 02.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 117

Liczba Patronów: 146

Zostań Patronem
Kup na prezent
136 patronów
4 214 miesięcznie
23 150 łącznie
Niekoniecznie nostalgiczny podcast o latach dziewięćdziesiątych. Prowadzą Bartek Przybyszewski (blog "Liczne rany kłute") i Mateusz Witkowski (Popmoderna.pl, blog "Popland"). Wizuale i muzyka: Michał Kozikowski. Zdjęcia: Aleksandra Nowak. Czyta: Tadeusz Drozda.

O Autorze

Drogie, Drodzy, jesteśmy dziennikarzami, blogerami i publicystami. Bartek prowadzi bloga "Liczne rany kłute", publikował teksty w kilku serwisach (m.in. na Onecie, Wirtualnej Polsce czy Gazeta.pl) i prowadził internetowy talk-show, do którego zapraszał youtuberów. Mateusz to redaktor naczelny portalu Popmoderna.pl, autor Facebookowego bloga "Popland", współpracownik "Dwutygodnika", "Czasu Kultury" czy Gazeta.pl.

Słowem: aktywni z nas koledzy.

Wygląda na to, że możemy już dziś powiedzieć, że jesteśmy również podcasterami (!).

fot. Aleksandra Nowak (FB: Niedziele Polskie, IG: kola_pics)

 

Planowaliśmy jakieś wspólne przedsięwzięcie od dobrych kilku lat, a start Podcasteksu, do którego doszło w czerwcu 2021 roku, to długo oczekiwana realizacja tych planów.  I nie będzie przesady w tym, że Wasza reakcja na nasze cotygodniowe rozmowy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wiadomości, które od Was otrzymujemy, dowodzą, że prowadzenie nienostalgicznego podcastu o latach 90. ma sens. Korzystając z okazji, chcemy Wam bardzo podziękować za wszelkie pochwały i propsy, ale i za konstruktywne uwagi.

Tak się nieszczęśliwie składa, że nie mamy już szesnastu lat, a pracę nad Podcasteksem – którą staramy się opierać na solidnym riserczu i lekturze materiałów źródłowych – łączymy z innymi obowiązkami, które dotyczą ludzi po trzydziestce. Wiecie, praca zarobkowa, życie rodzinne, takie tam. 

Tak się natomiast szczęśliwie składa, że dajecie nam ogromną motywację do rozwijania naszego podcastu – rozwijania na poziomie merytorycznym, technicznym, ba, technologicznym. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia:

Ci z was, którzy śledzą nas w mediach społecznościowych, wiedzą, co tu jest grane. Reszcie należą się wyjaśnienia dotyczące naszej działalności. "Podcastex - podcast o latach 90." to nienostalgiczna audycja o zjawiskach, postaciach, ważnych tekstach kultury, o Polsce ostatniej dekady XX wieku. Publikujemy nowe odcinki co tydzień, w czwartkowe wieczory. Można nas znaleźć na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych. Oraz na Youtube.

Rozmawiamy o zjawiskach charakterystycznych dla lat 90.:

I o tzw. KULTOWYCH DZIEŁACH:

Ale i o filmach czy książkach, które niekoniecznie dobrze się zestarzały:

Zapraszamy też gości i gościnie:

No i, wbrew epitetowi "nienostalgiczny", jest też trochę dziecięcych wspomnień:

Interesują nas zjawiska społeczne i popkulturowe, film, muzyka, architektura. Słowem wszystko, co pozwala stworzyć nam wspólnie w miarę precyzyjny, ale momentami również humorystyczny obraz ostatniej dekady XX wieku.

Jeżeli podoba Wam się to, co robimy, zachęcamy do wsparcia – szczegóły znajdziecie w progach, po których oprowadza Prywaciarz, fikcyjna maskotka naszej audycji. Przygotowaliśmy zestaw rozmaitych działań i fantów, które – mamy nadzieję – będą stanowić godne podziękowanie za Waszą hojność. 

Z góry dziękujemy i – serio, bez taniej kurtuazji – Podcastex to też Wy, bo to dzięki Wam nasza dotychczasowa robota ma sens. Uściski!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Szumlański
Michał Szumlański
Próg: 299 zł
Lech Moliński
Lech Moliński
Próg: 9 zł
Konrad Adamowicz
Konrad Adamowicz
Próg: 9 zł
Karolina Prusiel
Karolina Prusiel
Próg: 9 zł
Igor Kierkosz
Igor Kierkosz
Próg: 9 zł
Ewa Truskawka
Ewa Truskawka
Próg: 9 zł