Podcast Historyczny

W Patronite od 16.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 124

Liczba Patronów: 87

Zostań Patronem
202 patronów
3 431 miesięcznie
Nazywam się Rafał Sadowski, jestem pasjonatem historii i tworzę Podcast Historyczny. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn i zalewania datami.

O Autorze

Nazywam się Rafał Sadowski, jestem pasjonatem historii i tworzę Podcast Historyczny. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn ani zalewania datami.

Podcast Historyczny to audycja dla każdego, kto uważa że historia jest nudna. Tworzę odcinki o wydarzeniach, które budzą moją ciekawość, które żyją we mnie na długo zanim chwycę za mikrofon i do których jeszcze przez długi czas wracam po nagraniu. Pamiętacie nudne lekcje historii? To już przeszłość. Jeśli coś nie rozpala mojej wyobraźni, nie jeży włosów na głowie albo nie wzrusza do łez, to znaczy że nie ma dla tego miejsca w Podcaście Historycznym. 

Przez długi czas czekałem na polski podcast historyczny. Pomimo boomu na rynku podcastowym od 2018 roku, cały czas pozostawała do wypełnienia nisza. Powstają dziesiątki podcastów kryminalnych, komediowych, popkulturowych - cały czas jednak brakowało prawdziwej, soczystej historii - a ja wierzę, że to właśnie historia pisze najlepsze scenariusze. Miałem już dość czekania, postanowiłem sam zabrać się do pracy. Efektem stał się Podcast Historyczny.

Dziennie słucha mnie kilkaset osób. Chcę, aby jakość mojej pracy rosła. Dlatego zdecydowałem się poprosić was o wsparcie. Dołączcie do mnie i razem twórzmy Podcast Historyczny!

Każdy odcinek Podcastu Historycznego trwa 1-1.5 h. Praca nad nim trwa jednak wielokrotnie dłużej. Po pierwsze research do tematu. Encyklopedia, dokumenty, książki. Po drugie pisanie . Po trzecie, nagrywanie i dogrywanie. Po czwarte, edycja i mastering. Następnie promocja w social mediach. To wszystko trwa dziesiątki godzin. Dlatego też nie zawsze jestem w stanie publikować regularnie - a bardzo chciałbym!

Zdecyduj, jaką kwotą chciałbyś mnie wesprzeć. Za każdą serdecznie dziękuję - każda wpłata pokazuje mi bowiem, że moja praca ma sens!

Dziękuję!

Rafał


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mateusz Zonenberg
Mateusz Zonenberg
Próg: 14 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Adrianna Kulpa
Adrianna Kulpa
Próg: 21 zł
Michał Grzegorz W.
Michał Grzegorz W.
Próg: 3 zł
Rafał Labryga
Rafał Labryga
Próg: 3 zł
Vielebny
Vielebny
Próg: 7 zł