Podcast Historyczny

W Patronite od 16.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 519

liczba Patronów: 420

17 patronów
311 zł miesięcznie
482 zł łącznie
Nazywam się Rafał Sadowski, jestem pasjonatem historii i tworzę Podcast Historyczny. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn i zalewania datami.

O Autorze

Nazywam się Rafał Sadowski, jestem pasjonatem historii i tworzę Podcast Historyczny. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn ani zalewania datami.

Podcast Historyczny to audycja dla każdego, kto uważa że historia jest nudna. Tworzę odcinki o wydarzeniach, które budzą moją ciekawość, które żyją we mnie na długo zanim chwycę za mikrofon i do których jeszcze przez długi czas wracam po nagraniu. Pamiętacie nudne lekcje historii? To już przeszłość. Jeśli coś nie rozpala mojej wyobraźni, nie jeży włosów na głowie albo nie wzrusza do łez, to znaczy że nie ma dla tego miejsca w Podcaście Historycznym. 

Przez długi czas czekałem na polski podcast historyczny. Pomimo boomu na rynku podcastowym od 2018 roku, cały czas pozostawała do wypełnienia nisza. Powstają dziesiątki podcastów kryminalnych, komediowych, popkulturowych - cały czas jednak brakowało prawdziwej, soczystej historii - a ja wierzę, że to właśnie historia pisze najlepsze scenariusze. Miałem już dość czekania, postanowiłem sam zabrać się do pracy. Efektem stał się Podcast Historyczny.

Dziennie słucha mnie kilkaset osób. Chcę, aby jakość mojej pracy rosła. Dlatego zdecydowałem się poprosić was o wsparcie. Dołączcie do mnie i razem twórzmy Podcast Historyczny!

Każdy odcinek Podcastu Historycznego trwa 1-1.5 h. Praca nad nim trwa jednak wielokrotnie dłużej. Po pierwsze research do tematu. Encyklopedia, dokumenty, książki. Po drugie pisanie . Po trzecie, nagrywanie i dogrywanie. Po czwarte, edycja i mastering. Następnie promocja w social mediach. To wszystko trwa dziesiątki godzin. Tak jak i wy, pracuję, mam rodzinę i zobowiązania. Dlatego też nie zawsze jestem w stanie publikować regularnie - a bardzo chciałbym!

Zdecyduj, jaką kwotą chciałbyś mnie wesprzeć. Za każdą serdecznie dziękuję - każda wpłata pokazuje mi bowiem, że moja praca ma sens!

Dziękuję!

Rafał

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem