Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast o teatrze w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyW jakim spektaklu na scenie tańczyły słonie? Ile pieniędzy w budżecie ma duży teatr w dużym polskim mieście? I dlaczego czasami nie opłaca się grać przedstawień? Jak tworzyć teatr, który trafi do młodzieży? Czy teatr dla psów i kotów miałby sens? Ile ludzi w Polsce chodzi do teatru?
Odpowiedzi na te pytania przedstawiłyśmy w pierwszych ośmiu odcinkach Podcastu o Teatrze. Teraz prosimy o Wasze wsparcie, żebyśmy mogły dalej zastanawiać się nad problemami, które być może nurtują także Was.
Chcemy opowiadać Wam o teatrze to, co naszym zdaniem jest ciekawe: o kulisach pracy, najnowszych premierach oraz o bliższej i dalszej historii. Do naszych odcinków zapraszamy ekspertów i ekspertki, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą. Nowe treści staramy się dodawać co tydzień - zawsze w czwartek. Stawiamy na jakość merytoryczną, wyszukiwanie dla Was ciekawych informacji, atrakcyjne tematy i przystępny sposób ich prezentacji. Chcemy, żeby Podcast o Teatrze trafiał zarówno do tych, którzy do tej pory nie mieli okazji chodzić do teatru, albo którzy chodzą od czasu do czasu i potrzebują umieszczenia spektakli w szerszym kontekście, ale także do osób pracujących w teatrach i instytucjach kulturalnych, studentów i teatromanów.
Podcast o Teatrze tworzony jest niezależnie i oddolnie. Nie korzystając ze wsparcia żadnej redakcji, mamy możliwość podejmowania tematów, które nas interesują, w sposób, który uważamy za najlepszy. Oznacza to jednak także, że wszystkie koszty produkcji pokrywamy z własnej kieszeni, a ogrom pracy polegającej na zapraszaniu gości, przygotowaniu merytorycznym, a także nagrywaniu i montowaniu wykonujemy w wolnym czasie. Zależy nam na tym, żeby odcinki Podcastu o teatrze były dostępne za darmo, dla wszystkich, którzy chcieliby ich słuchać. Twoje wsparcie im to umożliwi, a nam pozwoli nadal poświęcać czas na przygotowanie wartościowych merytorycznie treści.
Autorkami Podcastu o Teatrze są:
Katarzyna Niedurny - teatrolożka, recenzentka i dziennikarka. Współpracuje z "Dwutygodnikiem" i wieloma innymi tytułami. Niedawno w Rumunii ukazała się książka Rewolucje. Antologia polskiego dramatu pod jej redakcją. Jest także laureatką Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego dla krytyków teatralnych.
Katarzyna Waligóra - asystentka w Katedrze Teatru i Dramatu na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Akademii Teatralnej w Warszawie, recenzentka, edukatorka, autorka książki "Koń nie jest nowy". O rekwizytach w teatrze oraz współredaktorka monografii Teatr brzydkich uczuć.
W montażu pomaga nam teatrolożka Justyna Patoła.
Słuchaj Podcast o teatrze w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.