Podcast o teatrze

W Patronite od 25.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 725

Liczba Patronów: 644

Zostań Patronem
Kup na prezent
28 patronów
700 miesięcznie
2 160 łącznie
Podcast o Teatrze, tworzony przez teatrolożki i krytyczki Katarzynę Waligórę i Katarzynę Niedurny, powstał jako przestrzeń do rozmowy o najciekawszych zagadnieniach teatru polskiego i zagranicznego.

O Autorze

W jakim spektaklu na scenie tańczyły słonie? Ile pieniędzy w budżecie ma duży teatr w dużym polskim mieście? I dlaczego czasami nie opłaca się grać przedstawień? Jak tworzyć teatr, który trafi do młodzieży? Czy teatr dla psów i kotów miałby sens? Ile ludzi w Polsce chodzi do teatru? 

Odpowiedzi na te pytania przedstawiłyśmy w pierwszych ośmiu odcinkach Podcastu o Teatrze. Teraz prosimy o Wasze wsparcie, żebyśmy mogły dalej zastanawiać się nad problemami, które być może nurtują także Was.

Chcemy opowiadać Wam o teatrze to, co naszym zdaniem jest ciekawe: o kulisach pracy, najnowszych premierach oraz o bliższej i dalszej historii. Do naszych odcinków zapraszamy ekspertów i ekspertki, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą. Nowe treści staramy się dodawać co tydzień - zawsze w czwartek. Stawiamy na jakość merytoryczną, wyszukiwanie dla Was ciekawych informacji, atrakcyjne tematy i przystępny sposób ich prezentacji. Chcemy, żeby Podcast o Teatrze trafiał zarówno do tych, którzy do tej pory nie mieli okazji chodzić do teatru, albo którzy chodzą od czasu do czasu i potrzebują umieszczenia spektakli w szerszym kontekście, ale także do osób pracujących w teatrach i instytucjach kulturalnych, studentów i teatromanów. 

Podcast o Teatrze tworzony jest niezależnie i oddolnie. Nie korzystając ze wsparcia żadnej redakcji, mamy możliwość podejmowania tematów, które nas interesują, w sposób, który uważamy za najlepszy. Oznacza to jednak także, że wszystkie koszty produkcji pokrywamy z własnej kieszeni, a ogrom pracy polegającej na zapraszaniu gości, przygotowaniu merytorycznym, a także nagrywaniu i montowaniu wykonujemy w wolnym czasie. Zależy nam na tym, żeby odcinki Podcastu o teatrze były dostępne za darmo, dla wszystkich, którzy chcieliby ich słuchać. Twoje wsparcie im to umożliwi, a nam pozwoli nadal poświęcać czas na przygotowanie wartościowych merytorycznie treści. 

 

Autorkami Podcastu o Teatrze są:

Katarzyna Niedurny - teatrolożka, recenzentka i dziennikarka. Współpracuje z "Dwutygodnikiem" i wieloma innymi tytułami. Niedawno w Rumunii ukazała się książka Rewolucje. Antologia polskiego dramatu pod jej redakcją. Jest także laureatką Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego dla krytyków teatralnych. 

 

Katarzyna Waligóra - asystentka w Katedrze Teatru i Dramatu na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Akademii Teatralnej w Warszawie, recenzentka, edukatorka, autorka książki "Koń nie jest nowy". O rekwizytach w teatrze oraz współredaktorka monografii Teatr brzydkich uczuć


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Feliksz
Feliksz
Próg: 10 zł
Edyta Bach
Edyta Bach
Próg: 20 zł
RAFAŁ SZYMAŃSKI
RAFAŁ SZYMAŃSKI
Próg: 50 zł
Kinga Zaborowska
Kinga Zaborowska
Próg: 10 zł
Agnieszka Kochanowska
Agnieszka Kochanowska
Próg: 20 zł
Kamila Serafin
Kamila Serafin
Próg: 10 zł