Podróż Musicalowa

W Patronite od 15.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2139

Liczba Patronów: 2308

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
80 miesięcznie
12 040 łącznie
"Podróż Musicalowa" to kanał YouTube, na którym regularnie pojawiają się piosenki musicalowe i vlogi na temat teatru muzycznego.

O Autorze

Kanał założył Jarek Oberbek, aktor i wokalista, absolwent brytyjskiej szkoły London College of Music na wydziale musicalowym. Od dziecka wiedział, że ma musicalową duszę! Pierwsze kroki w teatrze muzycznym stawiał w wieku 18 lat w Teatrze Rampa na Targówku. Wystąpił w musicalach w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej: "Obcy", "Świat Bastiana", "Zaczarowani", "W Cieniu" oraz "Opowieść Wigilijna", gdzie wcielił się w Ebenezera Scrooge'a. Od kilku lat związany jest z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie gra w spektaklach muzycznych "Pchła Szachrajka" w reżyserii Anny Seniuk, "Dzikie Łabędzie" w reżyserii Jerzego Bielunasa oraz "Piękna i Bestia" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Jest autorem tras koncertowych "Wieczór z Bajki" oraz "Podróż Musicalowa", która stała się pierwowzorem dla kanału YouTube o tej samej nazwie.

 

Podróż Musicalowa

Na kanale pojawiają się piosenki ze znanych musicali w języku polskim (czasami na potrzeby kanału są specjalnie tłumaczone), a także vlog o tematyce musicalowej. Oto kilka dostępnych nagrań:

 

 

Czemu Patronite?

Prowadzenie kanału to bardzo duże przedsięwzięcie. Wymaga ono dużych nakładów czasu oraz środków finansowych. Na to co widzicie jako efekt końcowy składa się wiele czynników: sprzęt, miejsce nagrań, materiały muzyczne (nuty, podkłady), przygotowanie i research, realizacja, montaż, wykonanie grafik na potrzeby kanału. Oprócz tego na kanale występują goście, którzy zasługują na wynagrodzenie za swoją pracę. Do tej pory kanał finansowany był w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w Sieci. Ale niestety stypendium dobiegło końca. Żeby kanał dalej mógł funkcjonować będzie potrzebna Wasza pomoc!

 

Jak zostaną wykorzystane środki z Patronite?

Wpłaty Patronów posłużą w dwóch celach:

  1. Będą finansowały funkcjonowanie kanału - opłacenie studia nagraniowego, realizacja nagrań piosenek i vloga audio i wideo, tłumaczenia piosenek.
  2. Opłacą wynagrodzenia dla wykonawców - zapraszani do kanału będą artyści musicalowi i aktorzy.

 

Bardzo dziękuję za każdą pomoc!

Jarek Oberbek

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Głodkowski
Łukasz Głodkowski
Próg: 50 zł
Patrycja Gardocka
Patrycja Gardocka
Próg: 20 zł
Justyna Kamińska
Justyna Kamińska
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Alpako_owca
Alpako_owca
Próg: 100 zł
Paweł Błaszkowski
Paweł Błaszkowski
Próg: 100 zł