Strefa Patrona:

34

patronów

663 zł

miesięcznie

1155 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
102
miesięczne wsparcie
78
liczba patronów

  Nazywamy się Kasia i Łukasz, jesteśmy parą 30-latków, która pozbyła się nadmiaru rzeczy, kupiła VW LT35 i własnymi siłami zamieniła go w dom na kółkach. Chcemy przejechać nim całą Europę i przez chwilę zamieszkać w każdym kraju. Co tu dużo pisać: VanLife po polsku, czyli PodróżoVanie!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
26 %
100%
osiągnięto 26%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 1837 zł
POMOCNIK MONTAŻYSTA
Naszym pierwszym celem jest znalezienie osoby, której będziemy mogli zlecić montaż oraz wrzucanie do sieci naszych filmików. W naszym wypadku niestety proces ten trwa bardzo długo, jeden odcinek naszego vloga zajmuje Łukaszowi ok. 10 godzin (wliczając renderowanie oraz dodawanie na YouTube). To sporo czasu, którego wbrew pozorom, nie mamy aż tak wiele, w całym tym naszym van lifie (to chyba dobry temat na kolejny odcinek:)). Dodatkowym problemem jest to, że bardzo często zmieniamy miejsce przebywania, a co za tym idzie, chcąc wrzucić nowy filmik stajemy przed wyzwaniem znalezienia odpowiednio szybkiego internetu. Dlatego w ciągu tygodnia pojawiają się tylko dwa kilkunastominutowe odcinki. Wpadliśmy więc wspólnie na pomysł, by zlecić tę część pracy doświadczonemu montażyście, który posiada lepszy sprzęt i zna się na tym, co robi. Będziemy wysyłać nakręcony przez nas materiał, a on/ona odciąży nas w tym najtrudniejszym dla nas zadaniu. Wszyscy na tym skorzystają! My będziemy mieć więcej czasu na kręcenie i podróżovanie, a Wy będziecie mogli nas częściej oglądać na YouTube! Dziękujemy za każdą pomoc!

O Autorze

Nazywamy się Kasia i Łukasz. Jesteśmy 30-latkami i do niedawna wiedliśmy stabilne życie w Anglii. Wydawałoby się, że mieliśmy wszystko, co taka para potrzebuje: dom, menadżerskie stanowiska w pracy, częste wyjazdy wakacyjne. Jednak my wciąż czuliśmy, że czegoś nam brakuje. Tęskniliśmy, ale nie wiedzieliśmy za czym....

We wrześniu 2017 roku trafiliśmy na ideę Van Life. Historie ludzi, którzy porzucili wygodne życie po to, by zaznać całkowitej wolności i niezależności, mieszkając w vanach i kamperach mocno w nas zarezonowały. Długo zastanawialiśmy się nad podjęciem ostatecznej decyzji, jednak pod skórą czuliśmy, że to jest to. Nie chcieliśmy czekać do emerytury. Ba, nie chcieliśmy czekać ani roku dłużej, by spróbować nowego życia. Pragnęliśmy więcej doświadczać, poznawać nowe miejsca, kosztować lokalne jedzenie, spotykać ludzi i jechać tam, gdzie nas oczy poniosą. Kiedy klamka zapadła zdecydowaliśmy również, że sami zbudujemy mieszkanie w vanie oraz, że nasza podróż potrwa rok. Zrezygnowaliśmy z domu, sprzedaliśmy meble i przez pół roku oszczędzaliśmy każdego funta.

W marcu 2018 wróciliśmy do Polski i zaczęliśmy przygotowania do zabudowy, która rozpoczęła się w kwietniu. Równocześnie zaczęliśmy także tworzyć filmiki dokumentujące naszą pracę i wrzucaliśmy je regularnie na YouTube. Pod koniec maja nasz samochód i dom w jednym był gotowy do drogi. Prezentację naszej pracy zobaczyło ponad 200 tysięcy internautów w ciągu 3 tygodni! Ta liczba nas zaskoczyła, ale również zmotywowała, by tworzyć regularnie i dzielić się naszymi przygodami.

Bardzo chcielibyśmy rozwijać nasz kanał na YouTube. Pragniemy tworzyć coraz lepsze i ładniejsze filmiki w których nadal będziemy dzielić się naszymi przygodami oraz jasnymi i ciemnymi stronami van life'u.  Dzięki Twojemu wsparciu i Patronite jest to możliwe. Jeśli uda nam się uzbierać trochę pieniędzy zainwestujemy je właśnie w twórczość vlogową. Naszym małym marzeniem i pierwszym celem jest znalezienie montażysty, któremu będziemy mogli zlecić tą najbardziej czasochłonną część zadania, czyli składanie i wrzucanie filmików do sieci. Następnie chcielibyśmy także zainwestować w lepszy sprzęt, kupić aparat oraz drona. Wszystko po to, by móc dostarczać Wam jak najlepsze treści.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

7 zł / miesiąc
patroni: 9
Liczy się każda złotówka! Jest nam miło, że chcesz nam pomóc w ulepszeniu naszych filmików! Obiecujemy, że nie zmarnujemy ani grosza, a całość przeznaczymy na ulepszanie naszego warsztatu vlogowego!

Każdy, kto zdecyduje się na wpłatę z tego progu będzie miał dostęp do prywatnej grupy na Facebooku gdzie będziemy się dzielić z Wami naszymi niepublikowanymi materiałami oraz rozmawiać na temat van life'u.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 15
Liczy się każda złotówka, a 10 złotówek to już sporo! Jest nam niezmiernie miło, że chcesz nam pomóc w ulepszeniu naszych filmików! Obiecujemy, że nie zmarnujemy ani grosza, a całość przeznaczymy na ulepszanie naszego warsztatu vlogowego!

Każdy, kto zdecyduje się na wpłatę z tego progu będzie miał dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, gdzie będziemy się dzielić z Wami naszymi niepublikowanymi materiałami.

Dodatkowo , co miesiąc do losowo wybranych 10 osób wyślemy kartkę pocztową z trasy naszej wyprawy!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 50
Nagrodą za wsparcie nas taką kwotą jest... dostęp do ekskluzywnego kanału na Instagramie, na którym będziemy publikować Insta stories, zdjęcia i ciekawostki, niepublikowane nigdzie indziej oraz dedykowane naszym Patronom! Będzie też możliwość skontaktowania się z nami bezpośrednio przez wiadomości na Instagramie!

Oczywiście dostęp do grupy na Facebooku i szansa na otrzymanie kartki pocztowej również wliczona! ;)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 20
Prawdziwa gratka dla fanów kartek pocztowych! Za wpłacenie 50 zł na PodróżoVanie otrzymasz od nas RAZ W MIESIĄCU (przez cały okres trwania subskrypcji) jedną kartkę pocztową z miejscowości w której akurat będziemy! Może się uzbierać spora kolekcja, która przemieni się w górę złota, gdy staniemy się sławni na cały świat! :)

Dodatkowo wraz z pierwszą kartką wyślemy do Ciebie niespodziankę, którą można nakleić na laptop. ;)

Oczywiście w tej kwocie są również: dostęp do grupy na Facebook'u oraz do Instagrama dla Patronów!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Najwyższy próg zagwarantuje Ci wejście do zamkniętej grupy tylko dla 10 Patronów Mecenasów, którzy będą mieli wpływ na treść naszego vloga! W zamian za tę kwotę będziesz mógł/mogła zaproponować nam kilka tematów na odcinek z czego zrealizujemy co najmniej jeden i jeśli wyrazisz zgodę zrobimy Cię jego Mecenasem! *Oczywiście treść musi zgadzać się z tematyką kanału oraz naszym sumieniem. ;)

Dodatkowo otrzymasz od nas (co jakiś) czas piękny magnes na lodówkę, kartkę pocztową lub inną pamiątkę z trasy. Będziemy wybierać tylko gustowne upominki. ;)

W zależności od Twoich chęci możemy Cię też dodać do grupy na Facebooku i kanału na Instagramie. Do ustalenia indywidualnie. ;)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Jesteśmy pewni, że osoba decydująca się na wpłatę 300zł na PodróżoVanie to ktoś, kto nas bardzo lubi oglądać i chciałby mieć większy udział w tym przedsięwzięciu. Jest nam niezmiernie miło z tego powodu!

Nagroda za ten gest się oczywiście należy i to nie byle jaka! Z uwagi na to, że każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania, myślimy, że będziemy nagrody ustalać indywidualnie z każdym Patronem z tego progu.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK