Avatar użytkownika

PodróżoVanie

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności. Już nie można zostać ich Patronem, ale można wesprzeć kupując ich książki na sklep.podrozovanie.pl

Nazywamy się Kasia i Łukasz, jesteśmy parą, która do niedawna wiodła stabilne życie w Anglii. Z pozoru mieliśmy wszystko: dom z ogrodem, menadżerskie stanowiska w międzynarodowych firmach, a w wolnym czasie często wyjeżdżaliśmy na wakacje. Jednak głęboko w środku wciąż czuliśmy, że czegoś nam brakuje. Tęskniliśmy, ale nie wiedzieliśmy za czym....

We wrześniu 2017 roku trafiliśmy na ideę Van Life. Historie ludzi, którzy porzucili wygodne życie i zamieszkali w campervanach po to, by zaznać całkowitej wolności i niezależności, mocno w nas zarezonowały.

Długo zastanawialiśmy się nad podjęciem ostatecznej decyzji, jednak pod skórą czuliśmy, że to jest to, że chcemy podążyć tą drogą. Pragnęliśmy więcej doświadczać, rozwijać siebie, poznawać nowe miejsca, ludzi i jechać tam, gdzie nas oczy poniosą.

Nie chcieliśmy czekać do emerytury. Ba, nie chcieliśmy czekać nawet roku dłużej, by rozpocząć nowe życie. Dlatego postawiliśmy sobie ambitny cel: w ciągu pół roku zebrać pieniądze,  zbudować kampera i wyruszyć w podróż przez stary kontynent...

W marcu 2018 wróciliśmy do Polski i zaczęliśmy przygotowania do budowy mini mieszkania w zakupionym vanie VW LT 35.

Prace rozpoczęliśmy w kwietniu, a pod koniec maja nasz samochód i dom w jednym był gotowy do drogi.

Tym samym zaczęła się nasza podróż i, możemy śmiało napisać, przygoda życia.

Razem z nią pojawiło się wiele niespodziewanych wyzwań i ciekawych doświadczeń, blasków jak i cieni, trudnych decyzji oraz spełnionych marzeń.

Od początku zdecydowaliśmy się na stworzenie kanału na YouTube, po to, by dokumentować nasze prace i postępy przy przebudowie vana.

Pod skórą czuliśmy, że w Polsce może być więcej takich wariatów jak my, chcieliśmy więc ułatwić im pracę, dzieląc się naszym doświadczeniem. Prezentację gotowego campervana, którą wrzuciliśmy na nasz kanał w ciągu kilku tygodni zobaczyło kilkaset tysięcy internautów!

Od tego czasu wokół naszego projektu zgromadziła się już niemała społeczność. Dostajemy wiele wiadomości, że to, czym dzielimy się we vlogu mobilizuje innych, by zacząć w swoim życiu pozytywne zmiany. To właśnie dla nich, także dla Ciebie, pragniemy tworzyć coraz lepsze treści.

Chcemy prezentować jak najlepsze filmiki, które zabiorą Was w miejsca, które odwiedzamy, które pokażą zapierających dech w piersiach widoki, a także pozwolą zasmakować lokalnej kultury. Dlatego z czasem pojawiliśmy się również na Patronite. Aby rozwijać nasz kanał potrzebujemy wsparcia finansowego.