Krzysztof Piasecki

W Patronite od 18.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1781

Liczba Patronów: 1571

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
109 miesięcznie
4 875 łącznie
Cześć! Nazywam się Krzysiek, jestem pasjonatem fotografii i meteorologii oraz popularyzatorem nauki. Od ponad 10 lat interesuję się zjawiskami atmosferycznymi, fotografuję je, badam, ale i staram się zaciekawić nimi szerszą grupę odbiorców, szczególnie pod względem bezpieczeństwa, ale i ich piękna.

O Autorze

Cześć! Z tej strony Krzysiek. Od wielu lat podróżuję - raz bliżej, raz dalej, raz sam, raz z kimś ;) Jestem pasjonatem meteorologii i fotografii, więc bardzo często są to terenowe obserwacje burz, ale zajmuję się też fotografią krajobrazową i przyrodniczą. Burze są zresztą obiektem moich badań naukowych, zajmowałem się nimi w pracach dyplomowych na studiach magisterskich (niedawno z sukcesem zakończonych), a teraz rozpoczynam kolejny etap - studia doktoranckie. Jestem także prognostą w stowarzyszeniu Polskich Łowców Burz - Skywarn Polska. Można więc powiedzieć, że połączyłem pasję z zawodem - dzięki czemu nie czuje się, że się pracuje ;)

Od 2015 roku (a więc już 5 lat!) prowadzę na facebooku stronę Pogoda w Stolicy jak i w okolicy, która jest platformą umożliwiającą dzielenie się swoim hobby. Publikuję tam nie tylko ostrzeżenia i prognozy dla rejonu Warszawy i Mazowsza, ale również artykuły popularnonaukowe oraz ciekawostki związane ze zjawiskami na niebie, którymi staram się Was zainteresować i je wyjaśniać. Niedawno udało się także stworzyć aplikację na Androida, poprzez którą dostępna jest prognoza, ostrzeżenia i wpisy ze strony, ale w planach jest dalszy rozwój projektu. Wymaga to co prawda trochę czasu, jednak satysfakcja z rozwoju strony jest duża. Daje to również możliwości własnego rozwoju i edukacji.

No właśnie - rozwój jest na razie w planach, ale trzeba mieć środki, żeby plany uległy urealnieniu.  Ale tak jak rodzina i znajomi namówili mnie w ogóle do założenia strony, tak Wy - Czytelnicy - namówiliście mnie do założenia konta na Patronite. Więc jest - zachęcam Was do śledzenia prognoz, wpisów i pozostałej mojej aktywności na profilach, a przede wszystkim do wsparcia mojej codziennej działalności. W planach mam wystartowanie z działalnością również poza facebookiem - na własnej stronie internetowej, a być może i w formie nagrań - wchodzicie w to? :D Chciałbym rozpocząć serię nagrań o tematyce popularnonaukowej związanej z meteorologią. Zagadnień jest cała masa - od chmur, przez groźne zjawiska, zmiany klimatu, aż na powiedzeniach ludowych z pogodą związanych kończąc. Oczywiście przygotowałem dla Was specjalne nagrody - wraz ze spersonalizowanymi prognozami, fotoobrazami czy wspólnymi obserwacjami burz - koniecznie sprawdźcie! ;)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Kinga Jaźwińska
Kinga Jaźwińska
Próg: 15 zł
Magda Skurczyńska
Magda Skurczyńska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 59 zł
Bartosz Komarnicki
Bartosz Komarnicki
Próg: 10 zł
Mateusz Bratek
Mateusz Bratek
Próg: 5 zł