Polandscapes

W Patronite od 27.11.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1280

Liczba Patronów: 1230

Zostań Patronem
6 patronów
140 miesięcznie
21 555 łącznie
Chcemy stworzyć dokumentalny film (30-40min), który ukaże najpiękniejsze krajobrazy Polski. W tym celu przeprowadziliśmy się do kampera, który przez ponad rok będzie naszym jedynym domem, środkiem transportu i studiem filmowo - graficznym.

O Autorze

Tworzymy vlogi, w których pokazujemy powstawanie filmu od kuchni

 

Nazywamy się Magda i Marcel Dezor. Magda jest grafikiem i baristą, a Marcel fotografem/filmowcem samoukiem. Projekt Polandscapes to realizacja pomysłu – marzenia, który pojawił się w naszych głowach mniej więcej w 2014 roku.

 

Chcieliśmy stworzyć film prezentujący najpiękniejsze krajobrazy Polski

Zadaliśmy sobie pytanie: ile czasu będziemy musieli poświęcić, aby uzyskać wymarzone kadry? Doszliśmy do wniosku, że wyjście jest tylko jedno – musimy ruszyć w przynajmniej roczną podróż przez oddychające poszczególnymi porami roku krajobrazy naszego kraju.

 

Jeśli marzenia są jedną stroną medalu, twarda rzeczywistość jest drugą. Aby móc je zrealizować, potrzebowaliśmy znacznych środków pieniężnych. W latach 2014–17 pracowaliśmy w Polsce i jeździliśmy do Norwegii, by uzbierać możliwie najwięcej oszczędności. Wiosną 2017 roku wróciliśmy do kraju i rozpoczęliśmy remont naszego domu – studia na kółkach.

 

Co sfinansowaliśmy z własnej kieszeni?

- Sprzęt foto/video: 33000zł

- Kamper: 30500zł

- Remont kampera, koszty związane z jego zakupem, OC, opony: 16900zł

- Koszty paliwa i gazu: 4000zł

- strona internetowa, koszty oprogramowania: 1000zł

= około 85000zł

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Łukasz Wałach
Łukasz Wałach
Próg: 50 zł
krzysztof lis
krzysztof lis
Próg: 10 zł
Katrzyna Urbańska
Katrzyna Urbańska
Próg: 50 zł
Mariusz Chwalba
Mariusz Chwalba
Próg: 10 zł
Natalia Gorzelańczyk
Natalia Gorzelańczyk
Próg: 10 zł
Dagmara Sekula
Dagmara Sekula
Próg: 10 zł