Poławiacze Pereł Improv Teatr

W Patronite od 10.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3239

Liczba Patronów: 3609

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
13 miesięcznie
1 796 łącznie
Jesteśmy artystyczną grupą twórczą, powstałą w Lublinie w 2015 roku. Zajmujemy się animacją społeczną, kulturalną i rozrywkową. Występujemy na scenie i na ulicy. Gramy spektakle improwizowane oraz dramatyczne, robimy happeningi i inne niecodzienne działania. Lubimy to, chcemy więcej i częściej.

O Autorze

Mamy wiele celów.

 • Tym głównym jest spotkanie z widzem. Wspólnie spędzony czas. Zabawa, radość, humor, ale i wzruszenie, dotarcie do prawdy, przeżycie Katharsis.
 • Chcemy grać dla Was spektakle on-line. Chcemy, żeby to były spektakle otwarte.
 • Chcemy, jeżeli to tylko możliwe, występować dla Was na żywo.
 • Chcemy realizować projekty dużych spektakli plenerowych, w których nasze umiejętności łączyłyby się z talentami zaproszonych gości.
 • Chcielibyśmy organizować otwarte próby, podczas których Poławiacze i przybyłe osoby pracowałyby nad rozwojem warsztatu aktorskiego i improwizacyjnego.
   

 

W czasach kiedy każda chwila stawała się szybsza od siebie sprzed kilku lat, kiedy ważniejszy był efekt niż dążenie do niego, kiedy prawdziwe wartości utraciły swoją wartość, spotkało się sześciu dojrzałych mężczyzn. Spotkało się nieprzypadkowo. Spotkało się, aby wstrzymać czas, przywrócić atrakcyjność wspólnej drodze „ku” i aby śmiało opowiedzieć światu o rzeczach najistotniejszych.


/fragment książki „Jak Poławiacze Pereł zmienili świat”, C.S. Bux, New York, rok wyd. 2037/

 

 

Na początku roku 2015 w Lublinie powstała nowa grupa improwizacji teatralnej. Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem - po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru.

 

 

Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne.

 

 

Sama improwizacja, to zbiór kilkunastu reguł zachowania aktora na scenie. Pozwala opowiadać historie, tworzyć postaci i relacje, kreować świat. Z jednej strony to technika. Z drugiej, to droga rozwoju nie tylko aktorskiego, lecz także osobistego. Poławiacze Pereł to dojrzali mężczyźni po czterdziestce. Ich doświadczenie życiowe oraz bogata przeszłość teatralna w połączeniu z impro, to doskonała mieszanka która zapewnia widzom niezapomniane przeżycia.

 

 

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kasia Belka-Osinska
Kasia Belka-Osinska
Próg: 13 zł
Magdalena Bodys
Magdalena Bodys
Próg: 16 zł
Anonimowy patron
Próg: 42 zł