Polish Masters of Art

W Patronite od 27.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 785

Liczba Patronów: 631

Zostań Patronem
Kup na prezent
29 patronów
660 miesięcznie
Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Kamil Śliwiński i na co dzień mieszkam w Warszawie, przez lata zawodowo zajmowałem się marketingiem i PR-em w sieci, a po godzinach pracy z uporem maniaka rozwijam swoje artystyczne projekty. Od blisko 5 lat prowadzę społecznościową inicjatywę Polish Masters of Art, której głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów.


Oprócz tego, za zgodą spadkobierców artysty, od ponad 8 lat odkrywam, badam i popularyzuję spuściznę po Zdzisławie Beksińskim prowadząc niezwykle popularne profile społecznościowe poświęcone temu nietuzinkowemu twórcy - miałem przyjemność organizować wiele spotkań miłośników jego sztuki, które mimo absolutnie oddolnego charakteru zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - największym z nich, które koordynowałem była największa czasowa wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego zatytułowana "Beksiński w Warszawie", która latem 2021 roku gościła w warszawskim Koneserze i przez niespełna 3 miesiące przyciągnęła ponad 70 tysięcy odwiedzających. 

Efekty mojej pracy można śledzić na:

Polish Masters of Art:
https://www.facebook.com/polishmastersofart/
https://www.instagram.com/polishmastersofart/
https://twitter.com/polmastersofart
https://www.linkedin.com/showcase/polishmastersofart

Zdzisław Beksiński:
https://www.facebook.com/artofbeksinski/
https://www.facebook.com/zdzislawbeksinski/
https://www.instagram.com/beksinski/
https://twitter.com/artofbeksinski

Pod koniec 2019 roku, wobec braku wsparcia i zwykłego wyczerpania staraniami o nie, zrobiłem sobie przerwę od projektu Polish Masters of Art. W ciągu kilku tygodni otrzymałem setki wiadomości i komentarzy z masą dobrych słów oraz wyrazów chęci wsparcia moich projektów - zdałem sobie wtedy sprawę, że mają one ogromne znaczenie już nie tylko dla mnie. Tak właśnie powstał pomysł założenia profilu na Patronite.

[UPDATE: kwiecień 2021] 

Rok 2020, choć nieprzewidywalny i trudny dla wszystkich z nas, PMoA przetrwało dzięki nieocenionemu wsparciu patronów z Patronite oraz półrocznemu stypendium z zakresu upowszechniania kultury MKiDN. Trudno nie być wdzięcznym za taką pomoc (a ja jestem bardzo) tym bardziej, że pozwoliła ona na permanentny wzrost naszej artystycznej społeczności i organiczne zasięgi w nowych mediach, jakich nie powstydziłaby się niejedna marka komercyjna.

Przez pierwszy kwartał tego roku próbowałem uzyskać jakiekolwiek wsparcie na dalsze działanie w ramach projektu PMoA - zarówno ze strony instytucji publicznych jak i firm prywatnych czy fundacji związanych z polską sztuką. Na moje prośby niestety nie odpowiedział NIKT. Wniosek o stypendium artystyczne m.st. Warszawy (gdzie od lat mieszkam i działam) mimo solidnego przygotowania i rekomendacji (za które podziękowania ślę raz jeszcze do dyrekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz Służewskiego Domu Kultury) został odrzucony bez uzasadnienia, a na moje wiadomości nie odpowiedziała żadna inna instytucja zajmująca się polską kulturą i sztuką.

Taki obrót sytuacji jest dla mnie poniekąd zaskoczeniem, niemniej po latach prób i porażek można się doń przyzwyczaić (choć to bardzo smutna refleksja). Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie. Prowadzę go od blisko 5 lat, obserwujących niezmiennie przybywa, a wsparcia niestety ubywa.

Doskonale zdaję sobie sprawę z potencjału, jaki mają wszystkie profile PMoA - tu zawsze najważniejsza była sztuka i nasza wspólna pasja do odkrywania jej - dlatego postanowiłem poprosić Was o wsparcie za pośrednictwem serwisu Patronite :)


 

DLACZEGO TUTAJ?

Wsparcie społecznościowe to aktualnie jedyna szansa na utrzymanie i dalsze rozwijanie projektu Polish Masters of Art. Inicjatywa ta już teraz pochłania mnóstwo czasu i pracy, a ja niestety nie otrzymuję na jej prowadzenie żadnego wsparcia ze strony instytucji publicznych.

Nie wiem czy tego typu oddolna inicjatywa może stać się regularną pracą, ale nie ukrywam, że każde, nawet najmniejsze, wsparcie pozwoli mi nie tylko odetchnąć, ale i zrealizować pomysły na rozwój PMoA.

Poniżej kilka z nich:

  • opłacenie domeny, serwera pocztowego/www,
  • przygotowanie identyfikacji wizualnej, 
  • rozpoczęcie prac nad stroną internetową (będącą wizytówką projektu, a w niedalekiej przyszłości również dość przewrotnym, społecznościowym portalem z informacjami dla miłośników polskiej sztuki),
  • organizacja I plebiscytu #YoungMasters dla młodych polskich artystów (jego realizacja będzie stanowiła jeden z głównych celów na rok 2023),
  • udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych w celu promocji projektu.

 

PROGI WSPARCIA

W ramach podziękowania przygotowałem kilka różnych nagród w prostych progach, które pozwolą mi chociaż symbolicznie podziękować za Wasze zaufanie i wsparcie. 

NAGRODY:

  • Lista i grupa patronów - każdy wspierający zostanie wpisany na listę patronów PMoA, która trafi na dedykowaną podstronę dla wspierających na powstającej witrynie: www.polishmastersofart.pl. Wspierających od progu Patrona wzwyż zaproszę do dedykowanej i prywatnej grupy Patronów i Subskrybentów PMoA na Facebooku, gdzie będę informował o dalszym rozwoju projektu.
     
  • Pocztówka PMoA - wspierający od progu Dobroczyńcy wzwyż otrzymają pocztą* unikalną pocztówkę z osobistymi podziękowaniami - na pocztówce znajdzie się kolaż zaprojektowany specjalnie dla PMoA przez szczególnie bliską memu sercu artystkę, Beatę Śliwińską (Barrakuz) (czyli moją ukochaną siostrę).
     
  • Torba PMoA - wspierający od progu Znawcy wzwyż otrzymają pocztą* solidną i praktyczną torbę bawełnianą do codziennego użytku - na torbie znajdzie się kolaż zaprojektowany specjalnie dla PMoA przez Beatę Śliwińską (Barrakuz).
     
  • Plakat PMoA - wspierający od progu Fundatora wzwyż otrzymają pocztą* unikalny plakat w rozmiarze 70 x 50 cm z kolażem zaprojektowanym specjalnie dla PMoA przez Beatę Śliwińską (Barrakuz). Plakaty z tym projektem dostępne są WYŁĄCZNIE dla wspierających inicjatywę Polish Masters of Art.
     
  • Książka z podziękowaniami - wspierający od progu Mecenasa wzwyż otrzymają pocztą* (oprócz wszystkich powyższych nagród) również wybrany przeze mnie album poświęcony twórczości polskich artystów - chciałbym, by wybór książki był bardzo osobisty (podobnie jak dedykacja i podziękowania), ale jednocześnie dopasowany do gustu wspierającego.

* wysyłka na terenie Polski.

Wszelkie inne propozycje wparcia/współpracy chętnie rozważę - zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@polishmastersofart.pl


 

KONTAKT

Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości zachęcam do kontaktu, zarówno przez Patronite jak również poprzez:

Mail: kontakt@polishmastersofart.pl

Facebook: www.facebook.com/korniq
Instagram: www.instagram.com/korniq
Twitter: www.twitter.com/kamil_sliwinski
LinkedIn: www.linkedin.com/in/kamilsliwinski

Z góry dziękuję za zaufanie oraz Wasze wsparcie :)

Kamil


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Anna Piszczek
Anna Piszczek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Jola Walkiewicz
Jola Walkiewicz
Próg: 100 zł
Marcin Lipiec
Marcin Lipiec
Próg: 10 zł