Szukaj
Przydatne linki
Logowanie Rejestracja Kategorie FAQ Jak to działa Baza wiedzy Kontakt z Patronite RegulaminNie jesteś zalogowany
W Patronite od 27.01.2020
Ranking Autorów
Miesięczne wsparcie: 615
Liczba Patronów: 459
Nazywam się Kamil Śliwiński, mieszkam w Warszawie, przez lata zawodowo zajmowałem się marketingiem i PR-em w sieci, a po godzinach pracy rozwijałem swoje artystyczne projekty. Od blisko 4 lat prowadzę inicjatywę Polish Masters of Art, której głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów.
Oprócz tego, za zgodą spadkobierców artystów, od ponad 6 lat odkrywam i badam spuściznę po Zdzisławie Beksińskim, od blisko 2 lat również twórczość Stanisława Szukalskiego - prowadzę popularne profile społecznościowe poświęcone tym nietuzinkowym twórcom, organizuję spotkania miłośników ich twórczości, które mimo absolutnie oddolnego charakteru cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Efekty mojej pracy można śledzić na:
Polish Masters of Art:
https://www.facebook.com/polishmastersofart/
https://www.instagram.com/polishmastersofart/
https://twitter.com/polmastersofart
https://www.linkedin.com/showcase/polishmastersofart
Zdzisław Beksiński:
https://www.facebook.com/beksinski/
https://www.facebook.com/zdzislawbeksinski/
https://www.instagram.com/beksinski/
https://twitter.com/artofbeksinski
Stanisław Szukalski:
https://www.facebook.com/artofszukalski/
https://www.instagram.com/artofszukalski/
https://twitter.com/artofszukalski
Pod koniec 2019 roku, wobec braku wsparcia i zwykłego wyczerpania staraniami o nie, zrobiłem sobie przerwę od projektu Polish Masters of Art. W ciągu kilku tygodni otrzymałem setki wiadomości i komentarzy z masą dobrych słów i wyrazów chęci wsparcia moich projektów - zdałem sobie wtedy sprawę, że mają one ogromne znaczenie już nie tylko dla mnie.
[UPDATE: kwiecień 2021]
Rok 2020, choć nieprzewidywalny i trudny dla wszystkich z nas, PMoA przetrwało dzięki nieocenionemu wsparciu patronów z Patronite oraz półrocznemu stypendium z zakresu upowszechniania kultury MKiDN. Trudno nie być wdzięcznym za taką pomoc (a ja jestem bardzo) tym bardziej, że pozwoliła ona na permanentny wzrost naszej artystycznej społeczności i organiczne zasięgi w nowych mediach, jakich nie powstydziłaby się niejedna marka komercyjna.
Przez pierwszy kwartał tego roku próbowałem uzyskać jakiekolwiek wsparcie na dalsze działanie w ramach projektu PMoA - zarówno ze strony instytucji publicznych jak i firm prywatnych czy fundacji związanych z polską sztuką. Na moje prośby niestety nie odpowiedział NIKT. Wniosek o stypendium artystyczne m.st. Warszawy (gdzie od lat mieszkam i działam) mimo solidnego przygotowania i rekomendacji (za które podziękowania ślę raz jeszcze do dyrekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz Służewskiego Domu Kultury) został odrzucony bez uzasadnienia, a na moje wiadomości nie odpowiedziała żadna inna instytucja zajmująca się polską kulturą i sztuką.
Taki obrót sytuacji jest dla mnie poniekąd zaskoczeniem, niemniej po latach prób i porażek można się doń przyzwyczaić (choć to bardzo smutna refleksja). Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie. Prowadzę go od blisko 4 lat, obserwujących niezmiennie przybywa, a wsparcia niestety ubywa.
Doskonale zdaję sobie sprawę z potencjału, jaki mają wszystkie profile PMoA - tu zawsze najważniejsza była sztuka i nasza wspólna pasja do odkrywania jej. Ostatnie czego bym chciał, to wykorzystywać to miejsce do celów komercyjnych dlatego postanowiłem poprosić Was o wsparcie za pośrednictwem serwisu Patronite :)
Na chwilę obecną to dla mnie jedyna szansa na utrzymanie i dalsze rozwijanie projektu Polish Masters of Art. Inicjatywa ta już teraz pochłania mnóstwo czasu i pracy, a ja niestety nie otrzymuję na jej prowadzenie żadnego wsparcia ze strony instytucji publicznych.
Nie wiem czy tego typu oddolna inicjatywa może stać się regularną pracą, ale nie ukrywam, że każde, nawet najmniejsze, wsparcie pozwoli mi nie tylko odetchnąć, ale i zrealizować pomysły na rozwój PMoA.
Poniżej kilka z nich:
W ramach podziękowania przygotowałem kilka różnych nagród w prostych progach (Patron, Dobroczyńca, Znawca oraz Fundator), które pozwolą mi chociaż symbolicznie podziękować za Wasze zaufanie i wsparcie. Poniżej znajdziecie schemat oraz szczegółowy opis nagród.
NAGRODY:
* wysyłka na terenie Polski, począwszy od drugiej połowy kwietnia 2021 roku.
Wszelkie inne propozycje wparcia/współpracy chętnie rozważę - zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@polishmastersofart.pl
Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości zachęcam do kontaktu, zarówno przez Patronite jak również poprzez:
Mail: kontakt@polishmastersofart.pl
Facebook: www.facebook.com/korniq
Instagram: www.instagram.com/korniq
Z góry dziękuję za zaufanie oraz Wasze wsparcie :)
Kamil Śliwiński
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:
Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.
Patroni: 3
Patroni: 23
Patroni: 5
Patroni: 3
Patroni: 2
Promowani autorzy
Pomoc