Avatar użytkownika

Polish Masters of Art

33
patronów
830 
miesięcznie
33
patronów
830 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
PATRON

Dzięki, że doceniasz naszą pracę! W ramach podziękowania:
• wpiszemy Cię na listę Patronów
• będziesz mógł dołączyć do grupy/kanału tylko Patronów
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
DOBROCZYŃCA

Wielkie dzięki za Twoje wsparcie! W ramach podziękowania:
• wpiszemy Cię na listę Patronów
• będziesz mógł dołączyć do grupy/kanału tylko Patronów
• wyślemy Ci specjalną pocztówkę-niespodziankę PMoA
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
FUNDATOR

Twoje wsparcie pozwoli nam rozwinąć skrzydła - dziękujemy! W ramach wdzięczności:
• wpiszemy Cię na listę Patronów
• będziesz mógł dołączyć do grupy/kanału tylko dla Patronów
• wyślemy Ci specjalną pocztówkę-niespodziankę PMoA
• otrzymasz również bawełnianą torbę z naszą oficjalną grafiką
• w przesyłce znajdziesz też przepiękny plakat w rozmiarze B2 z grafiką PMoA
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
MECENAS

Tak duże wsparcie naszej pracy spotka się z odpowiednim podziękowaniem! W ramach wdzięczności:
• wpiszemy Cię na listę Patronów
• będziesz mógł dołączyć do grupy/kanału tylko dla Patronów
• wyślemy Ci specjalną pocztówkę-niespodziankę PMoA
• otrzymasz również bawełnianą torbę z naszą oficjalną grafiką
• w przesyłce znajdziesz też przepiękny plakat w rozmiarze B2 z grafiką PMoA
• z przyjemnością sprezentujemy Ci książkę-niespodziankę z specjalną dedykacją

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polish Masters of Art w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie.

Cześć! Nazywam się Kamil Śliwiński i na co dzień mieszkam w Warszawie, przez lata zawodowo zajmowałem się marketingiem i PR-em w sieci, a po godzinach pracy z uporem maniaka rozwijam swoje artystyczne projekty. Od blisko 5 lat prowadzę społecznościową inicjatywę Polish Masters of Art, której głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów.


Oprócz tego, za zgodą spadkobierców artysty, od ponad 8 lat odkrywam, badam i popularyzuję spuściznę po Zdzisławie Beksińskim prowadząc niezwykle popularne profile społecznościowe poświęcone temu nietuzinkowemu twórcy - miałem przyjemność organizować wiele spotkań miłośników jego sztuki, które mimo absolutnie oddolnego charakteru zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - największym z nich, które koordynowałem była największa czasowa wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego zatytułowana "Beksiński w Warszawie", która latem 2021 roku gościła w warszawskim Koneserze i przez niespełna 3 miesiące przyciągnęła ponad 70 tysięcy odwiedzających. 

Efekty mojej pracy można śledzić na:

Polish Masters of Art:
https://www.facebook.com/polishmastersofart/
https://www.instagram.com/polishmastersofart/
https://twitter.com/polmastersofart
https://www.linkedin.com/showcase/polishmastersofart

Zdzisław Beksiński:
https://www.facebook.com/artofbeksinski/
https://www.facebook.com/zdzislawbeksinski/
https://www.instagram.com/beksinski/
https://twitter.com/artofbeksinski

Pod koniec 2019 roku, wobec braku wsparcia i zwykłego wyczerpania staraniami o nie, zrobiłem sobie przerwę od projektu Polish Masters of Art. W ciągu kilku tygodni otrzymałem setki wiadomości i komentarzy z masą dobrych słów oraz wyrazów chęci wsparcia moich projektów - zdałem sobie wtedy sprawę, że mają one ogromne znaczenie już nie tylko dla mnie. Tak właśnie powstał pomysł założenia profilu na Patronite.

[UPDATE: kwiecień 2021] 

Rok 2020, choć nieprzewidywalny i trudny dla wszystkich z nas, PMoA przetrwało dzięki nieocenionemu wsparciu patronów z Patronite oraz półrocznemu stypendium z zakresu upowszechniania kultury MKiDN. Trudno nie być wdzięcznym za taką pomoc (a ja jestem bardzo) tym bardziej, że pozwoliła ona na permanentny wzrost naszej artystycznej społeczności i organiczne zasięgi w nowych mediach, jakich nie powstydziłaby się niejedna marka komercyjna.

Przez pierwszy kwartał tego roku próbowałem uzyskać jakiekolwiek wsparcie na dalsze działanie w ramach projektu PMoA - zarówno ze strony instytucji publicznych jak i firm prywatnych czy fundacji związanych z polską sztuką. Na moje prośby niestety nie odpowiedział NIKT. Wniosek o stypendium artystyczne m.st. Warszawy (gdzie od lat mieszkam i działam) mimo solidnego przygotowania i rekomendacji (za które podziękowania ślę raz jeszcze do dyrekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz Służewskiego Domu Kultury) został odrzucony bez uzasadnienia, a na moje wiadomości nie odpowiedziała żadna inna instytucja zajmująca się polską kulturą i sztuką.

Taki obrót sytuacji jest dla mnie poniekąd zaskoczeniem, niemniej po latach prób i porażek można się doń przyzwyczaić (choć to bardzo smutna refleksja). Polish Masters of Art to projekt, którego głównym celem jest odkrywanie bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem nowych mediów i udowadnianie, że mogą one być znakomitym medium do rozwijania artystycznych pasji i zainteresowań, inspirowania innych oraz promowania polskiej kultury na całym świecie. Prowadzę go od blisko 5 lat, obserwujących niezmiennie przybywa, a wsparcia niestety ubywa.

Doskonale zdaję sobie sprawę z potencjału, jaki mają wszystkie profile PMoA - tu zawsze najważniejsza była sztuka i nasza wspólna pasja do odkrywania jej - dlatego postanowiłem poprosić Was o wsparcie za pośrednictwem serwisu Patronite :)


 

DLACZEGO TUTAJ?

Wsparcie społecznościowe to aktualnie jedyna szansa na utrzymanie i dalsze rozwijanie projektu Polish Masters of Art. Inicjatywa ta już teraz pochłania mnóstwo czasu i pracy, a ja niestety nie otrzymuję na jej prowadzenie żadnego wsparcia ze strony instytucji publicznych.

Nie wiem czy tego typu oddolna inicjatywa może stać się regularną pracą, ale nie ukrywam, że każde, nawet najmniejsze, wsparcie pozwoli mi nie tylko odetchnąć, ale i zrealizować pomysły na rozwój PMoA.

Poniżej kilka z nich:

 • opłacenie domeny, serwera pocztowego/www,
 • przygotowanie identyfikacji wizualnej, 
 • rozpoczęcie prac nad stroną internetową (będącą wizytówką projektu, a w niedalekiej przyszłości również dość przewrotnym, społecznościowym portalem z informacjami dla miłośników polskiej sztuki),
 • organizacja I plebiscytu #YoungMasters dla młodych polskich artystów (jego realizacja będzie stanowiła jeden z głównych celów na rok 2023),
 • udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych w celu promocji projektu.

 

PROGI WSPARCIA

W ramach podziękowania przygotowałem kilka różnych nagród w prostych progach, które pozwolą mi chociaż symbolicznie podziękować za Wasze zaufanie i wsparcie. 

NAGRODY:

 • Lista i grupa patronów - każdy wspierający zostanie wpisany na listę patronów PMoA, która trafi na dedykowaną podstronę dla wspierających na powstającej witrynie: www.polishmastersofart.pl. Wspierających od progu Patrona wzwyż zaproszę do dedykowanej i prywatnej grupy Patronów i Subskrybentów PMoA na Facebooku, gdzie będę informował o dalszym rozwoju projektu.
   
 • Pocztówka PMoA - wspierający od progu Dobroczyńcy wzwyż otrzymają pocztą* unikalną pocztówkę z osobistymi podziękowaniami - na pocztówce znajdzie się kolaż zaprojektowany specjalnie dla PMoA przez szczególnie bliską memu sercu artystkę, Beatę Śliwińską (Barrakuz) (czyli moją ukochaną siostrę).
   
 • Torba PMoA - wspierający od progu Znawcy wzwyż otrzymają pocztą* solidną i praktyczną torbę bawełnianą do codziennego użytku - na torbie znajdzie się kolaż zaprojektowany specjalnie dla PMoA przez Beatę Śliwińską (Barrakuz).
   
 • Plakat PMoA - wspierający od progu Fundatora wzwyż otrzymają pocztą* unikalny plakat w rozmiarze 70 x 50 cm z kolażem zaprojektowanym specjalnie dla PMoA przez Beatę Śliwińską (Barrakuz). Plakaty z tym projektem dostępne są WYŁĄCZNIE dla wspierających inicjatywę Polish Masters of Art.
   
 • Książka z podziękowaniami - wspierający od progu Mecenasa wzwyż otrzymają pocztą* (oprócz wszystkich powyższych nagród) również wybrany przeze mnie album poświęcony twórczości polskich artystów - chciałbym, by wybór książki był bardzo osobisty (podobnie jak dedykacja i podziękowania), ale jednocześnie dopasowany do gustu wspierającego.

* wysyłka na terenie Polski.

Wszelkie inne propozycje wparcia/współpracy chętnie rozważę - zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@polishmastersofart.pl


 

KONTAKT

Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości zachęcam do kontaktu, zarówno przez Patronite jak również poprzez:

Mail: kontakt@polishmastersofart.pl

Facebook: www.facebook.com/korniq
Instagram: www.instagram.com/korniq
Twitter: www.twitter.com/kamil_sliwinski
LinkedIn: www.linkedin.com/in/kamilsliwinski

Z góry dziękuję za zaufanie oraz Wasze wsparcie :)

Kamil

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polish Masters of Art już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Rafał Borcz
Rafał Borcz
10 zł
Anonimowy patron
50 zł
Jolanta Kurjańska
Jolanta Kurjańska
10 zł
Kalina Wyszynska
Kalina Wyszynska
10 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.