Avatar użytkownika

Polka na pustyni

48
patronów
1 475 
miesięcznie
23 930 
łącznie
48
patronów
1 475 zł 23 930 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś!
Tym prostym gestem pokazujesz mi, że moja praca i energia, jakie w nią wkładam, mają sens. To bezcenna dawka motywacji.

W ramach podziękowania otrzymasz ode mnie:
❧Dostęp do zamkniętej grupy i czatu na Facebooku tylko dla Patronek_ów.
Rozmawiamy o na tematy, które na Instagramie się nie pojawiają i wymieniamy się książkami. 
❧Raz na 6 miesięcy organizuję konkurs, w którym do wygrania są drobiazgi związane ze światem arabskim.
Była już kaszmirowa pashmina, naszyjnik z Algierii i sudańska kawa.
❧Dostęp do arabskiej playlisty na Spotify specjalnie dla Patronek_ów,gdzie regularnie dodaję specjalnie wyselekcjonowane utwory. Poznasz wyjątkową muzykę, która u nas nie jest tak popularna!
25 zł miesięcznie
Robi się poważnie

Poza nagrodami z poprzedniego progu otrzymasz dodatkowo:
❧Wyjątkowe tapety na telefon i laptopa - głównie w pustynnym lub alpejskim klimacie
❧Dostęp do przepisów, głównie na przysmaki z krajów arabskich i Afryki – wspólnie napijemy się saharyjskiej herbaty i spróbujemy sudańskiego fulu.
50 zł miesięcznie
Wchodzimy w bliską relację

Poza nagrodami z poprzednich progów otrzymasz dodatkowo:
❧Fotobooki z moich wyjazdów – opowiem Ci historie miejsc i ludzi poprzez wyjątkowe i poruszające zdjęcia
❧Będziemy w regularnym, osobistym kontakcie - zaobserwuję Cię na Instagramie, przez co będziesz mieć możliwość odpowiadania na moje stories.
❧Przerzucam także Twój profil na Instagramie do zakładki “główne”, wśród których mam osoby, z którymi utrzymuję regularny kontakt i w pierwszej kolejności odpisuję na ich wiadomości.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
9 dostępnych miejsc
To oficjalne!

Poza nagrodami z poprzednich progów otrzymasz dodatkowo:
❧Raz na pół roku wyślę Ci piękną i osobistą pocztówkę z podróży
❧Po trzech miesiącach poznamy się bliżej i umówimy się rozmowę przez telefon.
Możemy porozmawiać o wszystkim, ale też o konkretach – interesują Cię tematy religijne, związek międzykulturowy lub podróże po krajach muzułmańskich?
To próg dla Ciebie!
❧Jeśli tylko zechcesz, dodam Twój nick/imię/nazwisko do stopki bloga z podziękowaniami dla Patronek - bo też mam za co dziękować, jeśli decydujesz się udzielać mi tak dużego wsparcia!
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
1 dostępne miejsce
Jak mogę Ci podziękować za TAKIE wsparcie?

Poza nagrodami z poprzednich progów :
❧Dodam Cię do stories dla bliskich znajomych na Instagramie, gdzie pojawia się więcej osobistych i zakulisowych treści - poznasz mnie od zupełnie innej strony
❧Uwielbiam dawać prezenty ważnym dla mnie osobom, a Ty zdecydowanie taką jesteś!
Raz na pół roku wyślę Ci drobiazg z moich wyjazdów - może będzie to ręcznie wyrabiana przez Amazigh podkładka, albo bransoletka kupiona na arabskim targu?

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polka na pustyni w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Edukuję na temat kultury muzułmańskiej, walczę ze stereotypami i przybliżam zagadnienia, które w mediach są wypaczane — oswoję Cię ze światem, który tylko pozornie wydaje się tak inny od naszego.

Salam!

Salam, czyli „pokój”, to pozdrowienie używane w krajach muzułmańskich. Skoro tutaj jesteś, zakładam, że interesuje Cię ta tematyka. Jeżeli moja działalność i wyznawane wartości są bliskie Twojemu sercu, Twoje wsparcie będzie dla mnie bezcenne!

Kim jestem?

Nazywam się Lena Khalid i jestem muzułmanką - i często tylko do tego sprowadzają mnie inni. Tymczasem ja pokazuję, że można wyznawać islam, a równocześnie być wykształconą, silną, tolerancyjną i otwartą na świat feministką.

Jestem ceniącą prywatność introwertyczką i matką tunezyjskiego kota, który był już w 9 krajach. Pasjami kocham czytać książki, a obecnie pracuje nad własną.
Dotychczas mieszkałam w Tunezji, Saharze Zachodniej i Maroku, a obecnie centrum mojego życia znajduje się w szwajcarskiej Genewie.

Czym się zajmuję?

Od 2017 roku tworzę jeden z największych w polskim Internecie profili i blogów nawiązujących do tematyki muzułmańskiej, które pokazują to, czego nie znajdziesz w telewizji i na poczytnych portalach internetowych.

Wraz ze swoją społecznością na Instagramie i blogu odkrywam kulturę krajów arabskich i tajniki islamu, pokazując, jak ten świat wygląda od środka. Odczarowuję inność i przybliżam to, co wydaje się odległe.   

Dowiesz się ode mnie między innymi:

Dlaczego to robię?

Mogę wściekać się z powodu dezinformacji dotyczącej islamu i dyskryminacji z jaką spotykają się muzułmanie w naszym kraju. Mogę także zrobić coś, by im przeciwdziałać – i właśnie taką opcję wybieram.
Nie pozwolę sprowadzić się do roli uciśnionej, pozbawionej własnej woli naiwnej kobiety w chuście na głowie, jak często przedstawia się nas w mediach. Zamiast tego przyjmuję proaktywną postawę i tworzę przestrzeń, w której każda osoba może zobaczyć świat islamu oczami kobiety wyznającej tę religię.

Co jest dla mnie ważne?

  • Sahara Zachodnia i prawa człowieka

Prawa człowieka to moja pasja, a są dla mnie szczególnie ważne, odkąd byłam świadkinią ich łamania mieszkając w okupowanej przez Maroko Saharze Zachodniej. Od tamtej pory działam aktywistycznie na rzecz Saharyjczyków. Uczestniczyłam w Radzie Praw Człowieka ONZ, odwiedziłam obozy dla uchodźców Sahrawi i wspieram ich regularnie angażując się w akcje organizowane przez przedstawicielstwo saharyjskiego rządu przy ONZ w Genewie.
Sahara Zachodnia stała się dla mnie niemal drugą ojczyzną, a jej kultura niezmiennie mnie fascynuje. W końcu jest to miejsce, w którym po rozwodzie cały majątek przypada kobiecie, a jej status wzrasta z każdym kolejnym rozstaniem, które wieńczy impreza rozwodowa. We współpracy z Wydawnictwem Poznańskim piszę swoją pierwszą książkę właśnie o Saharze Zachodniej.

  • Zdrowie psychiczne

Mieszkanie w Saharze Zachodniej przypłaciłam zapadnięciem na zespół stresu pourazowego, zdiagnozowano u mnie także depresję. Dążę do normalizacji chorób psychicznych, bez oporów opowiadam o terapii i dzielę się swoimi doświadczeniami. 

  • Kobieca tematyka

Nie jestem fanką miłosnych poradników, o czym pisałam w artykule dla heroine.pl. Kobieca tematyka oznacza dla mnie feminatywy, obnażanie podwójnych standardów, wytykanie mizoginii, rozmowy o antykoncepcji i bezpieczeństwie, a także bezkompromisowe wspieranie idei pro-choice. Zawsze wspieram inne kobiety w ich wyborach. Niektórzy mogą nazywać to siostrzeństwem. Dla mnie to logika.

  • Tolerancja

Mogę nie rozumieć, ale zawsze szanuję – tym prostym zdaniem właśnie kieruję się w życiu. Aktywnie wspieram osoby ze społeczności LGBT+ w dążeniu do pełni praw. Słucham osób pochodzących z innych kultur i o innym kolorze skóry, by jak najlepiej je zrozumieć. Staram się budować mosty i udowadniać, że mniejszości mogą więcej, gdy się jednoczą.

Dlaczego Patronite?

Nie lubię monetyzacji, za to bardzo cenię relacje i mam nadzieję, że Patronite pozwoli mi pogłębić te, które już nawiązałam poprzez swoje platformy. Autentyczność i szczerość to dla mnie podstawowe wartości, dlatego jest to szansa na dostarczanie treści praktycznie bez reklam. Uniezależniając się od współprac, rezygnuję z możliwości zarabiania na pracy, którą wkładam w tworzenie swoich treści.

Każde wsparcie stanowi cudowny gest, jest sygnałem, że cenisz moją działalność i dodaje motywacji, by robić więcej. Oznacza komfort w przygotowywaniu kolejnych tekstów na bloga i relacji na Instagramie, a także pozwoli skupić się na pisaniu książki bez wyrzutów sumienia. Bez względu na poziom wsparcia, przyczyniasz się do istnienia Polki na pustyni i wspierasz moją pracę na rzecz przybliżania tematów, których nigdzie indziej nie znajdziesz. Z góry Ci dziękuję 🧡

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polka na pustyni już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Łuś
Katarzyna Łuś
50 zł
Laura Kwoczała - Alsubaih
Laura Kwoczała - Alsubaih
10 zł
justynatravelstheworld
justynatravelstheworld
150 zł
Natalia Bobrowska
Natalia Bobrowska
10 zł
Iza Dunia
Iza Dunia
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.