Avatar użytkownika

Polka na pustyni

50
patronów
1 500 
miesięcznie
28 295 
łącznie
50
patronów
1 500 zł 28 295 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś!
Tym prostym gestem pokazujesz mi, że moja praca i energia, jakie w nią wkładam, mają sens. To bezcenna dawka motywacji.

W ramach podziękowania otrzymasz ode mnie:
❧Dostęp do zamkniętej grupy i czatu na Facebooku tylko dla Patronek_ów.
Rozmawiamy o na tematy, które na Instagramie się nie pojawiają i wymieniamy się książkami. 
❧Raz na 6 miesięcy organizuję konkurs, w którym do wygrania są drobiazgi związane ze światem arabskim.
Była już kaszmirowa pashmina, naszyjnik z Algierii i sudańska kawa.
❧Dostęp do arabskiej playlisty na Spotify specjalnie dla Patronek_ów,gdzie regularnie dodaję specjalnie wyselekcjonowane utwory. Poznasz wyjątkową muzykę, która u nas nie jest tak popularna!
25 zł miesięcznie
Robi się poważnie

Poza nagrodami z poprzedniego progu otrzymasz dodatkowo:
❧Wyjątkowe tapety na telefon i laptopa - głównie w pustynnym lub alpejskim klimacie
❧Dostęp do przepisów, głównie na przysmaki z krajów arabskich i Afryki – wspólnie napijemy się saharyjskiej herbaty i spróbujemy sudańskiego fulu.
50 zł miesięcznie
Wchodzimy w bliską relację

Poza nagrodami z poprzednich progów otrzymasz dodatkowo:
❧Fotobooki z moich wyjazdów – opowiem Ci historie miejsc i ludzi poprzez wyjątkowe i poruszające zdjęcia
❧Będziemy w regularnym, osobistym kontakcie - zaobserwuję Cię na Instagramie, przez co będziesz mieć możliwość odpowiadania na moje stories.
❧Przerzucam także Twój profil na Instagramie do zakładki “główne”, wśród których mam osoby, z którymi utrzymuję regularny kontakt i w pierwszej kolejności odpisuję na ich wiadomości.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
9 dostępnych miejsc
To oficjalne!

Poza nagrodami z poprzednich progów otrzymasz dodatkowo:
❧Raz na pół roku wyślę Ci piękną i osobistą pocztówkę z podróży
❧Po trzech miesiącach poznamy się bliżej i umówimy się rozmowę przez telefon.
Możemy porozmawiać o wszystkim, ale też o konkretach – interesują Cię tematy religijne, związek międzykulturowy lub podróże po krajach muzułmańskich?
To próg dla Ciebie!
❧Jeśli tylko zechcesz, dodam Twój nick/imię/nazwisko do stopki bloga z podziękowaniami dla Patronek - bo też mam za co dziękować, jeśli decydujesz się udzielać mi tak dużego wsparcia!
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
1 dostępne miejsce
Jak mogę Ci podziękować za TAKIE wsparcie?

Poza nagrodami z poprzednich progów :
❧Dodam Cię do stories dla bliskich znajomych na Instagramie, gdzie pojawia się więcej osobistych i zakulisowych treści - poznasz mnie od zupełnie innej strony
❧Uwielbiam dawać prezenty ważnym dla mnie osobom, a Ty zdecydowanie taką jesteś!
Raz na pół roku wyślę Ci drobiazg z moich wyjazdów - może będzie to ręcznie wyrabiana przez Amazigh podkładka, albo bransoletka kupiona na arabskim targu?

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polka na pustyni w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Edukuję na temat kultury muzułmańskiej, walczę ze stereotypami i przybliżam zagadnienia, które w mediach są wypaczane — oswoję Cię ze światem, który tylko pozornie wydaje się tak inny od naszego.

Salam!

Salam, czyli „pokój”, to pozdrowienie używane w krajach muzułmańskich. Skoro tutaj jesteś, zakładam, że interesuje Cię ta tematyka. Jeżeli moja działalność i wyznawane wartości są bliskie Twojemu sercu, Twoje wsparcie będzie dla mnie bezcenne!

Kim jestem?

Nazywam się Lena Khalid i jestem muzułmanką - i często tylko do tego sprowadzają mnie inni. Tymczasem ja pokazuję, że można wyznawać islam, a równocześnie być wykształconą, silną, tolerancyjną i otwartą na świat feministką.

Jestem ceniącą prywatność introwertyczką i matką tunezyjskiego kota, który był już w 9 krajach. Pasjami kocham czytać książki, a obecnie pracuje nad własną.
Dotychczas mieszkałam w Tunezji, Saharze Zachodniej i Maroku, a obecnie centrum mojego życia znajduje się w szwajcarskiej Genewie.

Czym się zajmuję?

Od 2017 roku tworzę jeden z największych w polskim Internecie profili i blogów nawiązujących do tematyki muzułmańskiej, które pokazują to, czego nie znajdziesz w telewizji i na poczytnych portalach internetowych.

Wraz ze swoją społecznością na Instagramie i blogu odkrywam kulturę krajów arabskich i tajniki islamu, pokazując, jak ten świat wygląda od środka. Odczarowuję inność i przybliżam to, co wydaje się odległe.   

Dowiesz się ode mnie między innymi:

Dlaczego to robię?

Mogę wściekać się z powodu dezinformacji dotyczącej islamu i dyskryminacji z jaką spotykają się muzułmanie w naszym kraju. Mogę także zrobić coś, by im przeciwdziałać – i właśnie taką opcję wybieram.
Nie pozwolę sprowadzić się do roli uciśnionej, pozbawionej własnej woli naiwnej kobiety w chuście na głowie, jak często przedstawia się nas w mediach. Zamiast tego przyjmuję proaktywną postawę i tworzę przestrzeń, w której każda osoba może zobaczyć świat islamu oczami kobiety wyznającej tę religię.

Co jest dla mnie ważne?

  • Sahara Zachodnia i prawa człowieka

Prawa człowieka to moja pasja, a są dla mnie szczególnie ważne, odkąd byłam świadkinią ich łamania mieszkając w okupowanej przez Maroko Saharze Zachodniej. Od tamtej pory działam aktywistycznie na rzecz Saharyjczyków. Uczestniczyłam w Radzie Praw Człowieka ONZ, odwiedziłam obozy dla uchodźców Sahrawi i wspieram ich regularnie angażując się w akcje organizowane przez przedstawicielstwo saharyjskiego rządu przy ONZ w Genewie.
Sahara Zachodnia stała się dla mnie niemal drugą ojczyzną, a jej kultura niezmiennie mnie fascynuje. W końcu jest to miejsce, w którym po rozwodzie cały majątek przypada kobiecie, a jej status wzrasta z każdym kolejnym rozstaniem, które wieńczy impreza rozwodowa. We współpracy z Wydawnictwem Poznańskim piszę swoją pierwszą książkę właśnie o Saharze Zachodniej.

  • Zdrowie psychiczne

Mieszkanie w Saharze Zachodniej przypłaciłam zapadnięciem na zespół stresu pourazowego, zdiagnozowano u mnie także depresję. Dążę do normalizacji chorób psychicznych, bez oporów opowiadam o terapii i dzielę się swoimi doświadczeniami. 

  • Kobieca tematyka

Nie jestem fanką miłosnych poradników, o czym pisałam w artykule dla heroine.pl. Kobieca tematyka oznacza dla mnie feminatywy, obnażanie podwójnych standardów, wytykanie mizoginii, rozmowy o antykoncepcji i bezpieczeństwie, a także bezkompromisowe wspieranie idei pro-choice. Zawsze wspieram inne kobiety w ich wyborach. Niektórzy mogą nazywać to siostrzeństwem. Dla mnie to logika.

  • Tolerancja

Mogę nie rozumieć, ale zawsze szanuję – tym prostym zdaniem właśnie kieruję się w życiu. Aktywnie wspieram osoby ze społeczności LGBT+ w dążeniu do pełni praw. Słucham osób pochodzących z innych kultur i o innym kolorze skóry, by jak najlepiej je zrozumieć. Staram się budować mosty i udowadniać, że mniejszości mogą więcej, gdy się jednoczą.

Dlaczego Patronite?

Nie lubię monetyzacji, za to bardzo cenię relacje i mam nadzieję, że Patronite pozwoli mi pogłębić te, które już nawiązałam poprzez swoje platformy. Autentyczność i szczerość to dla mnie podstawowe wartości, dlatego jest to szansa na dostarczanie treści praktycznie bez reklam. Uniezależniając się od współprac, rezygnuję z możliwości zarabiania na pracy, którą wkładam w tworzenie swoich treści.

Każde wsparcie stanowi cudowny gest, jest sygnałem, że cenisz moją działalność i dodaje motywacji, by robić więcej. Oznacza komfort w przygotowywaniu kolejnych tekstów na bloga i relacji na Instagramie, a także pozwoli skupić się na pisaniu książki bez wyrzutów sumienia. Bez względu na poziom wsparcia, przyczyniasz się do istnienia Polki na pustyni i wspierasz moją pracę na rzecz przybliżania tematów, których nigdzie indziej nie znajdziesz. Z góry Ci dziękuję 🧡

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polka na pustyni już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Izabela Gudel
Izabela Gudel
25 zł
justynatravelstheworld
justynatravelstheworld
150 zł
Natalia Bobrowska
Natalia Bobrowska
10 zł
Iza Dunia
Iza Dunia
25 zł
Weronika Konieczna
Weronika Konieczna
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.