Strefa Patrona:

1

patron

16 zł

miesięcznie

48 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
579
miesięczne wsparcie
605
liczba patronów

  Polskie Gry Wideo to portal i kanał YouTube poświęcony rodzimemu gamedevowi. Recenzje, wywiady, relacje z imprez, historia polskich gier, publicystyka, retro - to i jeszcze więcej znajdziecie właśnie tutaj!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
32 %
100%
osiągnięto 32%
cel: 50 zł miesięcznie
brakuje 34 zł
Poznajmy się!
To minimalna kwota jaką przeznaczamy miesięcznie na promocję PGW na Facebooku. Nie są to kokosy, ale jeśli mamy dotrzeć do szerszego grona odbiorców to jakoś trzeba zacząć.
0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 150 zł miesięcznie
brakuje 134 zł
Życie, życie jest nobelon
Tyle mniej więcej wykładamy miesięcznie z własnych kieszeni na działanie PGW. Zawiera się tutaj opłata za stronę czy okazjonalne licencje do muzyki/grafik. Po uzbieraniu tej kwoty moglibyśmy nasze prywatne środki ładować w kolejne usprawnienia i częstsze tworzenie materiałów.
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 300 zł miesięcznie
brakuje 284 zł
Rozdawnictwo
Od czasu do czasu chcielibyśmy rozdawać wśród naszych widzów/czytelników jakieś gadżety lub polskie gry - ten próg pozwalałby na to bez nadszarpnięcia naszych budżetów.
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 600 zł miesięcznie
brakuje 584 zł
Nie tylko hobby
Taka kwota pozwoliłaby nam na zwiększenie częstotliwości nagrywania materiałów i tworzenia artykułów. Obecnie robimy to w ramach hobby, ale nawet symboliczna kwota za wykonaną pracę może pomóc :)
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 984 zł
Życie to nie film
Kwota, która pozwoliłaby nam na utrzymanie i poszerzanie naszej bazy sprzętu do filmowania. Chcielibyśmy kręcić więcej materiałów "w terenie" - czy to na targach gamingowych, czy to u developerów, a także przygotować film dokumentalny na temat początków polskiej branży gier. Ten próg to absolutne minimum, żebyśmy w ogóle mogli zacząć myśleć nad konkretami takiego filmu.

O Autorze

Cześć! Tutaj Hawek z Polskich Gier Wideo. Na początek opowiem Wam krótko kim jesteśmy i czym się zajmujemy.

Polskie Gry Wideo to projekt mający na celu popularyzację i archiwizację informacji o polskiej branży gier wideo oraz gier mobilnych. Interesują nas ludzie, gry, urządzenia – wszystko co się wiąże z branżą i jej historią, a także szeroko rozumianymi tematami okołogrowymi. Wszyscy jesteśmy pasjonatami i graczami, którzy wychowali się na polskich grach („Franko”, „Sołtys” itd.), a teraz zachwycają się wielkimi sukcesami polskich developerów.

PGW powstało jako stowarzyszenie przy Uniwersytecie Wrocławskim. Docelowo mieliśmy zajmować się tworzeniem repozytorium wiedzy o polskich grach, a także organizować warsztaty w ramach Laboratorium Gier Wideo we Wrocławiu. Początkowo łatwo nie było, ale udało nam się ruszyć chociażby ze stroną internetową i pierwszymi odcinkami Historii Polskich Gier na YouTube. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądał początek naszej najdłuższej, bo 60-odcinkowej serii.

 

 

 

Od tamtej pory dużo się zmieniło w kwestiach technicznych, a także w składzie PGW i naszych celach. Owszem, nadal chcemy, aby nasze artykuły były mocno związane z nauką, ale na YouTube chcemy rozwijać się w bardziej popularnonaukowy sposób. Chcemy też być swego rodzaju platformą promocji dla niezależnych twórców gier, miejscem, w którym każdy zainteresowany tematyką polskich gier znajdzie interesujące materiały.

 

 

Do tej pory udało nam się zrobić relacje z kilku dużych imprez w Polsce takich jak Poznań Game Arena czy Pyrkon. Przeprowadziliśmy tam masę wywiadów i wyciągnęliśmy od twórców dużo informacji o ich nadchodzących produkcjach. Rekordowe pod tym względem było dla nas PGA w 2017 roku, kiedy to nagraliśmy blisko 20 rozmów z twórcami gier.

 

 

Jeśli o skład osobowy PGW chodzi, to ten stale się zmienia, bo robimy to wszystko w ramach wolnego czasu, ale jest parę osób, które są już mocno "zakorzenione" w naszym stowarzyszeniu.

Nasz obecny skład:

Adam Flamma, Michał Hawełka, Piotr Semeniuk, Miłosz Szymczak, Magda Szewerniak, Nina Świłło, Dawid Czech, Magda Jankowska

Wkrótce każdy z nas się Wam krótko przedstawi :)

Dlaczego Patronite?

Stwierdziliśmy, że jeśli chcemy polepszać jakość naszych materiałów, a także móc robić ich więcej - potrzebne będą środki, których niestety sami nie jesteśmy w stanie przeznaczyć na działanie stowarzyszenia. Zwiększamy skład i chcielibyśmy, żeby każdy kto do nas dołączy mógł pracować w tych samych, bądź lepszych warunkach niż my.

Marzy się nam też nakręcenie filmu dokumentalnego o początkach branży growej w Polsce, a także stworzenie kompletnej bazy polskich gier w ramach naszego repozytorium.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 0
Dzięki za wsparcie! Każdy patron z tego progu będzie wspomniany na naszej stronie internetowej.
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 0
Dzięki za wsparcie! Ten próg gwarantuje dostęp do specjalnego newsfeedu, na którym będziemy informowali na bieżąco czego możecie się spodziewać w najbliższej przyszłości. Będą to materiały wideo lub teksty. Poza tym oczywiście próg zawiera nagrody z progów poprzednich.
Zostań patronem
16 zł / miesiąc
patroni: 1
Dzięki za wsparcie! Decydując się na ten próg sprawiasz, że pojawisz się na końcu naszych jutubowych materiałów. Zostaniesz wyróżniony jako patron. Poza tym oczywiście próg zawiera nagrody z progów poprzednich.
Zostań patronem
24 zł / miesiąc
patroni: 0
Dzięki za wsparcie! Na chwilę obecną ten próg zawiera nagrody z progów poprzednich oraz podziękowanie na naszym Facebooku. Z czasem postaramy się wymyślić coś jeszcze :)
Zostań patronem
48 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Dzięki za wsparcie! W ramach tego progu możesz decydować o tematyce jednego z naszych filmów na kanale (raz w miesiącu!). Podajesz tytuł gry, gatunek lub klucz dobierania gier, a my staramy się przygotować materiał na ten temat - czy to odcinek Historii Polskich Gier Extra, czy to gameplay lub TOPka. Poza tym oczywiście próg zawiera nagrody z progów poprzednich.
Zostań patronem
96 zł / miesiąc
patroni: 0
Dzięki za wsparcie! Nie wiemy co powiedzieć! Przypadki wsparcia na tym poziomie będziemy rozpatrywać indywidualnie, ale możecie być pewni, że nie pożałujecie :)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni