Polski Karting

W Patronite od 13.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1727

Liczba Patronów: 2659

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
160 miesięcznie
7 720 łącznie
Polski Karting - internetowy serwis o sporcie kartingowym w Polsce i na świecie.
Czytaj o wydarzeniach w kartingu, śledź kariery polskich kierowców kartingowych, oglądaj Karting Cafe na Youtube i Facebooku!
Przyłącz się do rodziny kartingowej i wspieraj Polski Karting!

O Autorze

Witaj w świecie kartingu!

Polski Karting to jedyne medium o sporcie kartingowym - tworzone w pojedynkę!
W ciągu ostatnich 10 lat udało mi się stworzyć niezwykle popularny serwis internetowy o kartingu - czytany na całym świecie, realizować transmisje telewizyjne z zawodów kartingowych - co było absolutną nowością w Polsce oraz zaprosić setki gości do autorskiego programu Karting Cafe. Polski Karting to również 40 kolekcjonerskich dziś wydań magazynu na papierze.

Rodzina Polskiego Kartingu to ponad sto tysięcy czytelników serwisu internetowego miesięcznie, grono wiernych fanów na Facebooku, Instagramie i Twitterze oraz widzów youtubowego programu Karting Cafe, w którym rozmawiamy o kartingowych aktualnościach, analizujemy karting od środka i mówimy o tajemnicach tej niezwykłej dyscypliny motosportu.

Polski Karting powstał by promować i popularyzować sport kartingowy w Polsce. Niewielu wie, że Polska była jednym z pierwszych krajów na kontynencie europejskim, do których dotarła ta dyscyplina sportu. Mamy niezwykle bogate tradycje kartingowe, mistrza i wicemistrza świata z tytułem FIA oraz setki uzdolnionych kierowców kartingowych, o których ...cisza w mediach.

Polski Karting powstał głównie z myślą o Nich. Aby pomóc tym znakomitym młodziutkim sportowcom zostać zauważonym. Dlatego powstał serwis internetowy Polskiego Kartingu. Pod adresem polskikarting.pl codziennie możecie znaleźć najnowsze informacje ze świata sportu kartingowego w Polsce i na świecie. Internetowa wersja Polskiego Kartingu to ponad 2500 artykułów, wywiadów, sylwetek, raportów i opisów oraz ponad 4 miliony czytelników w ciągu ostatnich pięciu lat! Dzięki działowi International realizowanemu w języku angielskim informacje Polskiego Kartingu dotarły do ponad 110 krajów świata!

 

 

Mapka zasięgu serwisu internetowego z dnia 4 maja 2020 r.

 

Niezwykle popularnym sposobem na prezentację sportu kartingowego jest program Karting Cafe, którym podczas kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa przeżywa swoją "drugą młodość".  W youtubowym Karting Cafe rozmawiamy z przedstawicielami środowiska kartingowego z całego świata o bieżącej sytuacji i problemach sportu kartingowego. Często z humorem i na luzie. 

Mój autorski program Karting Cafe, powstał wiele lat temu podczas transmisji internetowych z weekendu wyścigowego. Do rozmów na żywo, tuż po emocjonującej rywalizacji zapraszałem zawodników, przedstawicieli teamów, promotorów i pasjonatów kartingu. Rozmowy na żywo, prosto z padoku - miały rzesze miłośników, a przed kamerami Polskiego Kartingu przewinęły się setki gości zaproszonych do studia.


Polski Karting to również pismo kartingowe, które jest jedynym w historii periodykiem w Polsce. Dziś z powodów budżetowych wydawanym nieregularnie, a nawiązującym do wspaniałych tradycji tygodnika Motor, który od lat 60-tych opisywał na swoich łamach sukcesy polskich kartingowców. Do dziś powstało 40 numerów Polskiego Kartingu, które stanowią gratkę kolekcjonerską dla wielu sympatyków sportu kartingowego. 

Chciałbym, aby dzięki wsparciu Patronów magazyn wrócił do regularnego wydawania. Poniżej 40 "jedynek" Polskiego Kartingu:

W latach 2012-2017 Polski Karting był kojarzony głównie z transmisjami telewizyjnymi realizowanymi podczas weekendu wyścigowego. Byliśmy wówczas jedynym krajem na świecie, który transmitował wszystkie imprezy z kalendarza rozgrywek Polskiego Związku Motorowego - wszystkie w internecie. NA ŻYWO!

Realizacja telewizyjna zawodów kartingowych w Polsce była autorskim pomysłem Polskiego Kartingu oraz ludzi, których zaprosiłem do współpracy. W ciągu kilku lat pokazaliśmy ponad 2 tysiące wyścigów kartingowych z komentarzem!

 

 

Tworzyliśmy również niezapomniane materiały filmowe promujące sport kartingowy i kierowców ścigających się w polskich seriach. W wielu rozmowach na padoku i poza nim, gorących redakcyjnych dyskusjach z przyjaciółmi i znajomymi, pojawiały się często pytania: W jaki sposób przedstawić karting, by zareklamować sport kartingowy? Jak pokazać jego dynamikę i atmosferę? Jak oddać emocje towarzyszące kartingowej rywalizacji i ducha walki zawodników? Jak pokazać twarz polskiego kartingu? Twarz uśmiechniętą, radosną, przyjazną... a jednocześnie przepełnioną niezwykłą zaciętością w toczących się na torze bojach.

Przypominam Wam materiał o ludziach z benzyną we krwi stworzony ...przez ludzi z benzyną we krwi.
 


Przez kilka sezonów Polski Karting przyznawał najlepszym kierowcom w Polsce nagrody specjalne za fantastyczne wyniki na torach. Wśród nagrodzonych znalazły się dziesiątki uzdolnionych i utytułowanych zawodników, którzy niejednokrotnie dokonywali niezwykłych wyczynów, a także ludzie tej dyscypliny sportu, organizujący życie kartingowe w naszym kraju.

 

 

Polski Karting to również społeczność na Facebooku, Youtube, Twitterze i Instagramie. Fani Polskiego Kartingu, oprócz materiałów prasowych otrzymują znakomite zdjęcia, grafiki, analizy oraz materiały wideo.

Polski Karting na Facebooku
Polski Karting na Twitterze     
Polski Karting na Instagramie
Polski Karting na YouTube

 

Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju Polskiego Kartingu i jego projektów przyłącz się do grona Patronów! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Smuk
Adam Smuk
Próg: 100 zł
Waldemar Majek
Waldemar Majek
Próg: 60 zł