Poprawna Polszczyzna

W Patronite od 14.11.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 937

liczba Patronów: 622

7 patronów
65 zł miesięcznie
4 090 zł łącznie

Spełniasz marzenie jednego z nas i nabieramy wiatru w żagle! ⛵

5 000 zł

81%

osiągnięto

910 zł

brakuje


Próg, po którego przekroczeniu otwierają się nowe możliwości, dzięki czemu odetchniemy z pewną ulgą! 😌

Dzięki tej kwocie będziemy mogli wprowadzić szereg zmian w naszym serwisie, które przyczynią się do jego rozwoju. Czytelniejsza nawigacja, nowe tematyczne działy między innymi dla najmłodszych użytkowników polszczyzny (łamańce językowe, ćwiczenia na dykcję, autorskie porady językowe dopasowane do dzieci), dla starszaków mierzących się z wyzwaniami czyhającymi na lekcjach języka polskiego oraz dla samych nauczycieli, którzy tak często zgłaszają nam potrzebę stworzenia miejsca do wymiany materiałów dydaktycznych oraz dobrych praktyk.

To także kwota, która umożliwi jednemu z nas spełnienie marzenia – pracę z polszczyzną na pełny etat! To wyjątkowe wydarzenie będzie krokiem milowym w rozwoju projektu Poprawna Polszczyzna.

Dzięki codziennej pracy z serwisem pojawia się mnogość nowych możliwości! Codzienna aktywność w mediach społecznościowych w postaci nowych wpisów wnoszących dawkę wiedzy i ciekawostek językowych, aktywne uczestniczenie w dyskusjach pod wpisami oraz odpisywanie na Wasze wiadomości, poszukiwanie materiałów do jeszcze ciekawszych wpisów ‒ to tylko niektóre dobrodziejstwa, które mogą się ziścić, jeśli będziemy mogli zatrudnić przynajmniej jedną osobę w wymiarze godzin większym niż obecna dorywcza praca po godzinach :)

Rozpędzamy się również z liczbą i jakością nowych tekstów w serwisie! Wyposażeni w znaczne zasoby czasu będziemy mieli możliwość poświęcenia go na wyszukiwanie nowych, ciekawych tematów, które przekujemy w równie interesujące teksty poruszające najrozmaitsze kwestie związane z polszczyzną. Dla każdego coś dobrego!

Głowa pęka od pomysłów! Brakuje nam tylko rąk do pracy i budżetu, by zachęcić mądre i pełne pasji głowy do rozpisywania się na temat języka ojczystego.

Żegnajcie, reklamy, witajcie, wolność i nowe możliwości! 🎉

15 000 zł

27%

osiągnięto

10 910 zł

brakuje


Reklamy – my również nie darzymy ich szczególną sympatią i zawsze czujemy pewien dyskomfort, gdy je widzimy w naszym serwisie. Pierwotna idea zakładała stworzenie miejsca, które będzie wolne od wszelkich rozpraszaczy i skupione wyłącznie na unikatowej treści.

I tak właśnie było na początku tego projektu, a przynajmniej do momentu, w którym niewielkie wydatki z własnych środków zaczęły przybierać skalę przerastającą możliwości naszych kieszeni. Proza życia sprawiła, że reklamy stały się nierozerwalną częścią serwisu ze względu na środki, dzięki którym możemy pokryć część wydatków. Nie są to zawrotne sumy, ale pokrywają kilka podstawowych elementów naszej układanki.

Pożegnanie się z reklamami to oczywiście tylko niewielka część tego, co zamierzamy zrobić przy tak wspaniałym wsparciu naszych Czytelników! Najważniejszą i najbardziej rozwojową kwestią jest powiększenie zespołu oraz podjęcie współpracy z autorytetami w dziedzinie języka ojczystego. Pragniemy, aby artykuły publikowane w naszym serwisie były jeszcze ciekawsze, jeszcze bardziej urozmaicone i skierowane do jeszcze większego audytorium, łącznie z osobami, które z różnych względów nie miały szansy, aby biegle posługiwać się poprawną polszczyzną. Bo na koniec dnia chodzi przecież o to, aby propagować język ojczysty w takiej formie, która trafi do możliwie największej liczby osób!

Nowe treści chcemy również odpowiednio okrasić graficznie – we współpracy z polskimi rysownikami stworzymy serię wyjątkowych ilustracji, które będą jeszcze skuteczniej zachęcały do zainteresowania się naszymi tekstami.

Kolejnym punktem w naszym kajeciku, który chcemy zrealizować dzięki Waszemu wsparciu, jest rozszerzenie naszej działalności oraz formy tworzenia treści. Chodzi oczywiście o wejście na bardzo popularny serwis wideo YouTube, który daje nieskończenie wiele możliwości dotarcia do nowych osób, w tym do najmłodszej grupy odbior

Na dobry początek 😊

2 500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!


Bieżące utrzymanie serwisu na poziomie minimum. Ta kwota pozwoli na wykonywanie prac technicznych, między innymi zapewnienie należytego bezpieczeństwa, aktualizację infrastruktury oraz opłacenie usług, które są niezbędne do prowadzenia serwisu, takich jak hosting, domena, tworzenie ilustracji / grafik do tekstów, zakup różnego rodzaju licencji.

Ta kwota pozwoli również na tworzenie kilku nowych tekstów miesięcznie oraz wybranych wpisów na naszych stronach w mediach społecznościowych.

Krótko mówiąc, jest to budżet niezbędny do utrzymania Polszczyzna.pl na aktualnym lub podobnym poziomie. Jeśli nie uda się zebrać tej kwoty, projekt prawdopodobnie nie zostanie oczywiście zamknięty, ale zostaniemy postawieni przed trudnymi decyzjami, które będą się wiązały z wprowadzeniem szeregu ograniczeń oraz zmniejszeniu częstotliwości publikowania nowych treści.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni