baza wiedzy

Majjhima Nikaya – Zbiór mów średniej długości – tom 1

Darmowy!

Majjhima Nikaya – Zbiór mów średniej długości – tom 1


2 miesiące temu Fundacja "Theravada" 2 miesiące temu Brak komentarzy Brak komentarzy

Czołem! Nastała wiekopomna chwila! Udostępniamy wszystkim e-booka z tłumaczeniami sutt. Tom 1 zawiera pięć pierwszych mów Buddhy ze zbioru średniego – Majjhima Nikāyi. Całość w PDF-ie do ściągnięcia ZA DARMO z naszych serwerów oraz z issuu, linki poniżej.

 

Māra, wróg dobrej Dhammy, od początku sabotował prace związane z tym tłumaczeniem, ostatnio chyba przeszedł samego siebie, wzniecając światową pandemię. Oczywiście to półżartem, ale w związku z obecnymi ograniczeniami zdecydowaliśmy się chwilowo wstrzymać druk książek. Nie chcemy powodować większego zamieszania, wysyłając je pocztą, nie wiemy, czy mogłoby to nasilać roznoszenie się wirusa, nie ma sensu obciążać systemu dostawczego – możemy przecież poczekać i wydrukować, jak pandemia się skończy. A wersja cyfrowa jest dokładnie taka sama jak papierowa. Musicie wybaczyć nam ostrożność. To oczywiście nie znaczy, że się poddajemy. Być może to lekcja, by nauczyć się czytać książki w wersji cyfrowej? Zawsze warto patrzeć na pozytywy –  teraz macie więcej czasu, możecie sprawdzić jakiś termin w Internecie, możecie łatwo kopiować i wklejać, ponieważ tekst jest w domenie publicznej.

 

Jeśli książka Wam się spodoba, prosimy byście ją udostępniali, proponowali rodzinie i znajomym, jeśli macie swoje serwery, możecie ją na nich umieszczać i wszędzie tam, gdzie będzie ją można udostępniać za darmo. Każda kopia, także cyfrowa, to ból głowy dla Māry, sprawmy, by odczuł, że jego sieci zaczynają się rozrywać, dzięki czemu możliwość wyzwolenia z cierpienia jest dostępna dla większej ilości istot.

 

Oby ta seria książek zainspirowała do praktyki jak najwięcej osób, oby pozwoliły nawet w niewielkim stopniu oczyścić Ścieżkę ku Przebudzeniu!

 

Kopia na stronie Sasany: http://sasana.pl/download

na stronie Fundacji Theravada: http://theravada.pl/ksiazki

na issuu: https://issuu.com/sasana.pl/docs/majjhima-nikaya_1_26032020_pages_web  

 

 

Trwa ładowanie...