Mój mąż mnie zainspirował!

Obrazek posta

Kolejny miesiąc za nami!

Nie mogę uwierzyć, że już po wakacjach. Od wtorku ruszamy z zajęciami w szkole. Z jednej strony mam świadomość covid-owych realiów, w których żyjemy, ale jednocześnie bardzo się cieszę że wracam. Stęskniłam się za kontaktem z uczniami na żywo i bardzo mi tego brakuje. Tak więc do dzieła!

Co się działo na kanale? Przygotowałam odcinek o tym, czego można dowiedzieć się z nazwy utworu. Możecie go zobaczyć tutaj:

 

Pomysł na ten odcinek powstał z rozmowy z moim mężem (który muzykiem nie jest, ale ma na muzykę bardzo otwartą głowę). Zwrócił mi on uwagę na to, że mało kto spośród osób nie zajmujących się muzyką jest w stanie powiedzieć, czym są "literki" w nazwach utworów (BWV, Hob, KV i tak dalej). Dlatego pomyślałam, że fajnie byłoby zrobić na ten temat film.

Pamiętam też, że kiedy chodziłam do szkoły trudno mi było zrozumieć system nazywania utworów muzycznych. Jeżeli coś egzystowało pod nazwą zwyczajową, trudno było mi wskazać, jaka jest pełna nazwa utworu. Stąd poczułam potrzebę przygotowania takiego materiału.

W najbliższym czasie na kanale pojawi się film, który dedykuję wszystkim muzykom wychowującym małe dzieci. Utrzymanie formy dla rodzica-instrumentalisty jest nie lada wyzwaniem. Tak więc szykujcie się (i ćwiczcie gamy!)

Wszystkiego najlepszego, trzymajcie się zdrowo!

Agnieszka

PS. Kto zgadnie, jaki serial Netflixa skończyłam oglądać? :D

muzyka mozart nazwy katalogowe youtube

Komentarze (2)

Trwa ładowanie...