Autorze - przejmij kontrolę nad swoim profilem!

Obrazek posta

Autorze -  przejmij kontrolę nad swoim profilem!

Analityka to narzędzie, które pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat Twojego konta. Dobre zarządzanie profilem Autora opiera się na wiedzy, konsola analityczna pozwoli Ci zrozumieć, co sprawia, że Twoja społeczność angażuje się finansowo.

 

Jak otworzyć panel analityczny?

Zaloguj się na swoim koncie Autora i przejdź tu: https://patronite.pl/moj_profil/analityka

Przygotowaliśmy zestaw narzędzi, który umożliwi Ci większą kontrolę profilu. Poniżej znajdziesz kilka statystyk, które pomogą rozwiać wątpliwości przy prowadzeniu konta. Dzięki nim możesz sprawdzić, który próg jest najczęściej opuszczany, a który Patroni najczęściej przedłużają :)

 

Statystyki zostały podzielone na trzy sekcje:

1. Dane o subskrypcjach - znajdziesz tutaj informacje o liczbie pozyskanych i utraconych subskrypcji oraz kwotę środków zebranych w ostatnim miesiącu. Wykres pozwoli Ci monitorować wsparcie i liczbę Patronów na przestrzeni czasu. Jeśli widzisz drastyczny skok lub spadek warto przeanalizować co dokładnie mogło wpłynąć na taki stan :)

Co więcej? W tej zakładce dowiesz się, który z progów był najczęściej wybierany, opuszczany oraz przedłużany przez Patronów i jaka była średnia wpłat na Twoim koncie. Wykres przedstawia wpłaty z ostatnich 90 dni w zależności od typu oraz rozkład wpłat. Dzięki nim będziesz wiedział, którą metodę płatności wybierają Twoi Patroni. 

Ostatni wykres w sekcji dane o subskrypcjach przedstawia aktywację i anulowanie subskrypcji w zależności od typu. 

WAŻNE! Możesz wybrać okres, który chcesz analizować na tym wykresie:

 

2. Dane o stronie profilowej - jeśli chcesz dowiedzieć się ile odsłon miał Twój profil, ilu unikalnych użytkowników go odwiedziło oraz jaka była średnia - odpowiedź znajdziesz właśnie w tej sekcji. 

Wykres przedstawia odsłony i użytkowników z okresu, który wybierzesz. 

Możesz także sprawdzić panel źródeł ruchu, który pozwoli określić z jakich kanałów pochodzą osoby odwiedzające Twój profil oraz to czy użytkownicy częściej korzystając z urządzeń mobilnych czy desktopów.

Będzie on pomocny przede wszystkim przy komunikacji, o której pisaliśmy TUTAJ! Znając dokładnie kanały, analizując je pod kątem stosowanych komunikatów, będziesz mógł (mogła) precyzyjnie dostosować komunikację.

 

3. Zaangażowanie - w tej sekcji sprawdzisz liczbę napisanych postów, liczbę komentarzy, liczbę osób komentujących oraz obserwujących Twój profil. Wykres przedstawia odsłony Twoich postów z ostatnich 30 dni. 

Dobre zarządzanie profilem Autora opiera się na wiedzy, konsola analityczna pozwoli Ci zrozumieć, kto odwiedza Twój profil, kto decyduje się na wsparcie i które komunikaty skutecznie trafiają do społeczności.

 

 

funkcje profilu dla autorów

Zobacz również

Autorze, czy ktoś wie o Twoim profilu?
Dlaczego mój profil nie został zaakceptowany?! 10 powodów
Ankiety w postach - poznaj głos Patronów!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...