Pojechałam na Mazurki!

Obrazek posta

Udało się!

Śpieszę do Was pełna radości! Dzięki Waszemu wsparciu udało mi się zrealizować moje wielkie marzenie i pojechałam na festiwal Wszystkie Mazurki Świata! Relację z tego festiwalu znajdziecie na kanale YouTube, możecie ją również podejrzeć tu:


W filmie rozmawiam z pomysłodawcą festiwalu i jego dyrektorem artystycznym, Januszem Prusinowskim na temat muzyki ludowej w szkole. Zamieniłam też kilka słów z muzykami grającymi muzykę ludową Beskidów oraz twórcami bardzo różnych, nietypowych instrumentów.

Dzięki pracy na udostępnionym mi mikrofonie (bardzo dziękuję za tę formę patronatu!), prowadząc wywiady, wreszcie nie musiałam się martwić o dźwięk w filmie. To szczególnie ważne było w czasie nagrywania rozmowy z panem Prusinowskim, bo zza niedającego się zamknąć okna słychać było trwający koncert. Bardzo przydał mi się też na gwarnym Targowisku Instrumentów. W takich warunkach nie dałabym rady nagrać wypowiedzi rozmówców za pomocą mikrofonu wbudowanego w aparat, a podpinanie mikrofonu krawatowego (którego używałam do tej pory) byłoby po prostu bardzo uciążliwe.

...niektórzy wrzucają zdjęcia świnki morskiej...

 

W tym roku udało mi się być tylko na dwóch dniach festiwalu. To wydarzenie jest jednak tak bogate, że już po tych dwóch dniach miałam aż nadmiar emocji i ponad 6 godzin surowego materiału do obrobienia. Po ostatecznych ustaleniach z organizatorami festiwalu, postanowiłam relację streścić do pół godziny i skupić się na obecności muzyki ludowej w naszym życiu oraz na najciekawszych instrumentach prezentowanych w czasie Targowiska. To wszystko znajdziecie na YouTube (link do relacji).

Jest wiele osób, wydarzeń, aspektów festiwalu, o których nawet nie wspomniałam w relacji. Gośćmi tegorocznej edycji był zespół Hudaki Village z Ukrainy, którzy eksplodowali energią. To, co działo się w czasie koncertu (i po nim!) jest nie do opisania. Wzięłam też udział w warsztatach pieśni Polesia Rówieńskiego, o których wspominałam w #short na YouTube.

To, jak wiele można nauczyć się i doświadczyć w czasie takiego festiwalu tylko pobudza apetyt na więcej. Jeśli się uda, to w przyszłym roku pojadę znowu. Za możliwość nagrania tej relacji - DZIĘKUJĘ!!!

Hudaki Village Band (Koncert "Cztery Strony Karpat")

 

festivalmazurki historiamuzyki audycjemuzyczne muzykaludowa

Zobacz również

Uczę się! I mam z tego frajdę!
Tworzycie historiamuzyki.pl!
Prezent dla Patronów :)

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...