Ukraina walczy o swoją wolność, a my razem z nią!

W odpowiedzi, nasza redakcja podjęła się  walki z dezinformującymi przekazami, których z dnia na dzień zaczęło przybywać.

Nasz zespół cały czas pracuje i weryfikuje dezinformujące przekazy. Na naszej stronie pojawiają się aktualne sprawdzone informacje. 

Przygotowaliśmy zestaw wszystkich zweryfikowanych fake newsów i specjalnych analiz, jakie ukazały się na łamach naszego portalu w związku z konfliktem ukraińsko-rosyjskim.

Słyszymy i widzimy jak wiele osób podejmuje działania, aby wesprzeć zarówno uciekających jak i walczących Ukraińców. Jednak te odruchy serca są wykorzystywane przez oszustów, którzy tworzą specjalne akcje, by wyłudzić dane lub pieniądze.

Stworzyliśmy zestaw wiarygodnych zbiórek i akcji:

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w tym trudnym czasie. Dezinformacja stała się elementem dzisiejszej wojny, dlatego nasza redakcja przygotowała zasady, które pomogą Wam chronić się przed dezinformacją.

Fakty są najważniejsze to motto, które towarzyszy nam od samego początku działania stowarzyszenia. Chcieliśmy wpłynąć na poprawę jakości debaty publicznej poprzez dostarczanie obywatelom bezstronnej i wiarygodnej informacji. Nie sądziliśmy, że nasza praca będzie konieczna, aby pomóc bronić się zaatakowanej Ukrainie.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań poprzez cotygodniowy newsletter z podsumowaniem sprawdzonych przez nas informacji → https://demagog.org.pl/newsletter-demagoga/.

Jeśli chcesz wesprzeć nas w walce z rosyjską dezinformacją bądź naszą/ym patronką/nem -> https://patronite.pl/demagog lub podziel się naszymi treściami na swoich mediach społecznościowych.

 

          

fakenews factcheck dezinformacja media demagog fakty dziennikarstwo

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...