Solidarni z Ukrainą - Pan Kuba licytuje!

Obrazek posta

Już 4 marca 2022 r. (w piątek) o 16 rozpocznie się specjalna licytacja - wyjątkowa, bo nie w grudniu, ale sytuacja w Ukrainie sprawiła, że nie możemy zwlekać. Wspólnie z Polską Misją Medyczną zbieramy na środki opatrunkowe i pomoc medyczną dla Ukrainy. Aukcję z udziałem słuchaczy jak zwykle poprowadzi na antenie Kuba Strzyczkowski.

Licytowane będą następujące przedmioty:

  • :point_right::skin-tone-3: Słynna opaska Roberta Lewandowskiego w barwach ukraińskich z meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, rozegranego w sobotę, 26 lutego 2022 roku.
  • :point_right::skin-tone-3: Tradycyjna ukraińska koszula przywieziona przez Roberta Makłowicza z jednej podróży do Ukrainy + egzemplarz książki „Cafe Museum”.
  • :point_right::skin-tone-3: Plakat filmu Olega Sencowa z podpisami ekipy + film „Obywatel Jones" od Agnieszki Holland.
  • :point_right::skin-tone-3: Zdjęcie z granicy wykonane przez Wojciecha Grzędzińskiego - laureata World Press Photo z odręczną sygnaturą.

Ale to nie wszystko - tradycyjnie już nasi dziennikarze wystawiają swoje przedmioty na Allegro Charytatywni. Ruszyła także specjalna zbiórka online poprzez serwis Patronite.

Za całą zebraną kwotę kupimy środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia. - W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną – mówi Julia Kohman koordynująca po stronie Radia 357 przebieg całej akcji.

- Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

W rekordowym tempie zgromadzone zostały przedmioty na licytację. - Będzie o co powalczyć. Nasi słuchacze słyną z hojności, dlatego staramy się zawsze rewanżować atrakcyjnymi przedmiotami na aukcjach. W grudniu czapeczki kierowców F1 osiągnęły astronomiczne kwoty. Liczymy, że i tym razem uda się zebrać istotną kwotę i pomóc wielu osobom - mówi Paweł Sołtys.

Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie między innymi słynna już opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 roku. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: „Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.

Oleg Sencow to ukraiński reżyser, który sprzeciwiał się aneksji Krymu. Był więziony przez Rosjan i prowadził protest głodowy. Będąc w niewoli w kolonii karnej na Syberii stworzył film „Numery". Zwycięzca aukcji otrzyma pakiet filmowy, a w nim plakat promujący tę niezwykłą produkcję wraz z podpisami ekipy filmowej oraz planszę z akcji „Free Oleg Sentsov". 
2 marca reżyser i laureat Nagrody Sacharowa poinformował, że dołączył do wojskowej obrony terytorialnej. „Wygramy tę wojnę, bo nie mamy innego wyjścia. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie całego świata" - mówił w nagraniu opublikowanym przez Euromaidan Press.
W skład zestawu filmowego wchodzi także płyta DVD z filmem Agnieszki Holland „Obywatel Jones" z autografem reżyserki.

Do kupienia będzie także „wyszywanka", czyli ukraińska ręcznie wyszywana koszula przywieziona z Ukrainy przez Roberta Makłowicza. Oprócz koszuli zwycięzca otrzyma także egzemplarz książki „Cafe Museum”. A sam Robert Makłowicz ma ukraińskie korzenie - jego Babcia pochodziła z Ukrainy.

Na sam koniec, ale równie cenny: wysokiej jakości wydruk zdjęcia laureata World Press Photo Wojciecha Grzędzińskiego z granicy polsko-ukraińskiej z odręczną sygnaturą. To zdjęcie powstało niedługo po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę - na przejściu granicznym między Ukrainą a Polską.

Licytować będzie można telefonicznie: +48 510 357 357

Wszystkie informacje o akcji zebrane są na specjalnej stronie pomagamy.Radio357.pl. Przy okazji przypominamy, że nasze materiały dźwiękowe dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę dostępne są w darmowym podcaście Agresja na Ukrainę - nie trzeba być Patronem, nie trzeba zakładać konta Twoje 357 ani się logować. To nasz wkład w walkę z dezinformacją. 

licytacje Kuba Strzyczkowski Strzyczkowski

Zobacz również

Polecenia kulturalne od Marcina Cichońskiego
Playlista od Dagi Gregorowicz
Polecenia kulturalne od Ani Dudzińskiej

Komentarze (3)

Trwa ładowanie...