Polska Misja Medyczna i Radio 357

W Patronite od 02.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 32

Liczba Patronów: 63

Zostań Patronem
Kup na prezent
331 patronów
12 215 miesięcznie
123 065 łącznie
Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę! Jako Polska Misja Medyczna łączymy pomagających i potrzebujących. Wierzymy w świat, w którym pomoc medyczna dociera do każdego chorego.

O Autorze

Zbieramy na pomoc poszkodowanym przez wojnę. Naszym głównym celem jest zebranie środków na zakup opatrunków i leków, które kupimy na podstawie informacji otrzymywanych z ukraińskich szpitali o brakach uniemożliwiających im skuteczne udzielanie pomocy.

Oprócz tego pieniądze przeznaczone będą na dofinansowanie transportu medycznego na i z Ukrainy, sprzęt ratunkowy i środki ochronne.

W ukraińskich magazynach brakuje produktów, które są potrzebne by pomagać tym, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych.

Polska Misja Medyczna współpracuje z innymi organizacjami, tak żeby tę pomoc skoordynować i skutecznie docierać z nią do potrzebujących - m. in. z Polskim Zespołem Humanitarnym i ukraińskim Czerwonym Krzyżem.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od 22 lat prowadzi programy humanitarne w najuboższych krajach świata, dostarczając pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących.

 • To humanitarna organizacja pozarządowa typu non-profit, której misją jest ratowanie życia i łagodzenie cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną i rozwojową.
   
 • Pomoc Polskiej Misji Medycznej trafia do mieszkańców najbiedniejszych regionów świata, ofiary wojen i katastrof naturalnych, uchodźców i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
   
 • Polska Misja Medyczna była obecna na Ukrainie w latach 2014-15.

Na Patronite masz do wyboru dwie formy wpłaty:

1) Imoje - wsparcie opłacasz kartą płatniczą. Opłata będzie naliczana raz w miesiącu - do momentu, gdy zdecydujesz się anulować swoje wsparcie. Szczegółową instrukcję płatności tą metodą znajdziesz w tym artykule! 

2) Tpay - czyli płatność przelewem bankowym lub BLIKIEM. Dzięki tej metodzie, za pomocą jednorazowego przelewu, opłacisz z góry kilka miesięcy wsparcia (co najmniej trzy). Działa to bardzo prosto - wybierasz próg wsparcia (np. 5 zł) następnie liczbę miesięcy wsparcia (np. 3) i płacisz jednorazowym przelewem 15 zł. Szczegółową instrukcję płatności tą metodą znajdziesz w tym artykule! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Joanna Zadeberny
Joanna Zadeberny
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł