Misja: Ukraina | Polska Misja Medyczna

W Patronite od 02.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 54

Liczba Patronów: 90

Zostań Patronem
Kup na prezent
253 patronów
9 730 miesięcznie
190 335 łącznie
Nasza obecność na Patronite rozpoczęła się dzięki wspólnej akcji wraz z Radiem 357. Polska Misja Medyczna od początku wojny dociera z pomocą do Ukrainy. Wspieramy szpitale, dostarczając niezbędny sprzęt i wyposażenie. W Polsce dbamy o rehabilitację i protezowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

O Autorze

Dołącz do Misji dla Ukrainy! Razem z Polską Misją Medyczną:  

  • zadbaj o ciągłość działania służby zdrowia na Ukrainie, by ludzkie życie i zdrowie mogło być ratowane pomimo ataków na placówki; 

  • zapewnij bezpieczeństwo ciężarnych kobiet i niemowląt, wzmacniając opiekę w oddziałach neonatologicznych 10 szpitali w kraju; 

  • organizuj przestrzeń integracji dla osób, które musiały uciec przed wojną - pomóż stanąć na nogi; 

  • stwórz nowe szanse dla osób z niepełnosprawnościami - tych, które potrzebują rehabilitacji lub protez po amputacjach. 

Polska Misja Medyczna już od szóstego dnia inwazji wysyła zaopatrzenie medyczne szpitalom w Ukrainie. Za priorytet uznaliśmy pomoc szpitalom z chirurgią, neonatologią, opieką położniczą i oddziałami ratunkowymi. Do tej pory wysłaliśmy ponad 58 transportów ze sprzętem medycznym, lekami i szczepionkami pod same drzwi szpitali w odpowiedzi na szczegółowe zgłoszenia. Najczęściej proszono o aparaturę ratującą życie, zestawy chirurgiczne i opatrunki. 

Szpitale ukraińskie są celem wojennych ataków, a utrzymanie ciągłości ich działania to najważniejszy cel naszych działań. Reagujemy na potrzeby szpitali: doraźne oraz długofalowe. Przygotowujemy kompleksowe projekty wsparcia służby zdrowia, jak ten dla oddziałów neonatologicznych w 8 miastach Ukrainy. Obejmuje on zakup najpotrzebniejszej aparatury dla noworodków oraz szkolenia personelu dostosowane do personelu placówki.  

Działamy także na terytorium Polski, wspierając integrację uchodźców. Zapewniamy nie tylko pomoc psychologiczną dla osób dotkniętych traumą wojenną, ale też organizujemy aktywizację zawodową dla dorosłych oraz zajęcia dla dzieci, które z dnia na dzień opuściły swoje środowisko. W 9 miastach Polski tworzymy “Przestrzenie Przyjazne Dzieciom”. Pracownicy w każdej lokalizacji są w stanie dotrzeć do co najmniej 400 osób i zapewnić od 30 do 50 godzin zajęć językowych, warsztatów integracyjnych, opieki dziennej i terapii. 

Właśnie ruszamy z projektem wsparcia osób z niepełnosprawnościami - tych, które znajdują się w Polsce oraz tych, które pozostały na terytorium Ukrainy, niektóre po amputacjach wojennych. We współpracy ze Stowarzyszeniem Jedna Chwila zorganizujemy turnusy rehabilitacyjne, które pozwolą aktywizować się społecznie. Ich podstawą będą zajęcia sportowe prowadzone przez paraolimpijczyków - pokażmy, że każdy ma w sobie siłę! Osoby potrzebujące otrzymają szansę na indywidualnie zaprojektowaną protezę i rehabilitację służącą przystosowaniu się do nowej mobilności. Nie zapomnieliśmy o aktywizacji zawodowej i warsztatach z codziennego radzenia sobie z niepełnosprawnością. 

Działasz z nami?  

O PMM 

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od 22 lat prowadzi programy humanitarne w najuboższych krajach świata, dostarczając pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących. 

  • To humanitarna organizacja pozarządowa typu non-profit, której misją jest ratowanie życia i łagodzenie cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną i rozwojową. 

  • Pomoc Polskiej Misji Medycznej trafia do mieszkańców najbiedniejszych regionów świata, ofiary wojen i katastrof naturalnych, uchodźców i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

  • Polska Misja Medyczna była obecna w Ukrainie w latach 2014-15. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Joanna Posiecz-Polkowska
Joanna Posiecz-Polkowska
Próg: 10 zł
Joanna Zadeberny
Joanna Zadeberny
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Renata Kulig
Renata Kulig
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł