#3 roadtoMilanoCortina2026

Obrazek posta

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - SL i PSL - 9 marca 2022 - Suche koło Zakopanego

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w Suchem snowboardziści rywalizowali o medale w slalomie i slalomie równoległym.

Tego dnia bezkonkurencyjni byli: Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium. Tak jak dnia poprzedniego, medale zostały rozdane na podstawie jednej rywalizacji, ale w dwóch konkurencjach: SL i PSL. Tym razem Oskar nie podzielił się sprawiedliwie ☺️ i zgarnął oba złote medale, a Michałowi zostały dwa srebra, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem w dorobku sportowym. Różnica po kwalifikacjach wyniosła 0,13s. W wielkim finale (walka o 1.miejsce) Michał postawił na wszystko, zaryzykował i tuż przed metą popełnił kardynalny błąd, który skończył się upadkiem i zaliczył DNF.

🥉Mikołaj Rutkowski

Medalistki i medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w slalomie równoległym (PSL)  🇵🇱

🔹Kobiety

🥈Maria Chyc

🥉Weronika Dawidek

🔹Mężczyźni

Ostateczne WYNIKI PSL mężczyźni

"Cieszę się, że pierwszy dzień zakończył się dla mnie zwycięstwem. Po kwalifikacjach czułem niedosyt, bo nie było dobrego tempa jazdy i popełniłem troszkę błędów. Po równaniu przed finałami linia przejazdu była dla mnie troszkę korzystniejsza, także mogłem się odnaleźć ze swoją linią i przez to byłem szybszy na stoku oraz nie popełniałem tylu błędów. Zdobyłem 10. tytuł mistrza Polski i ten sukces dużo dla mnie znaczy. Od momentu, w którym w 2013 roku wywalczyłem pierwszy złoty medal wśród seniorów, dążyłem do tego, aby mieć tego jak najwięcej. Cieszę się, że cały czas startuję na dobrym poziomie i ciągle się rozwijam. W slalomie równoległym niestety byłem drugi, ale z Oskarem mogę przegrywać, bo wiem, że jesteśmy na równym poziomie, dlatego jestem zadowolony, że znów spotkaliśmy się w wielkim finale. Poza tym warunki były w porządku, na całej trasie było dużo lodu, więc można było się ścigać."

Podsumowanie Mistrzostw Polski na stronie PZN

Do wszystkich Patronów:

Jest mi niezmiernie miło, że każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do tego projektu.

mp2022 mistrzostwapolski suche2022 psl michalnowaczyk mppsl mpsl snowboardlife Snowboarding slalom