Olga Mickiewicz w zarządzie Radia 357

Obrazek posta

Rok minął szybko. Nadszedł czas, by powołać ekipę, która pokieruje radiowymi sprawami przez kolejną kadencję. Tutaj opisujemy co i jak :-)

Wiecie to dobrze, ale układanka nie jest prosta więc dla przypomnienia – formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Jej wspólnikami są Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Miniony rok udowodnił, że nasza struktura własnościowa sprawdza się w praktyce. Jej celem jest zagwarantowanie sprawnego funkcjonowania radia i jego dalszy rozwój. Ważne jest bardzo mocne uwzględnienie w niej naszego zespołu – twórców Radia 357. Stąd istotna rola spółdzielni, która desygnuje dwie osoby do zarządu radia – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu 357.

Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje 5-osobowy zarząd spółki z o.o. W nowej kadencji (2022/2023) tworzą go:
✴️ Krystian Hanke – odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej
✴️ Olga Mickiewicz – odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów
✴️ Ewa Mieczławska – koordynująca kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej
✴️ Paweł Pobóg-Ruszkowski – dyrektor finansowy
✴️ Paweł Sołtys – koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu

Ewa Mieczławska będzie kontynuowała swoją pracę w drugiej kadencji, a Olga Mickiewicz dołącza do zarządu 357 Sp. z o.o po raz pierwszy. Obie reprezentują w nim Spółdzielnię Twórców.

Olga Mickiewicz zajmie się w zarządzie koordynacją rozwoju oferty programowej Radia 357 - audycji emitowanych na żywo oraz podcastów.
To esencja tego, co robimy. Wyróżniają nas właśnie treści audio przygotowywane przez, moim zdaniem, najbardziej różnorodny radiowy zespół w Polsce. Moją rolą jest tak ułożyć ich pracę, żeby mieli warunki do tworzenia na sto procent swoich możliwości. By nas nieustannie zaskakiwali pomysłami i rozwijali swój niezwykły potencjał. Wspólnie bardzo konsekwentnie budujemy mocną ofertę audycji i podcastów, które przyciągną wymagającego słuchacza – wyjaśnia Olga Mickiewicz.

Olga Mickiewicz


Olga Mickiewicz od 2010 roku pracowała w Polskim Radiu – początkowo w Czwórce, a od 2014 roku w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 roku była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż „Śmieszno i straszno” oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 roku otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja”. Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. W lutym 2021 roku dołączyła do zespołu Radia 357.

W zarządzie Olga Mickiewicz zastąpi Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 roku.
Praca w zarządzie to ogromna frajda, ale też niewyobrażalny ogrom obowiązków. Szczególnie na początku, gdy wszystko trzeba zbudować od nowa. To był intensywny rok. Jestem bardzo dumna z tego, co udało się w tym czasie stworzyć. Zbudowaliśmy zróżnicowaną i ambitną ofertę programową. Uznałam, że to dobry moment, by przekazać ten obszar kolejnej osobie. I niezwykle cieszę się, że to właśnie Olga. Zajmie się nim świetnie. A sama z największą radością wrócę do najbliższej mi pracy dziennikarskiej. Będzie mniej narad i telekonferencji, a za to więcej moich audycji na antenie. Stęskniłam się za nimi, wiem, że słuchacze trochę też – mówi Katarzyna Pruchnicka.

Katarzyna Pruchnicka

Oprócz znanej Państwu bardzo dobrze audycji Bistro, która wróciła po przerwie Katarzyna Pruchnicka przygotowuje obecnie także wciąż nową – zatytułowaną Polska na kozetce, a do tego w Twoje 357 mogą Państwo znaleźć jej archiwalne Dobre wychowanie.
Wspólnie z Dorotą Mintą bierzemy na warsztat temat psychologii i psychoterapii w ich bardzo praktycznym wymiarze. Wcześniej pandemia, teraz wojna sprawiły, że coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Chcemy im pomóc – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka.

Cieszymy się na nowe odcinki Bistro i Kozetki – i trzymamy kciuki za kolejne pomysły antenowe Kasi. Mocno kibicujemy też Oldze, bo zarządowe sprawy to nie jest bułka z masłem. Olga – dasz radę :)

zarząd Olga Mickiewicz Ewa Mieczławska Paweł Sołtys Paweł Pobóg-Ruszkowski Krystian Hanke Kuba Strzyczkowski Marek Niedźwiecki Katarzyna Pruchnicka

Zobacz również

Playlista od Marka Niedźwieckiego
Radio 357 drugim radiem w Polsce pod względem słuchalności online!
Spotkanie z zespołem Archive!

Komentarze (13)

Trwa ładowanie...