183. DO ROBOTY #24

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi krzymsky'ego!

Maj był bardzo pracowity. Wykopałem się ze sterty mniejszych zleceń i udało się tutaj opublikować sześć wpisów. Ostatnim razem byłem tak aktywny na Patronite w lutym zeszłego roku. Narysowałem jedne z ostatnich blanków. Pozostały tylko te obiecane jako rozliczenie i raczej nie ruszę tego formatu. Niestety nie opłaca mi się, a jeśli podniosę ceny, to nie będzie się opłacało kolekcjonerom. Należy jednak zaznaczyć, że ruch wokół blanków to jest jakaś zmiana na rodzimym "rynku". To nadal lepszy biznes dla artystów niż współpraca z większością wydawców. Docierają do mnie informacje o proponowanych warunkach oraz stawkach za stronę (często do podziału) i w 2022 roku mogę to skomentować tak: AŁA. Twórcy zasługują na więcej. Tym negatywnym akcentem kończę wstęp, pora przejść do konkretów.

Reszta roku zapowiada się równie intensywnie. Będzie o czym pisać, będzie się czym dzielić.

HOCKEYPOCALYPSE: SLASHERS

Powyżej okładka mojego autorstwa, już niedługo startuje kampania na platformie Zoop. To będzie kampania na wydanie anglojęzyczne. Kiedy polska edycja? Całość czeka na tłumaczenie. Bardzo chciałbym ją wydać w tym roku.

A skoro już o Zoop mowa, to ruszyła zbiórka na komiks Kaiju Sunset, na potrzeby której miałem przyjemność narysować poniższą rzecz. O Ataku Ankryndy pisałem niedawno dla Patronów.

ROURKE

Powoli kończę prace nad pierwszym zeszytem przygód agenta Rourke'a znanego z Secret Santas. Zajmuję się layoutami, ołówkiem i tuszem (w skrócie line-artem). Powstałe dotychczas strony są dostępne dla Patronów, na przykład TUTAJ.

SAMURAI SLASHER: LATE FEES

Nareszcie będzie polska edycja. Sporo materiałów dodatkowych, w tym historyjka którą udostępniałem Patronom 13+. Kiedy? Wolę nie zapeszać.

FRANKENROCKER & THE JAILBAIT PUNKS

W czerwcu do dystrybucji trafi drugi zeszyt. W sierpniu powinien być dostępny trzeci numer. Jeśli coś będzie nie tak z rozdzielczością druku, to mnie krew zaleje. Czwarty zeszyt się robi.

SZLAM 5 lub V

Na przełomie czerwca i lipca szykuje się powrót wystawy z cyklu SZLAM. Więcej szczegółów wkrótce. Teraz napiszę tylko, że tam mnie jeszcze nie było.

NIE DLA DZIECI

Nagrałem czternaście polecajko-pogadanek i wiele wskazuje na to, że nagram ich więcej. Nie wiem kiedy podcast będzie emitowany, na pewno dam znać.

SLIME & SORCERY

Temat się przedłuża, ale uwierzcie - to dla naszego i waszego dobra. Z wydawcami (ArtKomiks oraz Desa Games) doszliśmy do wniosku, że to nie może być kolejna książka do wydania i odhaczenia. Będzie na bogato albo wcale.

BITWY I PRZYGODY

Klaruje się kierunek w jakim chciałbym pójść w tym przypadku. Prawdopodobnie będą przeważać kompletne, grywalne materiały oraz prezentacje artystów, których prace nie wyglądają jak kolejny generyczny concept art do gry wideło. Będziecie się mogli wcielić w Neonowych Zbirów. Część materiałów będzie tu udostępniana przedpremierowo Patronom.

 

Coś jeszcze? No jasne, ale nie mogę napisać o wszystkim.

Dzięki za wsparcie!

hockeypocalypse bitwy i przygody samurai slasher slime and sorcery komiks ilustracja zbiry neon lords of the toxic wasteland

Zobacz również

180. Przedpremierowo #75
184. Od kuchni #19: HELENA
185. Od kuchni #20: SZLAM V

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...