Wewnętrzne konflikty

Obrazek posta

Osoby mocno skonfliktowane z samymi sobą często wchodzą w konflikty z otoczeniem. Przenoszą złość i frustracje z którą sobie nie radzą na otoczenie w koło. Dzieje się tak ponieważ nie chcą lub często nie umieją poczuć tego co jest w nich. Ich mechanizmy obronne powodują, że zamiast spotkać się z tym co jest w nich atakują lub wyrzucają na świat zewnętrzny ból jaki mają w sobie. Obwinianie, ocenianie, osądzanie, obgadywanie innych jest po to aby nie mówić o sobie, o tym co jest w nich. 

Frustracja i wściekłość jaka się pojawia z braku umiejętności zaspokajania swoich potrzeb  w sposób konstruktywny i niedojrzały sposób myślenia, postrzegania rzeczywistości powoduje, że powstaje w nich niezgoda na to co jest. Rzeczywistość nie odzwierciedla ich nie dojrzałego spojrzenia i powstaje opór wobec tego co jest. Opór wtedy polega na braku akceptacji tego jak jest. 

Osoba w wewnętrznym konflikcie zazwyczaj pędzi za czymś, nie potrafi się zatrzymać i ucieka od chwili obecnej. Może popaść w jakiś rodzaj obsesji, w jakiś rodzaj zachowania kompulsywno- obsesyjnego. Pęd, pogoń, ciągły natłok myśli wynika z braku odczucia własnych emocji, tego co jest w niej. Wyparte emocje powodują zaburzenia w sposobie myślenia i zachowywania się.

https://www.youtube.com/watch?v=cn_wETy7eSo&list=PLC2y-p9rtCvXFyzjfP9_YeZpTSAKBA2sZ&index=2

🔥💚

Jeśli chcesz więcej poczytać o emocjach, zapraszam do kupna mojej książki, link poniżej:

https://ridero.eu/pl/books/widget/droga_do_swojego_wnetrza_czesc_2/

Ps, Jest to najlepsza książka jaką czytałem o emocjach :P

 

Zobacz również

Ocena rzeczywistości poprzez przekonania w nas.
Bezradność
Odcinanie się od ciała.

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...