209. DO ROBOTY #29

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi Gośki Kończak.

Planów jak zawsze dużo, czasu jak zawsze mało. Ten rok będzie stał pod znakiem nadrabiania zaległości - spłacania długów i ostatecznego zamykania pewnych tematów. Brzmi enigmatycznie? Uczę się, żeby nie pisać za dużo, nie zapowiadać niepotwierdzonego, nie za-pe-szać. Pora uporządkować sobie różne rzeczy i wziąć was na świadków. Dziś przede wszystkim o projektach adresowanych do polskich odbiorców. Tudzież takich, do których Polacy mają bezproblemowy dostęp. O zagranicy wkrótce.

PATRONAJTY, INTERNETY

Poprzedni rok był tutaj słaby. Nieco ponad 3 posty miesięcznie to wynik, który chcę i muszę poprawić. W przeciwnym razie nie ma sensu zawracać głowy - ani sobie, ani wam. Otwarcie 2023 wypadło przyzwoicie - w styczniu opublikowałem 5 wpisów, a trafiło mi się sporo przerw (ferie, nieprzewidziane okoliczności). Plan minimum to średnia 6 postów na miesiąc i są na to spore szanse. Plan maksimum to odpalenie webkomiksu, który byłby pierwotnie publikowany tylko tutaj (i ewentualnie na Patreonie, jeśli takowy odpalę dla zagranicznych czytelników). Niezależnie czy wyjdzie minimum, czy maksimum - będzie czym chwalić i dzielić!

Ponad to czeka mnie aktualizacja strony/portfolio i profilów na social mediach. Ktoś w ogóle wchodzi na strony internetowe? Tak, ja. Lubię też odpowiadać na własne pytania.

NOWY SZLAM

Przypomnę, że NOWY SZLAM to szyld, pod którym mają ukazać się trzy tytuły: Samurai Slasher: Late Fees, Frankenrocker & The JailBait Punks oraz Hockeypocalypse: Slashers. Mam dobre wiadomości. Jak tylko skończę rysować cztery ilustracje do gry z Samurai Slasherem, będziemy mieli komplet materiałów. Czekam też na wieści z drukarni, bo musimy się zorientować w kwestiach dostępnych formatów, terminów i cen. Kasia Kamieniarz i Łukasz Mazur są teraz zaangażowani w jubileuszową edycję Złotych Kurczaków, więc robota ruszy pewnie w marcu. Jeśli będziemy się męczyć ze sprzedażą tych tytułów, to odpuszczam samo-wydawanie się w Polsce i chyba w ogóle nasz "rynek", bo wątpię czy znajdzie się tu wydawca, który zapewni lepsze warunki niż ja mogę zapewnić sobie.

KONKWEROR, ATOMAX, a może...

O Konkwerorze możecie poczytać TUTAJ, ATOMAXa publikowałem przedpremierowo dla Patronów, ale można te kilkanaście stron przeczytać za darmo na mojej stronie. Planuję trzecie i (raczej prawie chyba na pewno) ostatnie podejście do mojej post-apokaliptycznej epopei. Inny tytuł, inny format, inne podejście do rysowania. Jednak żeby do tego usiąść, trzeba będzie skończyć coś innego (a nawet kilka cosiów) oraz coś odpuścić, zwłaszcza tych robionych "dla sprawy" (tak, nadal mi się zdarza).

BITWY I PRZYGODY, SLIME & SORCERY

Za każdym razem, kiedy myślę że mogę się zająć growym magazinem oraz artbookiem, wychodzi coś innego. Także nie wiem co dalej. Materiały do Bitew i Przygód na pewno się nie zmarnują (gry na pewno udostępnię tu, przedpremierowo, Patronom), a artbook kiedyś się ukaże.

ORYGINAŁY

Otrzymałem niedawno zaproszenie do współpracy od DESA UNICUM i grzecznie podziękowałem. Pierwszy mini-katalog z moimi pracami na sprzedaż zapowiadałem "najpóźniej w lutym". No i mam za swoje. Roboczy tytuł to Ędycja Ąrtystyczna, na sprzedaż trafi trochę ponad 20 plansz i ilustracji.  

VRECKLESS VRESTLERS

W przyszłym roku mija 10 lat od wydania Vrestlerów! Tego mojego, zinowego. Czy szykuję coś z tej okazji? Patrz pierwszy akapit.

NIE DLA DZIECI

Na swipeTo trafiają kolejne odcinki Nie dla Dzieci - podcastu Marka Kasperskiego, w którym mam swoje krótkie pogadanki. Niestety - odcinek o Żółwiach Ninja mocno się przeterminował. To chyba jedyny epizod, w którym nie wziąłem pod uwagę cyklu produkcyjnego. Na Netfliksa wjechał pełen metraż Rise of the TMNT (polecam), a w grę TMNT: Shredder's Revenge można grać od pół roku (też polecam). Wiosną okaże się, czy będziemy nagrywać dalej.

RUMIA COMIC CON 6

Czekam na potwierdzenie budżetu. 

Dzięki za wsparcie!

komiks ilustracja nowy szlam samurai slasher hockeypocalypse frankenrocker

Zobacz również

206. Od kuchni #24: BurgerPunk
210. Dobro #38: Strangers Fanzine #3
211. Przedpremierowo #87

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...