15 marca. Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji

Obrazek posta

Solidarność ze wszystkimi osobami, które doznały przemocy i brutalności ze strony policji! Dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Przeciwko Brutalności Policji, jednoczymy się z osobami działającymi społecznie i politycznie oraz organizacjami na całym świecie, domagającymi się zaprzestania stosowania przemocy przez policję i rozliczenia tej instytucji ze wszystkich morderstw i nadużyć.

Wiemy aż za dobrze, jak niszczący wpływ może mieć brutalność policji na osoby i społeczności, zwłaszcza te, które są marginalizowane lub stanowią cel działań służb mundurowych. Widziałyśmy na własne oczy, jak przemoc policyjna może utrwalać systemy ucisku i dyskryminacji oraz jak może podważać zaufanie i solidarność w społecznościach.

Ale wiemy też, że jest nadzieja na zmianę. Dlatego dzisiaj solidaryzujemy się także z tymi wszystkimi osobami, które działają na rzecz budowy lepszej przyszłości. Takiej, w której bezpieczeństwo publiczne jest oparte na sprawiedliwości społecznej i rozwiązaniach tworzonych przez społeczność. Nie przestaniemy walczyć, dopóki każda osoba nie będzie mogła żyć wolna od strachu przed przemocą i brutalnością policji.

Dziękujemy wszystkim Matronkom, Patronom i osobom Matro/Patronującym za to, że razem z nami walczycie przeciwko tej przemocy!

 

służby

Zobacz również

Dlaczego warto zostać szpilową Matronką lub Patronem? ;)
Rozmawiałyśmy z Emmą Goldman o Szpili ;)
Raport (anty)represyjny - luty 2023

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...