Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay

Obrazek posta

Od dzisiaj wchodzi nowa wersja aplikacji Radia Nowy Świat. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego. 

Od dzisiaj użytkownicy smartfonów z systemem Android oraz iOS mogą słuchać Radia Nowy Świat w samochodzie za pomocą usługi CarPlay. Jest ona już dostępna w najnowszej wersji aplikacji, podobnie jak Android Auto, który został dodany na początku stycznia br. CarPlay to prostszy i bezpieczniejszy sposób korzystania z telefonów z systemem iOS w samochodzie, który pozwala skupić się na drodze, a jednocześnie słuchać Radia Nowy Świat podczas jazdy. Wystarczy połączyć telefon z systemem multimedialnym w samochodzie, a aplikacja RNŚ pojawi się na ekranie. 

Od dzisiaj w aplikacji będą również dostępne, po zalogowaniu (dla patronów z progu 20 zł i wyższych), podcasty extra plus, których dotychczas Patroni i Patronki mogli słuchać jedynie poprzez stronę internetową.

W tej kategorii podcastów – podcasty extra plus (oprócz nich dostępne są również podcasty z anteny i podcasty extra) swój cykl „Z archiwum Pani M.” zaproponowała Redaktorka Naczelna Magda Jethon. – Ponad 40 lat pracuję w zawodzie dziennikarskim, spotkałam setki wspaniałych osób i usłyszałam tysiące różnych historyjek. Pomyślałam sobie, że chciałabym je opowiedzieć i w ten sposób chcę podziękować Patronom Radia Nowy Świat, za wszystko. To dla Państwa rozpoczęłam ten cykl – mówi Magda Jethon. 

Od marca premierę będą miały dwa podcasty extra plus. Pierwszy z nich o nazwie „Komu piosenkę” jest propozycją Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego. - Każda piosenka ma swoją historię. Nie sposób opowiedzieć ich wszystkich, są jednak takie muzyczne perły, obok których nie sposób przejść obojętnie. Fakty, ciekawostki, anegdoty – to wszystko i więcej w każdym odcinku podcastu „Komu piosenkę?”, na który zapraszamy – mówi Wojciech Mann. 

- W pierwszym odcinku skupimy się na utworze, z którego zaczerpnęliśmy tytuł naszego podcastu. Zdecydowanie jest to wybór nieoczywisty, ale takich też u nas nie zabraknie. Będziemy mieszać klasykę z najróżniejszymi muzycznymi niszami. Będą nagrania zagraniczne i polskie, bez ograniczeń gatunkowych – mówi Maciej Jankowski, redaktor muzyczny naszego radia. 

Drugi podcast extra plus „Skandynawskim tropem” autorstwa redaktora Jana Janczego będzie koncentrował się na obszarze Europy Północnej. Słuchacze będą lepiej poznawać uwarunkowania społeczne, historyczne i kulturowe tego regionu, który budzi w Polsce coraz żywsze zainteresowanie. Każdy odcinek będzie opowieścią poświęconą jednemu konkretnemu wydarzeniu bądź fenomenowi. Poza poszczególnymi historiami usłyszeć będzie można materiały dźwiękowe (w tym archiwalne) i odpowiednio dobraną muzykę. 

- Zapraszam na pierwszy odcinek, który poświęcony będzie historii śledztwa w sprawie morderstwa Olofa Palmego. Pod koniec lutego minie 37 lat od wydarzeń, które wstrząsnęły Szwecją i całym demokratycznym światem. Dlaczego do dziś jest w tej sprawie wiele niejasności i znaków zapytania? Dlaczego na przestrzeni dekad do zbrodni przyznawało się ponad 130 osób? Wreszcie – kim był tajemniczy „człowiek ze Skandii”, najbardziej prawdopodobny zabójca szwedzkiego premiera? – mówi Jan Janczy, redaktor naszego radia. 

Na premierowe odcinki nowych podcastów oraz kolejną część „Z archiwum pani M.” zapraszamy 10 marca br. Następne odcinki podcastów extra plus będę się pojawiać cyklicznie, w każdy piątek „Komu piosenkę”, a naprzemiennie co drugi tydzień: „Z archiwum pani M.” oraz „Skandynawskim tropem”. 

W tej wersji aplikacji znajdą Państwo również opisy wszystkich podcastów, które dotychczas nie były dostępne oraz możliwość kolejkowania części podcastów. W styczniu oprócz Android Auto w aplikacji pojawiła się także możliwość odsłuchu podcastów w technologii Chromecast, zarówno dla systemu Android, jak i iOS. 

Dotychczas aplikację Radio Nowy Świat pobrało ponad 1,4 mln Użytkowników. 

To co robimy jest zauważane i doceniane… 

Aplikacja Radia Nowy Świat otrzymała nominację w konkursie Mobile Trends Awards w kategorii Czas wolny. Mobile Trends Awards to prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej, które od 12 lat przyznaje nagrody firmom i instytucjom przez Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Jurorzy podkreślają, że zgłoszone projekty oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. Gala i ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach odbędzie się 28 marca br. 

RNŚ Jan Janczy Maciek Jankowski Wojciech Mann Magda Jethon

Zobacz również

Ankieta! Pytamy o Twoją opinię!
Przypominamy! Dziś ostatni dzień na wypełnienie ankiety!
Zapraszamy do Wrocławia! Spotkanie Michała Nogasia z Małgorzatą Halber

Komentarze (25)

Trwa ładowanie...