Radio Nowy Świat nadaje z Gdańska

Obrazek posta

Patronki i Patroni, Słuchaczki i Słuchacze,

w sobotę, 1 kwietnia, będziemy nadawać z Montowni - historycznego, zrewitalizowanego budynku w centrum Gdańska. Zapraszamy na cztery audycje. 

Sobotni dzień w Gdańsku rozpocznie się „Koncertem życzeń” (10:00 – 12:00), który poprowadzą Marcelina Słomian i Wojciech Malajkat. Tym razem, wyjątkowo, składanie życzeń prowadzący przekażą Patronom i Słuchaczom zgromadzonym w Montowni, którzy zaszczycą radio swoją obecnością.

Po zakończeniu Koncertu życzeń Radio Nowy Świat zaprasza na audycję specjalną Michała Nogasia (12:00-13:00). Redaktor Nogaś rozmawiać będzie m.in. z Łukaszem Rayssem, głównym architektem Montowni, miejsca unikatowego, w którym zachowano wiele historycznych elementów starannie wkomponowanych w nowe wnętrza. Michał Nogaś porozmawia też z Tomaszem Krupińskim, artystą, którego pejzaże oraz instalacja świetlna „Ławica stworzeń”, złożona z 17 niepowtarzalnych obiektów (lamp) o wielkości do 9 metrów, zdobią wnętrza loftu. 

- Jesteśmy bardzo przejęci wyjazdem do Gdańska i organizacją dla Was Drodzy Patroni i Słuchacze, aż czterech audycji. To naprawdę spore przedsięwzięcie. Z drugiej strony bardzo nas cieszy możliwość spotkania się na żywo, porozmawiania i spędzenia tej soboty razem. Liczymy, że jak zawsze nie zawiedziecie i będziemy wspólnie przeżywać ten dzień. W imieniu własnym i wszystkich redaktorów prowadzących audycje zapraszam bardzo serdecznie do odwiedzenia nas i tej galerii sztuki, bo tak też można powiedzieć o tym loftowym hotelu – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna naszego radia.

 

Od 19:00 na Was czekać będą Mateusz Andruszkiewicz i Marcin Mann prowadzący audycję „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00-20:00). I na koniec Michał Porycki zaprasza na „TIP TOP Listę Radia Nowy Świat” (20:00 – 22:00) z Waszym udziałem na miejscu. 

Nasze studio znajdziecie na 3 piętrze.

Na początku 2023 roku Radio Nowy Świat przekroczyło kwotę miesięcznych wpłat na Patronite na poziomie 700 tys. złotych. To oznacza, że stacja osiągnęła kolejny cel i rozpoczęła nadawanie specjalnych audycji wyjazdowych.

Pierwsza taka audycja odbyła się we Wrocławiu w styczniu br., gdzie Michał Nogaś zaprosił Patronów i Słuchaczy na spotkanie z Olgą Tokarczuk. 

W planach są już kolejne wyjazdy. W dniach 20-22 kwietnia br. Radio Nowy Świat odwiedzi  Poznań,  podczas trwającego tam festiwalu NEXT FEST, nad którym radio objęło patronat medialny. 

- Jestem ogromnie dumna i bardzo szczęśliwa, że dzięki Waszemu wsparciu możemy osiągać kolejne cele i realizować dla Państwa nowe wyzwania. Bez konkretnej pomocy naszych Darczyńców nie moglibyśmy się rozwijać i snuć planów na przyszłość. To do Państwa kieruję moje najszczersze podziękowania. Za to, że są Państwo z nami, że nam ufają, chcą razem z nami rozwijać nasze radio i doceniają, że idziemy własną drogą – dodaje Magda Jethon, Redaktorka Naczelna naszego radia.

Zapraszamy!

 

 

 

 

RNŚ Montownia Michał Nogaś

Zobacz również

24 marca w piątek rusza plebiscyt Radia Nowy Świat na piosenkę z tekstem
Mogą wystąpić krótkie przerwy w nadawaniu!
Wyjście do kina z Agnieszką Lipką-Barnett

Komentarze (10)

Trwa ładowanie...