Studio, podcast i co dalej? Podaj dalej!

Obrazek posta

Niedawno komunikowałem, że w Studio RR wszystko dopięte na ostatni guzik. Wykańczanie trwa zawsze najdłużej i jest... wykańczające. Poniżej możecie zobaczyć, jak studio wygląda w tej chwili. Jestem z tego szalenie dumny, bo to i “projekt życia” w przenośni i dosłownie, i marzenie, by zrobić coś dobrego również dla innych. Ale po kolei. 

 

Projekt Życia.

Projekt życia, bo na własny podcast namawiany byłem od lat, od lat o nim myślałem, ale uzależnienie plątało mi nogi i nie pozwalało niczego zrealizować. Kończyło się na wspaniałych planach i wizjach. Wiadomo. Za chwilę będzie 11 miesięcy mojej abstynencji od narkotyków i alkoholu, wracam do zdrowia i równowagi, leczę się, buduję się na nowo i czuję się szczęśliwy, jeśli pominąć typowe dla wychodzenia z używek dolegliwości (głody, lęki, osłabienia, zaburzenia snu i ten cholerny zespół amotywacyjny po siedmioletnim ciągu marihuanowym...). Podcast stał się dla mnie tak ważny również dlatego, że daje mi poczucie sprawczości, jest dowodem, że jednak mogę, mam sprawczość, plany daje się realizować i przekuwać namacalne efekty.  

W grudniu 2022 roku przełamałem opory, wstyd i odważyłem się poprosić o wsparcie podcastu na Patronite. Na fali Waszego wsparcia po kilku miesiącach “projekt podcast” przerodził się w Studio RR. Uznałem, że na takie wsparcie trzeba bardzo zasłużyć, coś udowodnić, nie tylko sobie a największe ryzyko wziąć na siebie. Zapożyczyłem się w banku, upolowałem lokal przeznaczony przez miasto na pracownię twórczą, wystartowałem w konkursie ofert i... tak powstało Studio RR. Wtedy dopiero wystartowała Zbiórka na pokrycie kosztów stworzenia tego miejsca. Miejsca, które służy nie tylko mnie, ale i innym potrzebującym. Za darmo, ze wszystkiego co udało mi się sfinansować z pożyczki i Waszemu wsparciu korzystać będą organizacje pomocowe, społeczne, charytatywne, wspierające postawy równościowe i tolerancyjne, NGO’sy, dzieciaki z domów dziecka czy uchodźcy. Wszyscy, którzy robią coś dobrego, chcą o tym robić podcast, ale nie mają zasobów by zbudować lub wynająć studio.  

 

Anastasia i Artem z Ukrainy. 

W najbliższą sobotę pierwszy odcinek swojego podcastu nagrywać tu będą Anastasia i Artem z Ukrainy. Żyją i pracują w Polsce, na tyle złapali równowagę, że chcą nieść pomoc psychologiczną swoim rodakom i omawiać różne sytuacje społeczne z uwzględnieniem różnic płci. Odcinki będą po ukraińsku, ale z polskimi napisami. Temat mało atrakcyjny dla mediów, bez szans na finansowanie skądkolwiek. Więc możliwość skorzystania bez żadnych kosztów ze Studia RR i sprzętu jest dla nich przysłowiową wędką, a nie rybą. Wiedzą co chcą robić i znają się na tym, teraz mają jak i gdzie. Zdejmuje im to z głowy wszystkie problemy i pozwala działać. Pozwala spłacać jakiś wewnętrzny dług, odwdzięczyć się i nieść pomoc dalej. I o to w tym chodzi. To jest to marzenie, o którym wspomniałem wcześniej. Ja też tak chcę. Odwdzięczyć się i przemnożyć Wasze wsparcie. Podać dalej. 

 

Podaj Dalej. 

Podaj Dalej” - taki tytuł będzie nosić cykl podcastów, który będzie tu powstawał równolegle do Rozmów Rawicza. Będę w nim gościł i pomagał pomagającym. Obok ciekawych gości niekoniecznie pasujących do Rozmów Rawicza (muzyka, kultura...) będą też ci mniej “klikalni”, od praw kobiet, zwierząt, mniejszości i krzywdy.  

 

Proza życia. 

By to wszystko mogło funkcjonować jestem na Patronite. W Celach są dokładne informacje nt. Bieżącego funkcjonowania Studia RR i podcastu Rozmowy Rawicza. W zakładce Zbiórki znajdziecie wszystko nt. Budowy i wyposażenia Studia i użyczania go na cele ważne i społecznie użyteczne. Pragnę, by każdy, kto ma chęć wesprzeć mój podcast miał poczucie, że wspiera nie tylko projekt, który służy rozrywce, ale że za tym idzie coś więcej, coś poważniejszego. 

Zbiórka dopiero raczkuje, ale też nie miałem przestrzeni, by się nią jakoś bardziej zaopiekować. Cel subskrypcyjny zaś, to już około 80% miesięcznych kosztów utrzymania Studia.

Łapię się różnych rzeczy i pomysłów by koniec z końcem związać. Stąd współpraca z MixtapeTV od nadchodzącego pierwszego sezonu, stąd pomysł na podnajmowanie Studia innym podcasterom potrzebującym nagrać coś w Warszawie. Na przyjaznych warunkach i bardzo elastycznie, bo to przecież nie profesjonalne studio nagraniowe. Gościłem tu już dwa podcasty. Chętnie ugoszczę kolejne.

Jeśli znacie kogoś, kto potrzebowałby takiego rozwiązania, dajcie mu znać.  

Dziękuję, że jesteście.  

 

 

studio studioRR studio podcastowe podcast podaj dalej

Zobacz również

Tekst bez tytułu o tekście z Plotka, bo nie chcę przeklinać w tytule.  
Kupię Świnie. Archiwalny felieton o nienawiści
Pirackie Radio PIORUN - tylko dla aktywnych patronów

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...