Wystawa fotografii Joanny Perchaluk i zaproszenie na spotkanie autorskie do Opola

Obrazek posta

Od 28 lipca w Przychodni Zdrowa Rodzina w Opolu można oglądać wystawę fotografii polarniczki, Joanny Perchaluk. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie autorskie wokół książki "Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata" autorstwa Dagmary Bożek.

Inicjatywa Ady Janiuk z Przychodni Zdrowa Rodzina w Opolu wzięła się stąd, aby kobiety wspierały się wzajemnie. A ponieważ projekt "Polarniczki" ma duży oddźwięk społeczny i, mimo że jest poświęcony polskim badaczkom, inspiruje innych bez względu na płeć i zainteresowania, nie można było przejść obok takiego pomysłu obojętnie.

I tak od 28 lipca do 6 października we wspomnianej placówce przy ulicy Krapkowickiej 10a zawisła wystawa fotografii z Arktyki autorstwa Joanny Perchaluk - uczestniczki kilku wypraw całorocznych do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (trzy z nich prowadziła jako kierownik) i zapalonej triathlonistki.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie z Dagmarą Bożek – autorką projektu Polarniczki oraz książki "Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata" – które odbędzie się 29 września o godzinie 19.00 w Przychodni Zdrowa Rodzina.

Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja poświęcona filmowi dokumentalnemu "Polarniczki" w reżyserii Kuby Witka (rok produkcji: 2023).

Choć wydarzenie ma charakter lokalny, wraz z Organizatorami wydarzenia mocno wierzymy, że właśnie tego typu inicjatywy mają silny wydźwięk społeczny i są okazją do wielu ważnych i potrzebnych spotkań.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

opole polarniczki wystawa forografie arktyka wieczór autorski film

Zobacz również

Dr Katarzyna Greń po raz kolejny na Spitsbergenie
Pierwsza Polka mieszkająca na Svalbardzie
Pokaz filmu "Polarniczki" w Poznaniu!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...