Styczeń 2024 – wyścig z czasem

Obrazek posta

Warsztaty z patoparkowania powoli się kończą. Po kilkunastu godzinach rozmów oraz analiz mamy 29 stron materiałów, które „wystarczy” scalić w jedną stronę A4. Efekt końcowy poznacie z całą pewnością w podsumowaniu lutego. Materiał musi być gotowy przed wyborami samorządowymi, więc jest presja czasu.

Tymczasem ostatnie zmiany na Androidach przyniosły problem znany wcześniej z iOS. Przeglądarki „wycinają” metadane z obrazków przed przekazaniem ich do Uprzejmie Donoszę. Problem udało się obejść wywołując domyślnie „wybieraczkę plików” a nie „wybieraczkę obrazków”. Niestety może to być uciążliwe dla części użytkowników. Testy trwają. Macie swoje obserwacje w tym zakresie – zapraszam na grupę https://www.facebook.com/groups/patologiaparkingowa/.

 

***

Stara maksyma głosi, że działających rzeczy się nie rusza. Styczeń poświęciłem w całości na weryfikowanie tej sentencji w praktyce:

  • Pierwszy efekt współpracy z UX designerem (dzięki Artur!). Usunąłem ścianę tekstu ze strony głównej. Złośliwi przewiną w dół strony żeby zobaczyć drugą ścianę tekstu. Spokojnie, też pójdzie pod nóż.
  • Dodałem możliwość zmiany zdania na temat adresata zgłoszenia już w trakcie jego tworzenia. Tzn możesz zacząć z intencją wysyłki do SM i w trakcie wypełniania formularza zmienić ustawienie na StopAgresji. Nadal trzeba to zrobić w profilu użytkownika, ale jest to pierwszy krok do tego, żeby tę decyzję podejmować bezpośrednio na stronie zgłoszenia.
  • Zmiana w kategorii B-35 (zakaz postoju), która pozwala zgłaszać przypadki inne niż te z domyślnym zakazem postoju do jednej minuty;
  • Zapasowy algorytm detekcji numerów rejestracyjnych okazał się wystarczająco dobry, żeby nie epatować „ostrzeżeniem”.
  • Bardzo poważnie rozszerzyłem możliwość mapowania komisariatów SM i Policji. Do tej pory mogłem to robić wyłącznie wg miasta (dla SM) lub województwa (dla Stop Agresji). Teraz, mogę podpinać odpowiednią jednostkę po kodzie pocztowym, gminie, powiecie lub (!) wg arbitralnie narysowanego kształtu na mapie. Z wszystkich tych możliwości już korzystam.
  • Dodałęm KPP dla powiatu strzyżowskiego, SM dla gminy Zielonki, KPP Stargard, KSP Warszawa, KMP Rzeszów, KMP Poznań, KMP Wrocław, SM Łęczyca, KP Wysoka.
  • Usunąłem dopisek „eksperymentalnie” dla funkcji „Stop Agresji Drogowej”.
  • Aktualizacja bibliotek PHP i JS.

Zobacz również

„Polacy parkują wspaniale”
Doniosłem na samego siebie
Marzec miesiącem przygotowań

Komentarze (1)

Trwa ładowanie...