Doniosłem na samego siebie

Obrazek posta

W styczniu napisałem, że „działających rzeczy się nie rusza”, a następnie połowę lutego poświęciłem na przepisania połowy aplikacji. Efekt był spektakularny – prawie doszło do wycieku danych osobowych. O całości pisałem już na fanpageu Uprzejmie Donoszę na FB. Ale będzie kontynuacja, bo doniosłem na siebie do UODO podając wszystkie szczegóły.

Pisząc to, chciałbym podkreślić jedną ważną rzecz: ochrona waszych danych w Uprzejmie Donoszę jest moim oczkiem w głowie. W przeciągu dziewięciu lat działania serwisu to był pierwszy przypadek, który mógł doprowadzić do niepożądanego ujawnienia danych jednego użytkownika UD drugiemu użytkownikowi UD. Oczywiście fakt, że to pozostało „w rodzinie” ma niewielkie znaczenie z perspektywy prawa, ale daję w ten sposób do zrozumienia, że nie było to ryzyko „wycieku danych” w potocznym tego zwrotu znaczeniu.

Praźródłem problemu było to, że położyłem zbyt duży nacisk na wydajność. I na tym ucierpiało bezpieczeństwo. Drugi raz tego z pewnością nie zrobię.

 

Temat ten prawie „przykrył” warsztaty z patoparkowania, które udało się doprowadzić do końca. Nie rozpisując się szeroko pokażę Wam to:

https://agendaparkingowa.pl/

I tutaj jedna prośba: nie przekazujcie tej strony dalej. Nie jest jeszcze gotowa do publikacji.

***

Zmiany w aplikacji:

  • Nowa strona https://uprzejmiedonosze.net/jak-zglosic-nielegalne-parkowanie.html – zawsze chciałem ją mieć ;).
  • Nowa strona https://uprzejmiedonosze.net/zwrot-za-przesluchanie.html na podstawie dokumentu przygotowanego przez Filipa – dzięki!
  • Nowa strona https://uprzejmiedonosze.net/przesluchanie.html – to będzie zalążek mechanizmu społecznego oceniania straży miejskich.
  • UD automagicznie zmienia adresata z SM na Policję, jeśli wybierzecie kategorię „jazda wzdłuż chodnika lub PDP”. Robota w całości wykonana przez Filipa – dzięki!
  • (Chyba) udało się rozwiązać stary błąd, który pokazywał uciążliwe „1” w menu pod pozycją „Do wysłania”, a po kliknięciu byliśmy przekierowywani do swoich zgłoszeń.
  • Zmiany w PDFie – obecnie numer zgłoszenia linkuje do jego szczegółów. Poprawiłem też scenariusz, w którym opis jest tak długi, że rozpycha zgłoszenie na dwie strony.
  • Dwie nowe miejscowości

Zobacz również

Ryba psuła się od głowy
Marzec miesiącem przygotowań
Wydałem wasze pieniądze na samochód

Komentarze (1)

Trwa ładowanie...