Zagłosuj sobie w tegorocznych Fryderykach!

Obrazek posta

Zgodnie z zapowiedzią, zapraszam wszystkich byłych i aktualnych Patronów do głosowania w tegorocznej edycji Fryderyków. W tym plebiscycie głosuje Akademia Fonograficzna w skład której wchodzą wszyscy laureaci i nominowani z lat ubiegłych, przedstawiciele wytwórni oraz zaproszeni i rekomendowani przez dwóch innych członków dziennikarze muzyczni. W ten sposób w 20217 roku znalazłem się w tym gronie. Pewnie nieco na wyrost, ale co tam. Jedynym przywilejem, a czasem przykrym wyborem, jest głosowanie w obu turach plebiscytu.  

W pierwszej turze, w każdej z kategorii przyznaje się 5, 3 i 1 punkt na wszystko, co zostało zgłoszone jako propozycja do nominacji. Jak ktoś, wytwórnia, manager, artysta – nie zgłosił, to tego nie ma. W turze drugiej głosuje się wybierając jedną spośród pięciu nominacji do Fryderyka. O nominacjach decyduje suma zebranych punktów w pierwszej turze. No i tak rok w rok to działa. Zmienia się tylko liczba kategorii. Ostatnio jest ich dużo i jak zawsze są mniej lub bardziej dyskusyjne, ale to odłóżmy teraz na bok, bo szkoda prądu na tą dyskusję.  

Pomyślałem, że fajnie będzie, jak tym razem, jako mikro-społeczność żywo zainteresowaną polską muzyką, sami wybierzemy swoje Fryderyki, a ja oddam dokładnie takie głosy, jakie razem wyklikamy. W kolejnych postach na moim profilu na Patronite pojawi się dwanaście ankiet. Zabawimy się w połowie z 24 kategorii, w tych najbardziej istotnych, w których jest realnie z czego wybierać.  

Głosowanie w każdej kategorii zrealizujemy w ankiecie pod kolejnym postem. Przepraszam, ale inaczej się nie da. Patronite nie przewidziało, że jakiś ktoś będzie chciał dodać tuzin ankiet do jednego posta.  

Głosowanie zakończymy w poniedziałek, 11 marca o godzinie 10:00. Potem będę miał 2h na oddanie głosów i wrzucenie ich do wirtualnej urny ZAPV.  

No to zaczynamy, poniżej pierwsza kategoria GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!

Wyniki w najbliższej audycji Pirackiego Radia PIORUN i tutaj, w kolejnym poście. Jeszcze w tym tygodniu. Bardzo dziękuję za wspólną zabawę! 

Zobacz również

WOŚP. Boję się ale nie mam racji i jestem szczęśliwy.
Rozmowy Rawicza dla WOŚP i...
Kto dostanie Fryderyka?

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...