Podsumowanie tygodnia Strategy&Future
Szanowni Państwo,
„Żyjemy w nowej erze geopolityki i będzie to wymagało od nas wszystkich ponownego przemyślenia, jak ona wygląda oraz jaka będzie w niej nasza rola” — powiedział sekretarz stanu USA Marco Rubio w wywiadzie dla mediów podczas podróży na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa.
Słowa amerykańskiego polityka stanowią jasne zdefiniowanie obecnego układu sił na świecie. Jak Polska powinna na te przesłanki odpowiedzieć: trwać w pozycji obrońcy status quo czy podjąć działania na rzecz upodmiotowienia państwa polskiego, a także całego regionu? To pytanie zespół Strategy&Future poddał analizie, czyniąc je jednym z głównych odniesieniem przeprowadzonej symulacji „Kampania »Królewiec«”.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem oraz z zapisem jego zeszłotygodniowej prezentacji.
„Test niemieckich intencji”, to najnowszy artykuł Marka Stefana, w którym pochyla się on nad procesem remilitaryzacji Niemiec oraz jego konsekwencjami dla architektury bezpieczeństwa w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem interesów Polski.
Cotygodniowy zestaw informacji prezentowany w formie Weekly Brief, przygotowywany przez Alberta Świdzińskiego oraz Wojciecha J. Kittel, to zbiór starannie wyselekcjonowanych analiz i doniesień, których celem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze procesy kształtujące środowisko bezpieczeństwa oraz dynamikę geopolityczną.
Zapraszamy do lektury!
Jacek Bartosiak i zespół Strategy&Future
Jeśli chcą Państwo śledzić nasze poczynania i razem z nami obserwować bieżące wydarzenia, zapraszamy do naszych społeczności na:
Facebook | Instagram | Twitter | YouTube
Trwa ładowanie...