Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pręgierz Rozumu w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyChcę publikować dla Was kolejne, ciekawe, inspirujące wideo-eseje i inne formy literackie. Już teraz znajdziesz na moim kanale obszerne, oryginalne, merytoryczne wypowiedzi o Sokratesie, Friedrichu Nietzschem, współczesnym sposobie uprawiania historii filozofii, relacji między wiarą a niewiarą, oknie Overtona, a także przeróbkę początku pseudoreligijnego poematu Tako rzecze Zaratustra.
Za każdym odcinkiem kryją się godziny wytężonej pracy. Zaczynam od wykonania porządnego przeglądu literatury. Następnie piszę obszerny esej, udokumentowany cytatami, odnośnikami do źródeł. Potem długotrwałe nagrywanie ścieżek audio i wideo, montaż, dobór miniaturek, promowanie w mediach społecznościowych. Algorytmy niestety nie cenią jakości mimo, że muszę sporo czasu spędzić nad tym.
Jestem osobą niepełnosprawną (niedosłuch, niedowidzenie, porażenie mózgowe od urodzenia). Mimo to nauczyłem się czytać we wczesnym dzieciństwie, skończyłem studia filozoficzne z wyróżnieniem, odniosłem szereg sukcesów literackich (konkursy, publikacje).
Pierwotnie czytałem swoje teksty sam. Niektórym jednak przeszkadzała moja wada wymowy spowodowana wadą rozszczepienia podniebienia, niestety nie dająca się w pełni skorygować ćwiczeniami logopedycznymi. Aktualnie współpracuję z lektorem z innego kanału. Okazjonalnie angażuję do swoich projektów znajome osoby, korzystam także z pomocy rodziny. Choć próbowałem znaleźć pracę zarobkową, jak dotąd udało mi się jedynie zaliczyć trzymiesięczny staż w Gościu Wrocławskim, Fundacji Eudajmonia i przepracować przypadkowo tydzień na tak zwanej „farmie trolli”. Niestety, w polskim społeczeństwie ciężko o sensowną, pożyteczną pracę dla humanistów a dodatkowo dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.
Proszę was o wsparcie, abym mógł nadać nową dynamikę prowadzonej działalności w internecie. Dzięki waszej życzliwości będę mógł: zapłacić za miniatury, montaż, nagrywanie, promocję w social-mediach i realizować inne pomysły.
Jak dotąd opublikowałem między innymi:
1. Obszerny esej inspirowany dyskusjami wokół filmu Wojny Idei (Szymona Pękali i Łukasza Wybrańczyka z kanału Śmiem Wątpić). W materiale znajdziecie:
- analizę sposobu użycia wyrażenia subiektywny w języku potocznym i w filozofii starożytnej
- komentarz do Arystotelesowskiego ujęcia godziwości niewolnictwa,
- rozważania o antropologicznej genezie moralności,
- rozważania o przejściu od kultury oralnej do piśmiennej
- charakterystykę filozofii moralności
2. Prawie wszystko o oknie Overtona. Wojna Idei vs. Myśleć Głębiej. Materiał powstał na podstawie artykułów prof. Michała Zabdyra-Jamróza.
3. Nietypowy wstęp do historii filozofii
Czy i jak warto czytać filozofów?❓😀
- Jak uprawia się historię filozofii ❓😀
- Czym różni się podejście eksperckie od dyletanckiego ❓😀
Odpowiadam na te pytania na podstawie swoich doświadczeń na Uniwersytecie Wrocławskim.
Jeszcze nie wiesz, czy to dla Ciebie?
- Film zajmie Ci mniej niż kwadrans.
- Materiał jest dynamicznie zmontowany, dobrze zrobiony dzięki pracy całego zespołu.
Słuchaj Pręgierz Rozumu w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.