W Patronite od 26.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2943

Liczba Patronów: 2109

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
10 miesięcznie
806 łącznie
Proanima.pl to portal kultury, połączony z wyszukiwarką wydarzeń kulturalnych. Jesteśmy zespołem pasjonatów, którzy nie dają kulturze zamarznąć i torują jej drogę do publiczności

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Piszemy o muzyce, teatrze, filmie, malarstwie i rzeźbie, literaturze, a dzięki naszej wyszukiwarce znajdziesz najciekawsze wydarzenia kulturalne w Polsce - za darmo! 

Twórcy mają możliwość nieodpłatnego dodawania swoich wydarzeń, dzięki czemu wszyscy zyskujemy dostęp również do niszowych, mało nagłaśnianych dziedzin kultury i stwarzamy możliwość ich weryfikacji oraz rozwoju. Dzięki nieodpłatnej  promocji na portalu Proanima.pl, artyści mają szansę skomunikować z publicznością.

Szczycimy się rosnącym gronem wspaniałych dziennikarzy obywatelskich, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczyniają się do wzbogacenia tematyki portalu.

Wraz z Fundacją "Pro Anima" wspieramy również organizację ogólnie dostępnych dla publiczności koncertów muzyki dawnej, spektakli operowych, festiwali, warsztatów, stypendiów dla młodych twórców, inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

NASZA MISJA

Pamiętacie tę historię, jak w 1985 r. rosyjski lodołamacz uratował 2000 delfinów dzięki muzyce klasycznej? Kiedy morze zaczęło zamarzać, ogromne stado tych ssaków zostało uwięzione na kurczącym się coraz bardziej obszarze otwartych wód, gdzie mogły raz na 20 minut wynurzyć się, aby zaczerpnąć oddechu. Na ratunek im wyruszył ogromny lodołamacz i udało mu się utorować drogę ucieczki dla tych pięknych stworzeń. Niestety, ryk jego silników przerażał je tak bardzo, że nie miały odwagi popłynąć za nim, aby wydostać się z pułapki.

Wtedy ktoś na statku wpadł na pomysł, aby wykorzystać muzykę klasyczną i udało się! Delfiny kochają muzykę, dlatego słysząc dźwięki wiolonczeli ośmieliły się na tyle, że zaczęły podążać za lodołamaczem i zostały wyprowadzone na pełne morze.

Można odnieść wrażenie, że wszyscy jesteśmy, zwłaszcza w dobie pandemii, w podobnej sytuacji. Fundacja Pro Anima postanowiła wybudować "lodołamacz" – portal promocji kultury Proanima.pl – dzięki któremu „uwięzieni” artyści i publiczność łatwiej będą mogli odnaleźć siebie i wypłynąć na szersze wody, złapać oddech. Sztuka w każdych warunkach ma tę moc, jeżeli jest dostępna! A jest dostępna, kiedy można się nią dzielić….

DLATEGO WARTO NAS WSPIERAĆ!

Nasi czytelnicy tworzą bardzo zaangażowaną społeczność. Zaangażowanie to jest porównywalne z najbardziej popularnymi portalami w Polsce. Są to osoby, które potrzebują się oderwać od mainstreamowych informacji na temat bieżących katastrof i zagrożeń, pozwalając swojej duszy na dłuższe kulturalne hasanie w ulubionej dziedzinie kultury... 

Może nie możemy powstrzymać zamarzania metaforycznego morza, ale potrafimy kruszyć lód i torować drogę komunikacji pomiędzy artystami i publicznością 😊 i jest to praca nieustająca!

Dziękujemy, że nam pomagacie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika