Joanna Kreja Design

W Patronite od 18.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2767

Liczba Patronów: 2317

Zostań Patronem
1 patron
5 miesięcznie
10 łącznie
Witajcie na moim profilu! Nazywam się Joanna, zajmuje się projektowaniem ubioru i szyciem już od kilku ładnych lat ;) Jestem młodą projektantką, która pragnie tworzyć modę ponadczasową, a ,,nie masową"... Nie podążam za modą typu ,,fast fashion"... Zapraszam serdecznie do siebie ;)

O Autorze

Witam serdecznie wszystkich ;) Chciałabym się Wam przedstawić i opowiedzieć kilka słów o sobie ;) 

Jestem normalną i przeciętną osobą, która ma dosyć nieprzeciętne marzenia i pasję, która sprawia, że robię to co kocham. Wkładam w to całe swoje serce, dzięki czemu pasja pomału przerodziła się w pracę na pełen etat ;)

Nazywam się Joanna Kreja i stworzyłam 2 marki: główna Joanna Kreja Design (aspirująca do Haute Couture) oraz marka Surrreal (dostępna dla każdego klienta). Skończyłam dwuletnią szkołę Projektowania ubioru i od tamtej pory zajmuję się projektowaniem ubioru.

https://www.instagram.com/p/CSRPpxSAwzx/

https://www.instagram.com/p/CSRRVlogYOe/

WIZJA MOJEJ MARKI :) 

Wizja mojej marki to tworzenie niekomercyjnej mody, która jest wyjątkowa na swój sposób. Chciałabym aby w pewien sposób moja moda była uniwersalna i ponadczasowa. (Chciałabym aby w moich ubraniach dobrze czuły się kobiety i mężczyźni zarówno mając 20 czy 80 lat, myślę, że wiek nie ma tutaj tak naprawdę znaczenia.) 

Nie podążam za modą ,,fast fashion", ponieważ trzeba być świadomym jakie negatywne skutki niesie za sobą tworzenie czegoś dla mas niszcząc i eksploatując przy tym naszą planetę, chciałabym przekazywać tą wiedzę za pomocą swoich projektów i poszerzać w ludziach świadomość. Uważam, że każdy projektant, który jest odpowiedzialny za tworzenie mody powinien w pełni brać odpowiedzialność również za świadomość konsumenta oraz za wykorzystywanie planety i jej zasobów naturalnych. 

Uwielbiam bawić się modą w niekonwencjonalny sposób, zestawiając ze sobą różne materiały, faktury, tworząc nowe formy, kształty, wzory. Do tej pory stworzyłam kilka różnych kolekcji używając często materiałów z tzw. drugiej ręki, aby nadać im nowe życie. Chciałabym podkreślać jak ważne jest wykorzystywanie końcówek materiałów, zużytych materiałów, rzeczy, o których nawet byśmy nie pomyśleli, ze możemy wykorzystać np. tworząc nowe ubrania. 

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie i wkładam w to całą swoją duszę, dlatego też jedna z kolekcji Orient Express, którą stworzyłam, jest mi szczególnie bliska, ponieważ była w całości namalowana ręcznie na płótnie i została wykonana tylko w 1 sztuce (Sukienka oraz kombinezon z pociągu inspirowane były meczetem w Iranie, cały wzór został namalowany ręcznie za pomocą wosku pszczelego). 

 

https://www.instagram.com/p/BcrEQPeAP9j/

Np. w kolekcji Mirror of Soul wykorzystałam stare niepotrzebne płyty CD, zaś w kolekcji La Bella Innocente folię do uszczelniania basenów, aby pokazać ludziom, że jeżeli chcemy możemy wykorzystać dosłownie wszystko i wcale nie musimy wyrzucać niepotrzebnych rzeczy na śmietnik czy do oceanu (gdzie w większości te odpady i tak tam lądują :( )

https://www.instagram.com/p/CF9wGF_ATcZ/

https://www.instagram.com/p/CHff2KuAHzb/

Jednym z niedawnych dokonań był udział w 2019 roku w FDC YOUNG DESIGNER AWARDS w Londynie (jeszcze przed ogłoszeniem pandemii na świecie). Pokaz mody, który wspierał inicjatywę osób chorych na zespół Angelmana. 

Jednym z moich ostatnich dokonań było wzięcie udziału w pokazie mody podczas Wrocław Fashion Week, który również wspierał osoby niepełnosprawne tym razem ze Stowarzyszenia OSTOJA. 

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Ostoja

Mój cel na przyszłość :) 

...a więc moje niedalekie plany na przyszłość to stworzenie własnej szwalni i wymarzonego miejsca pracy... pracy, gdzie będzie wykonywana wraz z innymi ludźmi z miłości i z pasji, a nie z poczucia obowiązku ;) Następnie chciałabym stworzyć nową kolekcję, również opartą na zasadach recyklingu, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój. 

Chciałabym wspierać w Polsce mało znaną działalność artystyczną, która tak naprawdę jest niedoceniana, czyli wspieranie rękodzieła, m.in. haftowanie, wyszywanie ręczne czy ręczne malowane na różnego rodzaju tkaninach, wykorzystywanie materiałów z drugiej ręki lub tworzyw sztucznych. 

Większość moich rzeczy to pojedyncze pracochłonne, ręcznie wykonane egzemplarze. Sama wyznaje zasadę ,,lepiej mieć 1 niepowtarzalną rzecz świetnej jakości i nosić ją 10/20 lat niż 100 rzeczy w ciągu 1 roku kiepskiej jakości”. 

Dlatego dbajmy o naszą planetę wspólnie i poszerzajmy tą świadomość wśród społeczeństwa, tak naprawdę każdy z nas jest konsumentem. Od nas tylko zależy jakim konsumentem się staniemy ;) 

Praca projektanta jest bardzo ciężka, jeżeli sam musi finansować wszystko od A do Z... dlatego każde wsparcie będzie dla mnie ogromną pomocą, by móc dalej rozwijać swoją pasję i przekazywać ją dalej światu za pomocą moich projektów:) Myślę, że warto dołożyć samemu maleńką cegiełkę w naszym ogromnych wszechświecie i mieć realny wpływ na zmianę naszej planety i całego wszechświata ;)

Zapraszam wszystkich na moje social media: facebook i instagram :) 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Dawid Czajkowski
Dawid Czajkowski
Próg: 5 zł